Życie nie zawsze jest usłane różami i nasze stosunki z kierownikiem są w stanie nas doprowadzać do białej gorączki

Niestety często jest tak, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Niektórzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im odpowiada: dojazd, przełożony, godziny pracy, współpracownicy, zadania oraz nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich osób jest na pewno niewiele, gdyż cuda nie zdarzają się codziennie.

Szukając godnych obejrzenia tekstów, kliknij na ten odsyłacz. Naprawdę zalecam tę witrynę, gdyż ona na pewno również zwabi Twój wzrok.

Wiele jest jednak osób, które mówią, że minusy ich pracy są mało denerwujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Czasami jednak sytuacja staje się tak bardzo toksyczna, że lepiej będzie pomyśleć o ucieczce. Korzystnym rozwiązaniem będzie wówczas poszukiwanie nowej pracy. Kiedy już ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (zależnie od tego, jak długo tam przepracowaliśmy). Jednakże mamy możliwość, by zaproponować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to świetne wyjście dla tych, którym zależy na czasie lub dla tych, którzy nie mogą już wytrzymać tkwienia w znienawidzonym miejscu. Można zaproponować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on na nią zgodzić. Warto jednak starać się dojść do ugody. Możemy na przykład zaoferować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze stanowisko. Powinniśmy wówczas także zużyć cały zaległy urlop.

Ważne wydaje się być to, by zdawać sobie sprawę, że tego typu porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie wchodzą tutaj w grę.

, , ,

Related posts

Latest posts

Sposób na działalność – czy warto wejść w branżę budowlaną?

Branża budowlana w Polsce jest trzecim największym rynkiem zaraz po przemyśle jak też handlu, w roku 2011 udział w wytwarzanym PKB wyniósł 7,06 %. W kwietniu roku 2012 w budownictwie zatrudnionych było 9 proc. ogółu pracujących w segmencie przedsiębiorstw. Jednakże to właśnie w branży budowlanej bankrutuje najwięcej firm, do listopada 2012 roku upadło, aż 259 przedsiębiorstw budowlanych. Z tej przyczyny w tym momencie dobrze jest zadać sobie pytanie czy firma budowlana to słuszny pomysł w obecnych czasach?

Własne mieszkanie dostępne na wyciągnięcie ręki

Nawet jeżeli mamy na pewno wspaniałe kontakty z rodzicami, to nadchodzi taka sytuacja w życiu każdego człowieka, iż marzy on żeby pojawić się na swoim, tam gdzie będzie mógł robić to co i gdy pragnie. Dlatego właśnie nie zmniejsza się zainteresowanie mieszkaniami, ponieważ obywatele zwyczajnie co chwilę szukają swojego miejsca na ziemi, a coraz to nowe pokolenia ludzi pragną przez zakup swojego mieszkania zaznaczyć swoją samodzielność oraz niezależność w dorosłym życiu.

Ruch w branży budowlanej

Z jednej strony Polską potrząsnął światowy kryzys. Z drugiej, dzięki środkom z Unii Europejskiej, w naszej ojczyźnie powstaje mnóstwo drogich budów, które dają zarobek tysiącom ludzi. Nasze członkostwo W Unii Europejskiej jest kołem ratunkowym dla przeróżnych instytucji użyteczności publicznej, które do tej pory nie mogły zdobyć funduszy na niezbędne remonty. Dzięki różnorakim programom ratuje się od zniszczenia zabytkowe budowle oraz centra kulturalne.

Gdy zamierzamy sprzedać mieszkanie- poznaj kilka porad

Jest wiele biur nieruchomości, do których można się zgłosić, gdy chcemy sprzedać mieszkanie. Sporo osób twierdzi, że lepszą opcją jest sprzedaż mieszkania bez pośrednika, nie musimy wtedy pokrywać kosztów prowizji za wsparcie zawodowca. Ale o wiele lepiej zdecydować się na sprzedaż mieszkania właśnie z pomocą pośrednika. Przez to, że zaniesiemy naszą ofertę do biura nieruchomości zyskamy pewność, że wszystko będzie się odbywało we właściwy sposób.

Montaż konstrukcji stalowych nie zajmuje sporo czasu

Znacznie więcej posiadamy dookoła siebie budynków, mostów oraz odmiennych konstrukcji, które uczynione są ze stali. Należy jednak pamiętać, że ona również posiada swe ograniczenia i z upływem czasu ma szansę ulegać zepsuciu, dlatego właśnie co jakiś czas powinno się przeglądać jej stan.
Montaż konstrukcji stalowych odbywa się bardzo prędko
Kiedy chcemy coś postawić prędko i równocześnie przy małym nakładzie pieniężnym, to należy się zastanowić, czy odpowiedni w danym przypadku nie okaże się być montaż konstrukcji stalowych.