Gzymsy kojarzą się nam zwykle z budynkami z długą historią — a tu okazje się, że wracają obecnie do łask

Piękne gzymsy były elementem dekoracyjnym niejednego apartamentu w starej kamienicy. Dzisiaj też decyduje się na nie coraz więcej ludzi.
Słyszy się, że moda powraca.

firbau

Źródło: http://firbau.pl/
sztukateria

To fakt. Jeśli spojrzeć by na historię sztukaterii, to powrót wydaje się być spektakularny i to po bardzo długiej przerwie. Dawniej sztukateria była widoczna niemal w każdej kamienicy. W dzisiejszych czasach w szczególności upodobali ją sobie artyści, którzy stawiają na niestandardowe wystroje wnętrz. Jeżeli zatem chcemy zdziwić gości, to można wykończyć wnętrza eleganckimi gzymsami. Dziś mogą być one wykonane ze styropianu. Są wtedy lekkie oraz niezbyt drogie. Pełnią również nowoczesne funkcje. Mogą na przykład ukrywać karnisz, do którego potem przyczepimy firanki na żabkach. Mogą też stanowić alternatywę dla podwieszanego sufitu. Wówczas ekipa remontowa podłączy do niego LED-y. Da to dodatkowe oświetlenie, które będzie fenomenalnie prezentowało się przykładowo w pokoju dziennym. Lampki oraz kable będą schowane pod gzymsem.

Nim wyłączysz ten komputer, przeanalizuj jeszcze jedną wiadomość, ponieważ istotnie zalecam te informacje, z tego powodu że posiada ono niesamowicie cenne dane.

Są różne rodzaje sztukaterii. Możemy wybrać dla przykładu wokółokienną oraz wokółdrzwiową. Przy czym można je zamontować wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Musimy tylko pamiętać, że takie, które miałyby być wystawione na działanie skrajnych czynników atmosferycznych, powinny być w tym celu wykonane.

Prócz tego jest jeszcze sztukateria naścienna i sufitowe.
Jeśli postawimy na wykończenie domu w starym stylu, to gzymsy będą pasować niesamowicie — zwłaszcza w salonie.

, ,

Related posts

Latest posts

Szukamy danych odnośnie budowania nieruchomości

Rozpoczynając teraz budowę domu, należy wcześniej poradzić się w wielu trudnych kwestiach specjalistów. Eksperci mogą zarekomendować serwis taki jak budowa domu online, dzięki czemu wiele spraw stanie się natychmiast oczywiste.

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.