Jak osuszyć dom? Wskazówki

Wilgotność w murach jest dość szkodliwa dla konstrukcji domu – obniża jego żywotność, uszkadza tynk, a również ma szkodliwy wpływ na zdrowie ludzkie.
Nim zaczniemy zwalczać wilgoć, trzeba dokładnie sprecyzować powody jej wystąpienia.

biura w wieżowcach

Autor: John T Howard
Źródło: http://www.flickr.com

Najodpowiedniej się zwrócić z tym problemem do inżyniera budowlanego. Wilgoć może dostać się do struktury materiału budowlanego z paru potencjalnych źródeł. Pierwszym może być woda z opadów atmosferycznych, która stanowi ilościowo najogromniejsze zagrożenie dla budowli. Podstawą zabezpieczenia domu przed opadami atmosferycznymi jest niewątpliwie hermetyczne pokrycie dachowe, dokładne zrealizowane obróbki blacharskie jak też dobry system orynnowania. Następnym, mało dostrzegalnym, jednak wywołującym ogromne zniszczenia jest przenikanie wilgoci z podłoża. Kapilarne podciąganie gruntowej wody może być efektem źle wykonanej poziomej albo pionowej przeciwwilgociowej izolacji fundamentów domu.
osuszacze przemysłowe
Jedną z metod suszenia ścian jest tzw. elektroosmoza. Ta metoda polega na usuwaniu wilgotności za pomocą prądu stałego, płynącego między elektrodami ulokowanymi w murze. Elektromagnetyczne fale sprawiają, że ruch wilgotności odbywa się z góry ku dołowi. Wilgotność sprowadzona zostaje do gruntu i ściany pozostają przesuszone.

Jeżeli zainteresowała Cię ta strona, szybko sprawdź link płyta warstwowa kalisz a dowiesz się znacznie więcej szczegółów, które z pewnością wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Proces taki może trwać w zależności od stopnia zawilgocenia i typu murów, od paru miesięcy do trzech lat. Proces ten możemy przyśpieszyć stosując określone do tego celu osuszacze.

Najogromniejszą moc mają bez wątpliwości osuszacze przemysłowe. Wspomniana metoda nie będzie wymagać realizowania żadnych budowlanych prac, instalacja aparatów odbywa się w trakcie normalnej eksploatacji domu.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.