Co mają klimatyzatory kasetonowe oraz w jaki sposób one działają?

Są takie pomieszczenia, w jakich w trakcie lata jest wiele ludzi, zatem należałoby zadbać o komfort termiczny tych osób i równocześnie zwracać należy uwagę na estetykę pomieszczenia.
W takiej sytuacji należałoby wybrać klimatyzatory kasetonowe.

Te klimatyzatory są urządzeniami typu Split. Znaczy to, że posiadają jednostkę zewnętrzną oraz wewnętrzną. Jednostka zewnętrzna jest umieszczona na elewacji domu, z kolei wewnętrzna jest dopasowana do stelażu, który typowy jest dla sufitu podwieszanego. W klimatyzatorach kasetonowych obudowa ma zazwyczaj wysokość ok. 30 centymetrów i jest to dopasowane do konstrukcji podwieszanego sufitu. Wymiary widocznej maskownicy na suficie zezwalają również na wpasowanie jej w sufit kasetonowy. Wysokość maskownicy to około 2-3 centymetry, więc wnętrze nic nie traci ze swej estetyki. Klimatyzatory kasetonowe występować mogłyby jako jedno-, dwu- albo czterokierunkowe. Jest to zależne od liczby wlotów powietrza. Najkorzystniejsze dla odbiorcy są klimatyzatory czterokierunkowe. Wtedy powietrze jest rozprowadzone najbardziej równomiernie, gdyż jest wydmuchiwane z wylotów i rozprowadzane wzdłuż sufitu a później opada w dół po ścianie.

biuro

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Hale produkcyjne

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Klimatyzatory kasetonowe zazwyczaj mają duże możliwości techniczne, gdyż zaopatrzone są nie jedynie w opcję chłodzenia, lecz także grzania. Kupując schładzacz kasetonowy musimy zwrócić uwagę jaki jest pobór mocy dla opcji chłodzenia oraz możliwości grzania. W dobrych klimatyzatorach te wartości są zbliżone. Klimatyzatory kasetonowe wyposażone mogą być w programatory, które zezwalają na planowanie cyklu pracy klimatyzatora.

Do narzędzia może być również dołączony specjalny filtr, który zezwala dodatkowo poprawić warunki, które panują w pomieszczeniu. Filtr bez trudu można wyjąć, co niezwykle przyspiesza konserwację takiego klimatyzatora.

Jeżeli szukasz zajmujących informacji na omawiany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta optymalna witryna (http://neofence.pl/product-category/akcesoria-aluminiowe-plastikowe-i-stalowe/), na której odnajdziesz wiadomości, które Cię zaciekawią.

Klimatyzatory kasetonowe chłodzą powietrze, lecz nie psują wyglądu pokoju.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.