Coraz częściej w różnych sklepach możemy dostrzec zaskakujące rozwiązania, które po przemyśleniu okazują się naprawdę świetne

Każdy następny trend w dekoracji wnętrz na początku zazwyczaj spotyka się z dużym oporem ze strony różnych ludzi. Tak było i wtedy, kiedy niektórzy architekci zaczęli wykorzystywać beton w celach dekoracyjnych.

surowiec

Autor: mush2274
Źródło: http://www.flickr.com/photos/mush2274/2294179491/
podłoga betonowa polerowana

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Beton od lat był uważany za solidny budulec, ale bez możliwości wykorzystania go w designie wnętrz. Był po prostu wyłącznie materiałem budowlanym.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to super, ponieważ ten opublikowany poniżej (www.kamieniarstwo.pl/sprzedaz-hurtowa-plyt/) także posiada podobne informacje – nie zwlekaj, tylko zobacz go.

Wydawał się być niezbyt szlachetny, aby mógł zaspokoić wysmakowane gusta i zaistnieć na przysłowiowych salonach. Sytuacja zaczęła się zmieniać, gdy kilka lat temu kreatorzy w dziedzinie designu postanowili użyć beton w celach dekoracyjnych. Zdecydowali się na podłogę, ponieważ tam najłatwiej jest beton położyć. I już wówczas podłoga betonowa polerowana była strzałem w dziesiątkę. Mówiono, że nie tylko jest funkcjonalny, ale również niespodziewanie stylowy. Polerowanie nie jest zbytnio kosztowne i co najistotniejsze – nie musimy go robić co kilka lat, a to oszczędza środki finansowe. Wypolerowana podłoga betonowa lśni, ale nie bywa śliska. Wobec tego teraz coraz częściej wybiera się ją w supermarketach oraz w hotelach. I to tych niezwykle drogich.

Jeśli opracowany tutaj tekst pochłonąć Cię i pragniesz więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link do strony (http://www.eogniwa.pl/pl/c/Odciagi-lancuchowe/42), gdzie jest sporo wątków.

Niektóre firmy poszły jeszcze o jeden krok do przodu i zaczęły stosować elementy wypolerowanego betonu jako oprawę ścian i elementy designu recepcji.

Jest oczywistym, że jesteśmy chyba świadkami pewnej rewolucji i beton zaczyna być z biegiem czasu postrzegany jako szlachetny surowiec do aranżacji wnętrz.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.