Coraz większy procent Polaków decyduje się na ogólną termomodernizację, która polega na wymianie pieca i ociepleniu budynku

Jeśli mamy plan, żeby zmniejszyły się nasze rachunki za ogrzewanie, to trzeba zainwestować sporą sumę. Na szczęście odzyskamy ją za jakiś czas.
Większość Polaków, którzy żyją w domach wolnostojących, teraz decydują się na ocieplenie budynku.

mieszkania od dewelopera

Autor: William Murphy
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to spory koszt, jednakże po prostu się opłaca. Wtedy nie ucieka nam z domu ciepło. Po kilku latach inwestycja nam się zwróci. Pamiętajmy o tym, że ocieplić styropianem trzeba nie tylko zewnętrzne mury. Znaczna ilość ciepła ulatnia się także przez dach. Jeżeli mamy w domu strych, którego nie używamy, to trzeba także ocieplić dach. Najlepszym wyjściem będzie też ocieplenie piwnicy, nieważne, czy znajduje się ona w całości pod powierzchnią gruntu czy nie. Jeśli na dodatek mamy w domu stary kocioł grzewczy, to nadszedł czas, byśmy wymienili go na nowy. W tej kwestii i tak za jakiś czas dopadnie nas prawo, ponieważ zmieniły się w naszym kraju przepisy. Będzie trzeba kupić ekologiczny piec i dobrze byłoby uczynić to przed 2021 rokiem.

Czy odnośnie omawianej kwestii masz więcej pytań? (https://www.warynski.pl/mieszkania-na-sprzedaz-warszawa/) Jeśli tak, kliknij ten link – to nie powinno za nic umknąć Twojej uwadze.

Jeżeli zainteresowała nas termomodernizacja naszego domu, to musimy sprawdzić, czy nasza gmina gwarantuje jakiekolwiek zwroty za wykonane prace. W różnych województwach Polski sytuacja przedstawia się różnie.

Trzeba zatem sprawdzić w internecie albo udać się do urzędu i dopytać, na co można liczyć. To ważne, gdyż może okazać się, że będziemy mogli zaoszczędzić znaczną sumą pieniędzy, ponieważ państwo wspiera walkę z zanieczyszczeniem powietrza.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.