Na czym opiera się działanie osuszaczy powietrza?

Osuszanie jest to proces, jaki polega na usunięciu wilgotności z obiektów, towarów lub surowców. Najefektywniejszym sposobem na osuszanie jest wykorzystanie osuszacza.

Jest to narzędzie, jakie jest zasilane elektrycznością i służy do wychwytywania i eliminowania wody, jaka znajduje się w powietrzu. Powietrze w wilgotnych pokojach jest zasysane do środka osuszacza przy pomocy wentylatora. Wilgoć, która pojawia się w formie pary wodnej jest skraplana w układzie zbierającym. W następnej kolejności w postaci wody jest odprowadzana do zbiornika, który mieści się na zewnątrz lub po wewnętrznej stronie narzędzia. Funkcjonowanie osuszacza opiera się na tym, że wiatrak przemieszcza powietrze poprzez filtr powietrza i przez metalowy radiator. Jest on chłodzony przy pomocy sprężarki. Później para wodna skrapla się a woda spływa do wspomnianego zbiornika.
agregaty prądotwórcze w akcji

Autor: U.S. Naval Forces Central Command
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszone powietrze jest następnie wprowadzane do pomieszczenia. Taki osuszacz może w sposób mechaniczny kontrolować poziom wilgotności w pokoju, którego wielkość nie jest bardziej znacząca niż 100 metrów sześciennych. Takie urządzenie może wykroplić do 16 litrów wody w trakcie 24 godzin i przy trzydziestu stopniach C przy poziomie wilgotności względnej wynoszącej 80%. Filtr powietrza wychwytuje kurz.

Zaintrygował Cię nasz wpis oraz podane w nim wiadomości? Następne informacje z serwisu (https://foxenergy.pl/fotowoltaika/dla-rolnika) oczekują na pod tym linkiem. Namawiamy!

Podczas pracy tego urządzenia generuje on nieznaczne małe ilości ciepła, co może wywoływać wzrost temperatury powietrza do około 12 stopni C. Jeżeli w pokoju jest ciepło poniżej 12 stopni, to parownik osuszacza zacznie powlekać się lodem, co wywoła zatrzymanie pracy osuszacza powietrza. Automatyczne rozmrażanie narzędzie rozpocznie raz na godzinę i zasygnalizuje to zapaleniem się lampki kontrolnej w panelu. Możemy kupić osuszacz kondensacyjny.

Powietrze jest zasysane, skraplane i transportowane do pojemnika z wodą. W tamtym miejscu jest ono ogrzewane ale w małym stopniu. Za właściwą pracę urządzenia odpowiada kompresor

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.