Co musi gwarantować dobry łańcuch do zrywki drewna?

Zrywkę drewna moglibyśmy podzielić na wleczoną, półpodwieszoną, podwieszona i nadsiębierną. Zrywka wleczona jest wtedy, gdy drewno na całej rozciągłości styka się z glebą, półpodwieszana ma miejsce kiedy tylko jeden koniec styka się z ziemią.

Opakowania z papieru

Autor: Denis Vahrushev
Źródło: http://www.flickr.com
Podwieszana jest w takiej sytuacji kiedy drewno z ziemią się nie styka, a nadsiębierna jest w takiej sytuacji kiedy drewno jest załadowane na ciągnik zrywkowy.
Zrywka drewna jest pierwszą fazą transportu tego surowca oraz cechuje się tym, że jest najbardziej kosztowną i najtrudniejszą czynnością. Jest także najbardziej ryzykowna, dlatego też podmioty, które ją wykonują, nie mogą sobie pozwolić na wykorzystywanie maszyn czy też narzędzi, które odpowiedniego bezpieczeństwa nie zapewniają. Przykładowo stosowany wtedy łańcuch zrywkowy powinien wyróżniać się pewnymi bardzo istotnymi cechami. Powinien on mieć profil kwadratowy i być zakończony na jednym końcu hakiem, zaś z drugiej strony specjalną szpilką, która zdecydowanie usprawnia przewleczenie takiego łańcucha pod transportowanym drzewem.
standard

Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com
Wymieniony kwadratowy profil posiada za zadanie zapobiegać ześlizgiwaniu się łańcucha z drzewa.

Potrzebny jest Ci link? Nie zamartwiaj się. W naszym następnym artykule znajdziesz wszystko, czego Ci trzeba. Zachęcamy!

Zaczep natomiast powinien zapewniać niezwykle bezpieczny uchwyt. Cały łańcuch do zrywki powinien zapewniać bardzo bezpieczny uchwyt, bardzo dużą wytrzymałość i odporność na m.in. zgniecenie czy też przetarcia. Jest on wytwarzany w różnych klasach. Przykładowo klasa 8 oznacza, że ma on 8 milimetrów grubości. Posiada on siłę uciągu to 45kN, zaś moc zrywająca jest dwa razy większa, zatem wynosi 90kN. Tego typu łańcuch jest wytwarzany w różnorodnych Kolorach, po jakich można prędko rozpoznać jego klasę. Czerwony odcień oznacza klasę 8, natomiast niebieski – klasę 10.

Materiał, który jest zastosowany do produkcji tego łańcucha musi zapewniać jego długotrwałe używanie także w bardzo niekorzystnych warunkach. Jego cena wynosi (w zależności od producenta) ok. 50 zł za 1mb.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.