Jakie są typy okien dachowych i jakie mają wady i zalety?

Jeżeli chcielibyśmy odpowiednio oświetlić poddasze, to zazwyczaj chcemy to wykonać przy pomocy naturalnego światła. Najskuteczniejszą metodą jest wstawienie okien połaciowych, które oświetlają o wiele większą część poddasza, niż okna pionowe.
Mogłyby one zająć taką ilość miejsca na pokryciu dachowym, która wynosi 1/8-1/10 płaszczyzny podłogi.

Wybrane we właściwy sposób okno, powinno gwarantować dobrą widoczność tak osobom siedzącym, jak i stojącym. Musimy pamiętać również o tym, że im mniej dosadny będzie kąt nachylenia dachu, tym dłuższe musi być dobrane przez nas okno.

Czy chcesz głębiej przestudiować prezentowany na tej stronie problem? Jeżeli tak, bez obaw kliknij tutaj, aby przeczytać więcej ciekawostek (https://mechanika-service.com/czesci/)!

Kiedy wybieramy okna dachowe, musimy brać pod uwagę również kąt nachylenia pokrycia dachowego oraz wielkość ścianki kolankowej, ponieważ im wyższa ona będzie, tym wyżej będzie umiejscowiona dolna krawędź należącego do nas okna. W tego typu przypadku, aby móc gwarantować sobie właściwą widoczność, pod tego typu oknem połaciowym należałoby wstawić ponadto pionowe, tak żeby utworzyć zestawienie kolankowe.

okna dachowe

Autor: Tristan Schmurr
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba mieć świadomość, że najbardziej popularne okna dachowe to okna obrotowe, które mogą otwierać się w koło własnej osi obrotu. Jeżeli będą przymocowane stosunkowo nisko, to w czasie roztwierania wymagane okaże się cofnięcie się. Jeśli chcielibyśmy tego uniknąć, możemy zastosować okna, które mają podwyższoną oś skrętu. Będzie ona w takiej sytuacji na wysokości mniej więcej 3/4 okna. Jeśli chodzi natomiast o okna uchylno-obrotowe, to dzięki użyciu przełącznika moglibyśmy je otwierać na dwa różne sposoby. Mogą otwierać się wokół osi w połowie wysokości lub uchylać w górę.

Jeżeli chcielibyśmy wybrać takiego typu okna, powinniśmy zwrócić uwagę, w jakich miejscach są zamontowane klamki, gdyż przy górnym mocowaniu okna, czy wysokiej ściance kolankowej do otworzenia takiego okna bylibyśmy zmuszeni użyć drążka.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.