Co musi wykonać osoba zakładająca agencję pośrednictwa pracy?

Zawodowe poszukiwanie pracy wymaga niezwykle znacznej wiedzy z zakresu miejscowego rynku i powiązań biznesowych, które aktualnie obowiązują. Agencja pracy działa troszkę w inny sposób niż osoba bezrobotna, która również szuka zatrudnienia nie tyle dla siebie, lecz dla wielu innych ludzi o odmiennych umiejętnościach oraz kompetencjach.

KRS

Autor: Office for National Statistics
Źródło: http://www.flickr.com
Firma proponująca pośrednictwo pracy funkcjonuje na rynku zatrudnienia w konkretnym regionie, w miasteczku lub w skali całej Polski. Są także Agencje poszukujące zatrudnienia dla swych odbiorców za granicą kraju. W ramach działalności firmy prowadzącej pośrednictwo pracy są realizowane zadania, które dotyczą doradztwa personalnego. Agencja zatrudnienia może pozyskiwać propozycje zatrudnienia na zlecenie klientów albo pośredniczyć w poszukiwaniu pracy tymczasowej. Klientami agencji pracy są osoby poszukujące adekwatnej pracy i zwierzchnicy, którzy chcą pozyskać pracowników o określonych kwalifikacjach zawodowych. Początkowym krokiem, który wiedzie do uruchomienia własnej agencji pośrednictwa pracy to wpis do CEIDG. Agencję można by również prowadzić w formie spółki i w takiej sytuacji wpis rejestracyjny jest dokonywany w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Osoba, która chciałaby otworzyć agencję zatrudnienia powinna zadecydować czy chciałaby agencje prowadzić w formie działalności jednoosobowej, czy chce ją prowadzić jako spółka. Wybrać może spółkę jawną, komandytową lub akcyjną.

Czy masz ochotę pogłębić swą wiedzę na powyższy temat? W takim razie mamy zamiar zaprosić Cię do naszych kolejnych tekstów – kliknij hiperłącze do witryny (https://platek-wspolnicy.pl/o-nas/).

Jeśli osoba prowadzi już działalność gospodarczą, to wtedy może dokonać jedynie wpisu aktualizacyjnego CEIDG-1. W takim wpisie dodać trzeba kolejne kody PKD zgodnie z założoną sferą funkcjonowania agencji pośrednictwa pracy. Nie można w naszym kraju prowadzić dwóch działalności gospodarczych jednocześnie.

Można by jedynie poszerzyć strefy funkcjonowania przedsiębiorstwa, które już istnieje. Proces rejestracyjny spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym jest w większym stopniu skomplikowany niż rejestracja w CEIDG.

, , ,

Related posts

Latest posts

Sposób na usunięcie usterki w naszym sprzęcie komputerowym

Niewiele osób może wyobrazić sobie współczesny świat bez komputerów. Są one wykorzystywane na szeroką skalę tak w domach, jak i w pracy przez duże rzesze ludzi. Państwa wysoko rozwinięte ozdnaczają się bardzo wysoką średnią umiejętnością posługiwania się komputerem z programowaniem włącznie. Już jakiś czas temu komputery stały się nieodzowną częścią ludzkiej egzystencji, a wiek osób wykorzystujących komputery jest coraz niższy. Ponadto w niektórych grupach ludzi blisko sto procent ludzi posiada własny komputer lub innego rodzaju urządzenie mobilne. Tego rodzaju grupą są na przykład studenci, mieszkający w akademiku, którzy zwykle posiadają laptopy, ze względu na ich dużą mobilność.

Sterownik de dietrich dopomoże nam zachować optymalną temperaturę

Coraz więcej przedmiotów jest skomputeryzowanych

Komputer kieruje tak wieloma sprzętami, z których codziennie wykorzystujemy, choć niejednokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, że tak naprawdę ciężko byłoby dzisiaj bez niego żyć. Przez to właśnie tak istotne okazuje się być to, żeby docenić jego działania i wyszukiwać wszelkie sprzęty, które tu uważane okazują się być za idealne.

Najciekawsze propozycje pracy udostępniające znakomite wynagrodzenie

Nie da się ukryć, że dla wielu potencjalnych pracowników absolutnym priorytetem jest obowiązek odnalezienia posady z odpowiednio wysokim wynagrodzeniem. Kwestie finansowe są dość istotne, a w przypadku wybranych ofert jak najbardziej satysfakcjonujące. Warto zaznajomić się z propozycjami pracy, które pod tym względem są godne zainteresowania.