Jakiego rodzaju są plusy drzwi zewnętrznych wyprodukowanych z PCW?

Podstawowym kryterium doboru drzwi zewnętrznych jest najczęściej cena, jednak nie powinno tak być, gdyż nie jest to najbardziej istotny czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi wejściowych jest drogi w stosunku do swej niskiej klasy albo na odwrót – model drzwi będzie tani, jednak będzie też wysokiej klasy.

katalog

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
W sprzedaży można by znaleźć drzwi wejściowe z drewna, ze stali, z PCW albo drzwi aluminiowe. Najbardziej popularne są drzwi stalowe, które są solidne, mocne oraz zazwyczaj stosunkowo niedrogie. Posiadają one ramę wykonaną z drewna albo ze stali, która obłożona jest arkuszami blachy. Tego typu drzwi mogą być wyłożone okleinami drewnopodobnymi albo mogłyby być polakierowane przy pomocy farb. Bardziej kosztowne wersje posiadają wykończenie z drewna lub projekty sklepów ze sklejki.

Olimpia Port

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Drzwi zewnętrzne nowoczesne ze stali niełatwo jest jednak ocieplić, zatem przeważnie mają one dość wysoki współczynnik przenikania ciepła. Wynosi on 1,3 -1,5 W/(m 2. K). Pomimo tego, że są już na rynku pasywne drzwi metalowe, które mają parametr U=0,8. Drzwi z tworzyw sztucznych mają ościeżnice i ramę z profilu z PCW. Panel drzwiowy także pokryty jest arkuszami z PCW. Powierzchnia tego typu drzwi jest lakierowana albo okleinowana. Drzwi wejściowe z PCW mają bardzo dobre właściwości cieplne. Przykładowo mają parametr U wynoszący 1-1,3 W/(m2K). Takie drzwi są bardzo tanie oraz znane, a ich wielką mocną stroną jest to, że łatwo można by je dopasować do zewnętrznych rolet, otworów okiennych czy nawet do bramy garażowej. Drzwi z drewna są kosztowne. Mają ościeżnicę oraz ramę z drewnianej klejonki.

Skrzydło tego typu drzwi jest pokryte sklejką, płytą wiórową albo płytą HDF. Na ich powierzchni znajduje się szlachetny fornir z buku, mahoniu czy meranti. Tego typu drzwi mają bardzo doskonałe parametry cieplne. Mogłyby nawet osiągać współczynnik U=0,7-0,8 W/(m2K).

, ,

Related posts

Latest posts

Sposób na działalność – czy warto wejść w branżę budowlaną?

Branża budowlana w Polsce jest trzecim największym rynkiem zaraz po przemyśle jak też handlu, w roku 2011 udział w wytwarzanym PKB wyniósł 7,06 %. W kwietniu roku 2012 w budownictwie zatrudnionych było 9 proc. ogółu pracujących w segmencie przedsiębiorstw. Jednakże to właśnie w branży budowlanej bankrutuje najwięcej firm, do listopada 2012 roku upadło, aż 259 przedsiębiorstw budowlanych. Z tej przyczyny w tym momencie dobrze jest zadać sobie pytanie czy firma budowlana to słuszny pomysł w obecnych czasach?

Własne mieszkanie dostępne na wyciągnięcie ręki

Nawet jeżeli mamy na pewno wspaniałe kontakty z rodzicami, to nadchodzi taka sytuacja w życiu każdego człowieka, iż marzy on żeby pojawić się na swoim, tam gdzie będzie mógł robić to co i gdy pragnie. Dlatego właśnie nie zmniejsza się zainteresowanie mieszkaniami, ponieważ obywatele zwyczajnie co chwilę szukają swojego miejsca na ziemi, a coraz to nowe pokolenia ludzi pragną przez zakup swojego mieszkania zaznaczyć swoją samodzielność oraz niezależność w dorosłym życiu.

Ruch w branży budowlanej

Z jednej strony Polską potrząsnął światowy kryzys. Z drugiej, dzięki środkom z Unii Europejskiej, w naszej ojczyźnie powstaje mnóstwo drogich budów, które dają zarobek tysiącom ludzi. Nasze członkostwo W Unii Europejskiej jest kołem ratunkowym dla przeróżnych instytucji użyteczności publicznej, które do tej pory nie mogły zdobyć funduszy na niezbędne remonty. Dzięki różnorakim programom ratuje się od zniszczenia zabytkowe budowle oraz centra kulturalne.

Gdy zamierzamy sprzedać mieszkanie- poznaj kilka porad

Jest wiele biur nieruchomości, do których można się zgłosić, gdy chcemy sprzedać mieszkanie. Sporo osób twierdzi, że lepszą opcją jest sprzedaż mieszkania bez pośrednika, nie musimy wtedy pokrywać kosztów prowizji za wsparcie zawodowca. Ale o wiele lepiej zdecydować się na sprzedaż mieszkania właśnie z pomocą pośrednika. Przez to, że zaniesiemy naszą ofertę do biura nieruchomości zyskamy pewność, że wszystko będzie się odbywało we właściwy sposób.

Montaż konstrukcji stalowych nie zajmuje sporo czasu

Znacznie więcej posiadamy dookoła siebie budynków, mostów oraz odmiennych konstrukcji, które uczynione są ze stali. Należy jednak pamiętać, że ona również posiada swe ograniczenia i z upływem czasu ma szansę ulegać zepsuciu, dlatego właśnie co jakiś czas powinno się przeglądać jej stan.
Montaż konstrukcji stalowych odbywa się bardzo prędko
Kiedy chcemy coś postawić prędko i równocześnie przy małym nakładzie pieniężnym, to należy się zastanowić, czy odpowiedni w danym przypadku nie okaże się być montaż konstrukcji stalowych.