Wilgotność w mieszkaniu – w jaki sposób się jej pozbyć?

Mnóstwo ludzi zmaga się z kłopotem wilgotności w domku lub mieszkaniu. Pewną z metod uporania się ze zwiększoną wilgotnością w pomieszczeniach będzie ich właściwa wentylacja.

Sugerujemy, na co zwrócić wyjątkową uwagę.
przykład domku letniskowego z ogrodem

Autor: Gina Paulucci
Źródło: http://www.flickr.com
Krótkotrwale utrzymująca się powiększona wilgotność powietrza jest normalna i wynika ze zwykłego użytkowania mieszkania. Jednakże w dłuższym czasie może ona powodować rozkwit toksycznych grzybów oraz pleśni. By ustrzec się takiego rozwoju wypadków, czasami starczy zadbać o należytą wentylację wnętrz. Czasem konieczny może okazać się domowy osuszacz powietrza.
łazienka

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com
Wilgoć w domku paradoksalnie zwiększa się najczęściej po dokonaniu pewnych zmian – po dociepleniu budowli bądź wymianie stolarki okiennej. Czemu? Bowiem pozbywając się nieszczelnych elementów sprawiamy, że „na wierzch” wychodzą skryte do tej pory kłopoty z systemem wentylacyjnym. Mogą one prowadzić dla przykładu do parowania szyb, zaduchu, zaś w skrajnych wypadkach do wystąpienia pleśni na murach. Zanim jednak przystąpimy do likwidowania konsekwencji zawilgocenia, powinniśmy znaleźć oraz wyeliminować wszelkie jego przyczyny.

Czy ten materiał uważasz za ważny? Jeśli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej tutaj (http://www.bestem.com.pl/produkty/plyta-plaster-miodu/) – znajdujące się tutaj zagadnienia odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Punktem wyjścia poprawnego obiegu powietrza w domku są naturalnie kratki wentylacyjne. Powinny znaleźć się głównie w kuchniach, toaletach a także wszystkich wnętrzach bez wnęk okiennych. Osiągnięcie należytego poziomu cyrkulacji powietrza w niektórych sytuacjach może być nierealne przy wykorzystaniu wyłącznie grawitacyjnych wentylacyjnych kratek.

Wtedy obieg warto wspomóc wentylacją mechaniczną. Pamiętajmy, że w miejsce „zużytego” powietrza trzeba wprowadzić świeże powietrze. Wtedy warto swą uwagę skierować w stronę okien jak też drzwi.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.