Czym są tryskacze i jak one działają?

W wypadku pojawienia się pożaru instalacje tryskaczowe samodzielnie włączają proces gaszenia i alarmują właściwą jednostkę straży pożarnej.
Tryskacze gaśnicze są zwyczajnie połączone w sieć przewodów rurowych i są umieszczone pod stropami.

beton komórkowy

Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®
miejsce
Dzięki pracującemu w niezależny sposób zaopatrzenia w wodę, taki system ochrony jest cięgle w gotowości. Tryskacze gaśnicze, a inaczej ujmując zraszacze, to część mechanizmu przeciwpożarowego, który wlicza się indywidualnie do działania. To część zamknięta przez szklaną armaturę. W przypadku pojawienia się zagrożenia pożarowego, wykonana ze szkła ampułka reaguje na pojawienie się ciepła oraz pod jego wpływem pęka. Nad miejscem wystąpienia pożaru przez otwarty w taki sposób tryskacz wydobywa się rozproszona woda. Zależnie od miejsca zastosowania robi się różnego rodzaju systemy przeciwpożarowe. Są dla przykładu przeciwpożarowe instalacje tryskaczowe mokre lub początkowo sterowane tryskacze suche. To akurat ta odmiana jest najczęściej stosowana na całym świecie w instalacjach tryskaczowych.

Ściana, zestawienie kolorystyczne: szary i pomarańczowy

Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
Cała sieć rurowa znajduje się pod stałym ciśnieniem wody. W wypadku wybuchu zagrożenia pożarowego, środek gaśniczy jest wprowadzany w adekwatnej ilości. Opisywane instalacje tryskaczowe typu mokrego mogą być montowane po wewnętrznej stronie budynków nawet w miejscach, które są wytrzymałe na mróz.

Zainteresował Cię prezentowany wpis? Jeśli tak, to bez ociągania przeczytaj także to użyteczne omówienie (http://www.invado.pl/). Po prostu kliknij tutaj a na pewno się nie zawiedziesz!

Odróżniają się one od wyżej wspomnianego systemu tym, że obecna w tego typu układzie struktura rurowa nie jest wypełniana przy pomocy wody, ale sprężonym powietrzem. Taki układ daje możliwość jego wykorzystania w miejscach, które są podatne na duży mróz, przykładowo w nie ogrzewanych pomieszczeniach sklepowych lub wielopoziomowych parkingach.

Wstępnie sterowane instalacje suche są często wykorzystywane w strefach krytycznych, w których należy stronić od jakiegoś niezamierzonego wycieku środka gaśniczego.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.