Jak osuszyć dom? Wskazówki

Wilgotność w murach jest dość szkodliwa dla konstrukcji domu – obniża jego żywotność, uszkadza tynk, a również ma szkodliwy wpływ na zdrowie ludzkie.
Nim zaczniemy zwalczać wilgoć, trzeba dokładnie sprecyzować powody jej wystąpienia.

biura w wieżowcach

Autor: John T Howard
Źródło: http://www.flickr.com

Najodpowiedniej się zwrócić z tym problemem do inżyniera budowlanego. Wilgoć może dostać się do struktury materiału budowlanego z paru potencjalnych źródeł. Pierwszym może być woda z opadów atmosferycznych, która stanowi ilościowo najogromniejsze zagrożenie dla budowli. Podstawą zabezpieczenia domu przed opadami atmosferycznymi jest niewątpliwie hermetyczne pokrycie dachowe, dokładne zrealizowane obróbki blacharskie jak też dobry system orynnowania. Następnym, mało dostrzegalnym, jednak wywołującym ogromne zniszczenia jest przenikanie wilgoci z podłoża. Kapilarne podciąganie gruntowej wody może być efektem źle wykonanej poziomej albo pionowej przeciwwilgociowej izolacji fundamentów domu.
osuszacze przemysłowe
Jedną z metod suszenia ścian jest tzw. elektroosmoza. Ta metoda polega na usuwaniu wilgotności za pomocą prądu stałego, płynącego między elektrodami ulokowanymi w murze. Elektromagnetyczne fale sprawiają, że ruch wilgotności odbywa się z góry ku dołowi. Wilgotność sprowadzona zostaje do gruntu i ściany pozostają przesuszone.

Jeżeli zainteresowała Cię ta strona, szybko sprawdź link płyta warstwowa kalisz a dowiesz się znacznie więcej szczegółów, które z pewnością wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Proces taki może trwać w zależności od stopnia zawilgocenia i typu murów, od paru miesięcy do trzech lat. Proces ten możemy przyśpieszyć stosując określone do tego celu osuszacze.

Najogromniejszą moc mają bez wątpliwości osuszacze przemysłowe. Wspomniana metoda nie będzie wymagać realizowania żadnych budowlanych prac, instalacja aparatów odbywa się w trakcie normalnej eksploatacji domu.

, ,

Related posts

Latest posts

Sposób na usunięcie usterki w naszym sprzęcie komputerowym

Niewiele osób może wyobrazić sobie współczesny świat bez komputerów. Są one wykorzystywane na szeroką skalę tak w domach, jak i w pracy przez duże rzesze ludzi. Państwa wysoko rozwinięte ozdnaczają się bardzo wysoką średnią umiejętnością posługiwania się komputerem z programowaniem włącznie. Już jakiś czas temu komputery stały się nieodzowną częścią ludzkiej egzystencji, a wiek osób wykorzystujących komputery jest coraz niższy. Ponadto w niektórych grupach ludzi blisko sto procent ludzi posiada własny komputer lub innego rodzaju urządzenie mobilne. Tego rodzaju grupą są na przykład studenci, mieszkający w akademiku, którzy zwykle posiadają laptopy, ze względu na ich dużą mobilność.

Sterownik de dietrich dopomoże nam zachować optymalną temperaturę

Coraz więcej przedmiotów jest skomputeryzowanych

Komputer kieruje tak wieloma sprzętami, z których codziennie wykorzystujemy, choć niejednokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, że tak naprawdę ciężko byłoby dzisiaj bez niego żyć. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, żeby docenić jego działania i wyszukiwać wszelkie sprzęty, które tu uważane okazują się być za idealne.

Najciekawsze propozycje pracy udostępniające znakomite wynagrodzenie

Nie da się ukryć, że dla wielu potencjalnych pracowników absolutnym priorytetem jest obowiązek odnalezienia posady z odpowiednio wysokim wynagrodzeniem. Kwestie finansowe są dość istotne, a w przypadku wybranych ofert jak najbardziej satysfakcjonujące. Warto zaznajomić się z propozycjami pracy, które pod tym względem są godne zainteresowania.