Czym są tryskacze i jak one działają?

W wypadku pojawienia się pożaru instalacje tryskaczowe samodzielnie włączają proces gaszenia i alarmują właściwą jednostkę straży pożarnej.
Tryskacze gaśnicze są zwyczajnie połączone w sieć przewodów rurowych i są umieszczone pod stropami.

beton komórkowy

Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®
miejsce
Dzięki pracującemu w niezależny sposób zaopatrzenia w wodę, taki system ochrony jest cięgle w gotowości. Tryskacze gaśnicze, a inaczej ujmując zraszacze, to część mechanizmu przeciwpożarowego, który wlicza się indywidualnie do działania. To część zamknięta przez szklaną armaturę. W przypadku pojawienia się zagrożenia pożarowego, wykonana ze szkła ampułka reaguje na pojawienie się ciepła oraz pod jego wpływem pęka. Nad miejscem wystąpienia pożaru przez otwarty w taki sposób tryskacz wydobywa się rozproszona woda. Zależnie od miejsca zastosowania robi się różnego rodzaju systemy przeciwpożarowe. Są dla przykładu przeciwpożarowe instalacje tryskaczowe mokre lub początkowo sterowane tryskacze suche. To akurat ta odmiana jest najczęściej stosowana na całym świecie w instalacjach tryskaczowych.

Ściana, zestawienie kolorystyczne: szary i pomarańczowy

Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
Cała sieć rurowa znajduje się pod stałym ciśnieniem wody. W wypadku wybuchu zagrożenia pożarowego, środek gaśniczy jest wprowadzany w adekwatnej ilości. Opisywane instalacje tryskaczowe typu mokrego mogą być montowane po wewnętrznej stronie budynków nawet w miejscach, które są wytrzymałe na mróz.

Zainteresował Cię prezentowany wpis? Jeśli tak, to bez ociągania przeczytaj także to użyteczne omówienie (http://www.invado.pl/). Po prostu kliknij tutaj a na pewno się nie zawiedziesz!

Odróżniają się one od wyżej wspomnianego systemu tym, że obecna w tego typu układzie struktura rurowa nie jest wypełniana przy pomocy wody, ale sprężonym powietrzem. Taki układ daje możliwość jego wykorzystania w miejscach, które są podatne na duży mróz, przykładowo w nie ogrzewanych pomieszczeniach sklepowych lub wielopoziomowych parkingach.

Wstępnie sterowane instalacje suche są często wykorzystywane w strefach krytycznych, w których należy stronić od jakiegoś niezamierzonego wycieku środka gaśniczego.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Sposób na działalność – czy warto wejść w branżę budowlaną?

Branża budowlana w Polsce jest trzecim największym rynkiem zaraz po przemyśle jak też handlu, w roku 2011 udział w wytwarzanym PKB wyniósł 7,06 %. W kwietniu roku 2012 w budownictwie zatrudnionych było 9 proc. ogółu pracujących w segmencie przedsiębiorstw. Jednakże to właśnie w branży budowlanej bankrutuje najwięcej firm, do listopada 2012 roku upadło, aż 259 przedsiębiorstw budowlanych. Z tej przyczyny w tym momencie dobrze jest zadać sobie pytanie czy firma budowlana to słuszny pomysł w obecnych czasach?

Własne mieszkanie dostępne na wyciągnięcie ręki

Nawet jeżeli mamy na pewno wspaniałe kontakty z rodzicami, to nadchodzi taka sytuacja w życiu każdego człowieka, iż marzy on żeby pojawić się na swoim, tam gdzie będzie mógł robić to co i gdy pragnie. Dlatego właśnie nie zmniejsza się zainteresowanie mieszkaniami, ponieważ obywatele zwyczajnie co chwilę szukają swojego miejsca na ziemi, a coraz to nowe pokolenia ludzi pragną przez zakup swojego mieszkania zaznaczyć swoją samodzielność oraz niezależność w dorosłym życiu.

Ruch w branży budowlanej

Z jednej strony Polską potrząsnął światowy kryzys. Z drugiej, dzięki środkom z Unii Europejskiej, w naszej ojczyźnie powstaje mnóstwo drogich budów, które dają zarobek tysiącom ludzi. Nasze członkostwo W Unii Europejskiej jest kołem ratunkowym dla przeróżnych instytucji użyteczności publicznej, które do tej pory nie mogły zdobyć funduszy na niezbędne remonty. Dzięki różnorakim programom ratuje się od zniszczenia zabytkowe budowle oraz centra kulturalne.

Gdy zamierzamy sprzedać mieszkanie- poznaj kilka porad

Jest wiele biur nieruchomości, do których można się zgłosić, gdy chcemy sprzedać mieszkanie. Sporo osób twierdzi, że lepszą opcją jest sprzedaż mieszkania bez pośrednika, nie musimy wtedy pokrywać kosztów prowizji za wsparcie zawodowca. Ale o wiele lepiej zdecydować się na sprzedaż mieszkania właśnie z pomocą pośrednika. Przez to, że zaniesiemy naszą ofertę do biura nieruchomości zyskamy pewność, że wszystko będzie się odbywało we właściwy sposób.

Montaż konstrukcji stalowych nie zajmuje sporo czasu

Znacznie więcej posiadamy dookoła siebie budynków, mostów oraz odmiennych konstrukcji, które uczynione są ze stali. Należy jednak pamiętać, że ona również posiada swe ograniczenia i z upływem czasu ma szansę ulegać zepsuciu, dlatego właśnie co jakiś czas powinno się przeglądać jej stan.
Montaż konstrukcji stalowych odbywa się bardzo prędko
Kiedy chcemy coś postawić prędko i równocześnie przy małym nakładzie pieniężnym, to należy się zastanowić, czy odpowiedni w danym przypadku nie okaże się być montaż konstrukcji stalowych.