Urodzenie dziecka to najpiękniejszy moment i początek dość długiego urlopu macierzyńskiego

Jakiś czas temu polskie kobiety wywalczyły sobie, żeby ich urlop wychowawczy trwał cały rok.
Niejedna mama potwierdzi, że pierwszy rok szkraba bywa najważniejszy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to okres, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej ciepła i obecności. I nie chodzi jedynie o karmienie lub przebieranie, ale o tworzenie się pięknej więzi, która może mieć wpływ na całym jego życiu.

Kliknij ten odnośnik – ta wskazówka z www (https://francraft.com/doskonalenie/) ujawni zupełnie nową porcję informacji na temat, który być może wydać Ci się godny uwagi.

W chwili rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już jedynie o swoim skarbie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Ważne jest to, by zdawać sobie sprawę z tego, że na ilość pieniędzy, które otrzymamy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, duży wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego berbecia. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tych wynagrodzeń, ale nie powinna być też niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Zatem w najmniej optymistycznym scenariuszu otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało kto dziś zarabia najmniejszą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dołączyć tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że możemy bez kłopotu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj można także liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych pakietów.

, , ,

Related posts

Latest posts

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.

Rola serwerów – czemu warto znaleźć jak najlepszy?

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nasz świat rozwinął się w błyskawicznym tempie, o którym dawniej nikt by nie pomyślał. To niesamowite jak wiele rozwiązań technologicznych powstało w ostatnich kilkudziesięciu latach. Każda nowość zmieniła w pewien sposób kształt codzienności przeciętnego człowieka. Nowe technologie poprawiają jakość życia, czego najlepszym przykładem jest choćby smartfon, a więc nowoczesny telefon komórkowy, umożliwiający nie tylko komunikację, ale także pozwalający na korzystanie z internetu, czy zabawę multimedialną.

Infrastruktura informatyczna na co dzień – dowiedz się więcej na ten temat

Dzisiaj coraz to większą część naszego życia spędzamy w internecie. Nasza osobista aktywność to dzielenie się fotografiami ze znajomymi lub rodzinką mieszkającą na drugim końcu kraju. Do przeszłości należą już albumy na analogowe fotografie, współcześnie przechowuje się je w wirtualnej przestrzeni. Są osiągalne prawie z każdego miejsca na świecie, starczy narzędzie z dostępem do internetu. Robimy w sieci sprawunki, i to ten segment rynku rozwija się niesłychanie prężnie. Poziom transakcji realizowanych w ów sposób nieprzerwanie wzrasta.