Przeciwpożarowe ABC. Jak ocalić dom przed ogniem?

Co uczynić w wypadku pożaru? W jaki sposób zareagować, jeśli w domku wybuchnie pożoga? Czym ugasić palącego się człowieka?
Przeczytaj rady na temat asekuracji przeciwpożarowych w domku jak też postępowania w okresie pożaru.

kadr - budowa

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com
przegląd gaśnicy

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Poznaj reguły, które być może ocalą twój budynek przed pożogą. Jak zareagować, jeżeli w domu wybuchnie pożar? fundamentalna reguła brzmi – błyskawiczna ucieczka! Na pewno niebezpiecznym błędem jest narażanie swego życia dla ratowania dorobku w momencie, kiedy w domku szaleje pożar. Gazy wydzielające się w trakcie spalania mogą być nadzwyczaj toksyczne, a nierzadko zabójcze dla człeka.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez ociągania sprawdź też to użyteczne omówienie (https://goo.gl/maps/SA3zWo4RrwL2). Po prostu kliknij tu a na pewno się nie zawiedziesz.

80% śmiertelnych ofiar w pożarach to właśnie ofiary trującego dymu. W trakcie pożaru nie mamy pojęcia, jaki będzie skład dymu, dlatego jeszcze raz wskazówka – brać nogi za pas, nie narażać się, najistotniejsze jest zdrowie człowieka.

proces
Regułą ochrony przed toksycznym dymem jest poruszanie się bliziutko posadzki, najlepiej „na czworaka”. Ponieważ trujący dym unosi się, dolna strefa będzie najbezpieczniejsza. Prowizorycznym zabezpieczeniem jest mokra chusteczka czy też ręcznik przyłożone do ust – tworzą filtr, poprzez jaki możemy oddychać. Prawo mało mówi o wymogach przeciwpożarowego bezpieczeństwa w domach jednorodzinnych, dlatego obowiązku posiadania gaśnicy praktycznie nie ma, lecz rozsądek nakazywałby wyposażyć się w gaśnicę. Proszkowa gaśnica bywa efektywna w wypadku tłumienia większości obiektów. Pamiętaj, iż raz do roku nieodzowny jest przegląd gaśnicy.

Gdzie umieścić gaśnicę? Na pewno w miejscu bez trudu przystępnym, niedaleko przypuszczalnego źródła pożaru, a więc przykładowo w holu bądź w kotłowni.

, ,

Related posts

Latest posts

Sposób na usunięcie usterki w naszym sprzęcie komputerowym

Niewiele osób może wyobrazić sobie współczesny świat bez komputerów. Są one wykorzystywane na szeroką skalę tak w domach, jak i w pracy przez duże rzesze ludzi. Państwa wysoko rozwinięte ozdnaczają się bardzo wysoką średnią umiejętnością posługiwania się komputerem z programowaniem włącznie. Już jakiś czas temu komputery stały się nieodzowną częścią ludzkiej egzystencji, a wiek osób wykorzystujących komputery jest coraz niższy. Ponadto w niektórych grupach ludzi blisko sto procent ludzi posiada własny komputer lub innego rodzaju urządzenie mobilne. Tego rodzaju grupą są na przykład studenci, mieszkający w akademiku, którzy zwykle posiadają laptopy, ze względu na ich dużą mobilność.

Sterownik de dietrich dopomoże nam zachować optymalną temperaturę

Coraz więcej przedmiotów jest skomputeryzowanych

Komputer kieruje tak wieloma sprzętami, z których codziennie wykorzystujemy, choć niejednokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, że tak naprawdę ciężko byłoby dzisiaj bez niego żyć. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, żeby docenić jego działania i wyszukiwać wszelkie sprzęty, które tu uważane okazują się być za idealne.

Najciekawsze propozycje pracy udostępniające znakomite wynagrodzenie

Nie da się ukryć, że dla wielu potencjalnych pracowników absolutnym priorytetem jest obowiązek odnalezienia posady z odpowiednio wysokim wynagrodzeniem. Kwestie finansowe są dość istotne, a w przypadku wybranych ofert jak najbardziej satysfakcjonujące. Warto zaznajomić się z propozycjami pracy, które pod tym względem są godne zainteresowania.