Co musi gwarantować dobry łańcuch do zrywki drewna?

Zrywkę drewna moglibyśmy podzielić na wleczoną, półpodwieszoną, podwieszona i nadsiębierną. Zrywka wleczona jest wtedy, gdy drewno na całej rozciągłości styka się z glebą, półpodwieszana ma miejsce kiedy tylko jeden koniec styka się z ziemią.

Opakowania z papieru

Autor: Denis Vahrushev
Źródło: http://www.flickr.com
Podwieszana jest w takiej sytuacji kiedy drewno z ziemią się nie styka, a nadsiębierna jest w takiej sytuacji kiedy drewno jest załadowane na ciągnik zrywkowy.
Zrywka drewna jest pierwszą fazą transportu tego surowca oraz cechuje się tym, że jest najbardziej kosztowną i najtrudniejszą czynnością. Jest także najbardziej ryzykowna, dlatego też podmioty, które ją wykonują, nie mogą sobie pozwolić na wykorzystywanie maszyn czy też narzędzi, które odpowiedniego bezpieczeństwa nie zapewniają. Przykładowo stosowany wtedy łańcuch zrywkowy powinien wyróżniać się pewnymi bardzo istotnymi cechami. Powinien on mieć profil kwadratowy i być zakończony na jednym końcu hakiem, zaś z drugiej strony specjalną szpilką, która zdecydowanie usprawnia przewleczenie takiego łańcucha pod transportowanym drzewem.
standard

Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com
Wymieniony kwadratowy profil posiada za zadanie zapobiegać ześlizgiwaniu się łańcucha z drzewa.

Potrzebny jest Ci link? Nie zamartwiaj się. W naszym następnym artykule znajdziesz wszystko, czego Ci trzeba. Zachęcamy!

Zaczep natomiast powinien zapewniać niezwykle bezpieczny uchwyt. Cały łańcuch do zrywki powinien zapewniać bardzo bezpieczny uchwyt, bardzo dużą wytrzymałość i odporność na m.in. zgniecenie czy też przetarcia. Jest on wytwarzany w różnych klasach. Przykładowo klasa 8 oznacza, że ma on 8 milimetrów grubości. Posiada on siłę uciągu to 45kN, zaś moc zrywająca jest dwa razy większa, zatem wynosi 90kN. Tego typu łańcuch jest wytwarzany w różnorodnych Kolorach, po jakich można prędko rozpoznać jego klasę. Czerwony odcień oznacza klasę 8, natomiast niebieski – klasę 10.

Materiał, który jest zastosowany do produkcji tego łańcucha musi zapewniać jego długotrwałe używanie także w bardzo niekorzystnych warunkach. Jego cena wynosi (w zależności od producenta) ok. 50 zł za 1mb.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Sposób na działalność – czy warto wejść w branżę budowlaną?

Branża budowlana w Polsce jest trzecim największym rynkiem zaraz po przemyśle jak też handlu, w roku 2011 udział w wytwarzanym PKB wyniósł 7,06 %. W kwietniu roku 2012 w budownictwie zatrudnionych było 9 proc. ogółu pracujących w segmencie przedsiębiorstw. Jednakże to właśnie w branży budowlanej bankrutuje najwięcej firm, do listopada 2012 roku upadło, aż 259 przedsiębiorstw budowlanych. Z tej przyczyny w tym momencie dobrze jest zadać sobie pytanie czy firma budowlana to słuszny pomysł w obecnych czasach?

Własne mieszkanie dostępne na wyciągnięcie ręki

Nawet jeżeli mamy na pewno wspaniałe kontakty z rodzicami, to nadchodzi taka sytuacja w życiu każdego człowieka, iż marzy on żeby pojawić się na swoim, tam gdzie będzie mógł robić to co i gdy pragnie. Dlatego właśnie nie zmniejsza się zainteresowanie mieszkaniami, ponieważ obywatele zwyczajnie co chwilę szukają swojego miejsca na ziemi, a coraz to nowe pokolenia ludzi pragną przez zakup swojego mieszkania zaznaczyć swoją samodzielność oraz niezależność w dorosłym życiu.

Ruch w branży budowlanej

Z jednej strony Polską potrząsnął światowy kryzys. Z drugiej, dzięki środkom z Unii Europejskiej, w naszej ojczyźnie powstaje mnóstwo drogich budów, które dają zarobek tysiącom ludzi. Nasze członkostwo W Unii Europejskiej jest kołem ratunkowym dla przeróżnych instytucji użyteczności publicznej, które do tej pory nie mogły zdobyć funduszy na niezbędne remonty. Dzięki różnorakim programom ratuje się od zniszczenia zabytkowe budowle oraz centra kulturalne.

Gdy zamierzamy sprzedać mieszkanie- poznaj kilka porad

Jest wiele biur nieruchomości, do których można się zgłosić, gdy chcemy sprzedać mieszkanie. Sporo osób twierdzi, że lepszą opcją jest sprzedaż mieszkania bez pośrednika, nie musimy wtedy pokrywać kosztów prowizji za wsparcie zawodowca. Ale o wiele lepiej zdecydować się na sprzedaż mieszkania właśnie z pomocą pośrednika. Przez to, że zaniesiemy naszą ofertę do biura nieruchomości zyskamy pewność, że wszystko będzie się odbywało we właściwy sposób.

Montaż konstrukcji stalowych nie zajmuje sporo czasu

Znacznie więcej posiadamy dookoła siebie budynków, mostów oraz odmiennych konstrukcji, które uczynione są ze stali. Należy jednak pamiętać, że ona również posiada swe ograniczenia i z upływem czasu ma szansę ulegać zepsuciu, dlatego właśnie co jakiś czas powinno się przeglądać jej stan.
Montaż konstrukcji stalowych odbywa się bardzo prędko
Kiedy chcemy coś postawić prędko i równocześnie przy małym nakładzie pieniężnym, to należy się zastanowić, czy odpowiedni w danym przypadku nie okaże się być montaż konstrukcji stalowych.