Co musi wykonać osoba zakładająca agencję pośrednictwa pracy?
Zawodowe poszukiwanie pracy wymaga niezwykle znacznej wiedzy z zakresu miejscowego rynku i powiązań biznesowych, które aktualnie obowiązują. Agencja pracy działa troszkę w inny sposób niż osoba bezrobotna, która również szuka zatrudnienia nie tyle dla siebie, lecz dla wielu innych ludzi o odmiennych umiejętnościach oraz kompetencjach.

Źródło: http://www.flickr.com
Firma proponująca pośrednictwo pracy funkcjonuje na rynku zatrudnienia w konkretnym regionie, w miasteczku lub w skali całej Polski. Są także Agencje poszukujące zatrudnienia dla swych odbiorców za granicą kraju. W ramach działalności firmy prowadzącej pośrednictwo pracy są realizowane zadania, które dotyczą doradztwa personalnego. Agencja zatrudnienia może pozyskiwać propozycje zatrudnienia na zlecenie klientów albo pośredniczyć w poszukiwaniu pracy tymczasowej. Klientami agencji pracy są osoby poszukujące adekwatnej pracy i zwierzchnicy, którzy chcą pozyskać pracowników o określonych kwalifikacjach zawodowych. Początkowym krokiem, który wiedzie do uruchomienia własnej agencji pośrednictwa pracy to wpis do CEIDG. Agencję można by również prowadzić w formie spółki i w takiej sytuacji wpis rejestracyjny jest dokonywany w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Osoba, która chciałaby otworzyć agencję zatrudnienia powinna zadecydować czy chciałaby agencje prowadzić w formie działalności jednoosobowej, czy chce ją prowadzić jako spółka. Wybrać może spółkę jawną, komandytową lub akcyjną.
Czy masz ochotę pogłębić swą wiedzę na powyższy temat? W takim razie mamy zamiar zaprosić Cię do naszych kolejnych tekstów – kliknij hiperłącze do witryny (https://platek-wspolnicy.pl/o-nas/).
Jeśli osoba prowadzi już działalność gospodarczą, to wtedy może dokonać jedynie wpisu aktualizacyjnego CEIDG-1. W takim wpisie dodać trzeba kolejne kody PKD zgodnie z założoną sferą funkcjonowania agencji pośrednictwa pracy. Nie można w naszym kraju prowadzić dwóch działalności gospodarczych jednocześnie.
Można by jedynie poszerzyć strefy funkcjonowania przedsiębiorstwa, które już istnieje. Proces rejestracyjny spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym jest w większym stopniu skomplikowany niż rejestracja w CEIDG.