Do jakich celów mogłyby służyć produkty wykonane z polipropylenu komorowego?
W naszym codziennym życiu jesteśmy zewsząd otoczeni za pomocą różnego typu przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych. Posiadają one tak wiele zalet, jak i mankamentów.
Przykładowo PP, czyli polipropylen komorowy jest surowcem o relatywnie małej gęstości.

Źródło: http://www.sxc.hu

Źródło: Archon+
Taka właściwość powoduje, że jest on dosyć lekki. Cechuje się wytrzymałością na oddziaływanie wody czy też roztworów różnych mieszanek kwasoodpornych, nieorganicznych czy kwasów. Płyty, które są wyprodukowane z polipropylenu komorowego cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i sztywnością, są także odporne na oddziaływanie warunków pogodowych. Takie płyty są również wytrzymałe na działanie promieni słońca. Dodatkową mocną stroną polipropylenu komorowego jest także to, że wyprodukowane przy jego pomocy płyty są bardzo łatwe w obróbce, recyklingu oraz posiadają niezwykle dobre właściwości, jeśli chodziłoby o izolacyjność.
Takie płyty są często stosowane jako materiał izolacyjny oraz zabezpieczający.
Jeśli omawiany tu tekst zajął Cię i pragniesz więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link referencyjny (http://www.warynski.pl/inwestycje/inwestycje-biurowe/eq2/), gdzie znajdziesz więcej wątków.
Wykorzystuje się go do zabezpieczenia krawędzi paczek, przekładki na palety czy do osłony termicznej różnego typu sprzętów (chłodziarki czy też zmywarki). Prezentowany polipropylen komorowy jest także stosowany jako ochrona podłóg i murów przed działaniem wilgotności czy też jako osłona sadzonek drzewek oraz krzewów. Z tego surowca robi się ponadto tablice informacyjne, półki wystawowe, wykrojniki, teczki, gadżety czy też zbiorniki lub podkłady posterów.
Takie płyty produkowane są przy pomocy ekstruzji i znajdują zastosowanie w leśnictwie, projektowaniu czy też budowlance. Płyty są wykonywane w różnych formatach, np. 2000 x 6000 milimetrów czy też 2000 x 1400 mm.