Do czego zazwyczaj jest używany klej poliuretanowy i czym się on odznacza?

kleje, które używane są do połączenia drewna, są to zazwyczaj kleje na bazie polioctanu winylu, na bazie żywicy alifatycznych albo na podstawie poliuretanu. Wszystkie te kleje mogą być używane na zewnątrz i wewnątrz oraz do klejenia drewna z dębu, bukowego lub egzotycznego.

kleje

Autor: Toshiyuki IMAI
Źródło: http://www.flickr.com

Klej o oznaczeniu D1 oznacza, że nie jest to klej wodoodporny i drewno musi być bardzo prawidłowo suche. Oznakowanie D2 oznacza, że klej może być wystawiony tylko na krótkie działanie kondensacyjnej wody albo wody ściekającej. wilgotność drewna nie powinna przewyższać 18%.

Przeczytaj ten tekst (kesbet.pl/produkty/lawki-betonowe/), ponieważ on z pewnością także Cię niezwykle zainteresuje. Przedstawia on pokrewną kwestię, zatem nie czekaj i kliknij ten link!

Oznaczenie D3 oznacza kleje wodoodporne, lecz nie mogłyby one być narażone na działanie czynników pogodowych. Tego typu kleje można by jednak używać do klejenia zewnętrznego. Te kleje mogą znosić częste, ale krótkotrwałe kontakty z długotrwałą wilgotnością albo skroplinami na najwyższym poziomie. Kleje o symbolu D4 są klejami w pełni wodoodpornymi, ale muszą one być pokryte warstwą zabezpieczającą. Taką warstwę tworzy się przez dodanie utwardzaczy do klejów o symbolu D3. Od kilku lat są również do nabycia jako gotowy środek.

Klej polioctanowy określany jako wikolowy jest łatwy w użyciu oraz posiada swoisty aromat. Charakteryzuje go również uniwersalność. Będzie się sprawdzał jako klej do twardego drewna, do drewna miękkiego oraz materiałów drewnopodobnych. Sprawdza się również w łączeniu drewna z wybranymi innymi materiałami. Niektóre kleje polioctanowe można by zaklasyfikować jako szybkoschnące kleje do drewna. Czas ich schnięcia może wynieść kilka minut, jednak pełną odporność klej osiąga po dwudziestu czterech godzinach.

Klej poliuretanowy tworzy niezwykle mocną spoinę, dlatego też wykorzystywany jest do klejenia drewna na schody. Wykorzystanie kleju jest bardzo ograniczone, ponieważ jest to klej, który jest dość agresywnie działającym środkiem i nie jest on odporny na działanie promieniowania UV.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jak i gdzie należy obecnie szukać zatrudnienia?

Duży poziom bezrobocia, który utrzymuje się od bardzo długiego okresu przyczynił się do tego, iż znacznie więcej ludzi bierze pod uwagę to jak i gdzie szukać pracy, by dało to oczekiwane rezultaty. Szukanie ofert może zająć naprawdę wiele czasu. Lecz kiedy jest to wykonywane prawidłowo, prędzej czy później zakończy się powodzeniem.

Jakie mamy sposoby, żeby zarobić pieniądze? Możliwe, że własny biznes będzie dobrym na to sposobem

W dzisiejszych czasach jest oczywiście spora liczba sposobów na zarobienie pieniędzy, ale od nas samych zależy konkretnie to na który się zdecydujemy. Nie ma tu wątpliwości, iż własny biznes będzie tu świetnym pomysłem, ponieważ wtedy mamy okazję do tego, aby samemu być swoim szefem, z tego powodu także wiele ludzi chętnie na to przystaje, pomimo, iż nie posiadają odpowiedniego doświadczenia.

Multimetry jako często wykorzystywane narzędzia

Jakość uziemień w istotny sposób wpływa na zabezpieczenie eksploatacji instalacji i sprzętów elektrycznych, a zwłaszcza na skuteczność zabezpieczenia przed porażeniem prądem elektrycznym i ochrony odgromowej.

Jeden procent Twojego podatku jest nadzwyczaj kluczowy dla fundacji, albo stowarzyszenia

W zasadzie każdy zaangażowany jest zobowiązany do rozliczenia się z uzyskanego dochodu. Do ukończenia kwietnia każdy z nas musi przesłać, albo donieść do Urzędu Skarbowego wypełnioną deklarację podatkową, jaka ma dane o uzyskanym przychodzie, dochodzie oraz wszystkich sfinansowanych składkach.
Znaczącą kwestią jest przesłanie 1% podatku dochodowego dla wyłonionej przez nas instytucji pożytku społecznego.