Przeciwpożarowe ABC. Jak ocalić dom przed ogniem?

Co uczynić w wypadku pożaru? W jaki sposób zareagować, jeśli w domku wybuchnie pożoga? Czym ugasić palącego się człowieka?
Przeczytaj rady na temat asekuracji przeciwpożarowych w domku jak też postępowania w okresie pożaru.

kadr - budowa

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com
przegląd gaśnicy

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Poznaj reguły, które być może ocalą twój budynek przed pożogą. Jak zareagować, jeżeli w domu wybuchnie pożar? fundamentalna reguła brzmi – błyskawiczna ucieczka! Na pewno niebezpiecznym błędem jest narażanie swego życia dla ratowania dorobku w momencie, kiedy w domku szaleje pożar. Gazy wydzielające się w trakcie spalania mogą być nadzwyczaj toksyczne, a nierzadko zabójcze dla człeka.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez ociągania sprawdź też to użyteczne omówienie (https://goo.gl/maps/SA3zWo4RrwL2). Po prostu kliknij tu a na pewno się nie zawiedziesz.

80% śmiertelnych ofiar w pożarach to właśnie ofiary trującego dymu. W trakcie pożaru nie mamy pojęcia, jaki będzie skład dymu, dlatego jeszcze raz wskazówka – brać nogi za pas, nie narażać się, najistotniejsze jest zdrowie człowieka.

proces
Regułą ochrony przed toksycznym dymem jest poruszanie się bliziutko posadzki, najlepiej „na czworaka”. Ponieważ trujący dym unosi się, dolna strefa będzie najbezpieczniejsza. Prowizorycznym zabezpieczeniem jest mokra chusteczka czy też ręcznik przyłożone do ust – tworzą filtr, poprzez jaki możemy oddychać. Prawo mało mówi o wymogach przeciwpożarowego bezpieczeństwa w domach jednorodzinnych, dlatego obowiązku posiadania gaśnicy praktycznie nie ma, lecz rozsądek nakazywałby wyposażyć się w gaśnicę. Proszkowa gaśnica bywa efektywna w wypadku tłumienia większości obiektów. Pamiętaj, iż raz do roku nieodzowny jest przegląd gaśnicy.

Gdzie umieścić gaśnicę? Na pewno w miejscu bez trudu przystępnym, niedaleko przypuszczalnego źródła pożaru, a więc przykładowo w holu bądź w kotłowni.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.