W naszej szerokości geograficznej mamy dość długi sezon zimowy, kiedy jesteśmy zmuszeni odśnieżać posesje

Wszyscy właściciele domów wolnostojących zdają sobie sprawę, czym jest odśnieżanie posesji oraz chodnika po opadach śniegu. Niekiedy to zadanie, które zdaje się nie mieć końca.

Podłoże z żeliwa

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com

Ci rodacy, którzy mają mieszkania w blokach, nie muszą odśnieżać chodników. Robi to za nich osoba, która została najęta do pracy przez spółdzielnię. Jeżeli posiadamy dom wolnostojący, to sytuacja wygląda już zgoła inaczej. Jesteśmy zmuszeni nie tylko odśnieżać swoją działkę, czyli ścieżkę do bramki lub domku gospodarczego, ale też chodnik przed działką. Polskie prawodawstwo w tej sprawie jest śmieszne, ponieważ chodnik nie jest naszą własnością, ale na nas spoczywa obowiązek, by go odśnieżać. Do odśnieżania niezbędna jest rzecz jasna szufla. Dawniej były one dosyć proste — duża łopata z kijem. Dziś szufle są coraz bardziej profesjonalne. Projektowane są tak, żeby nie trzeba było w odśnieżanie wkładać zbyt dużo wysiłku. Wtedy nie będą bolały nas ramiona i kręgosłup. Ergonomiczna szufla posiada specjalnie wyprofilowane łopaty i kije. Możemy w zestawie mieć przykładowo dwie wymienne końcówki — jedna z plastiku, a druga z metalu. Praca (poszukuję cukiernika) będzie wtedy szybsza i wydajniejsza. Jeśli nie mamy zamiaru w ogóle angażować zbyt pracy mięśni pleców w odśnieżanie, to można zamówić szuflę z dołączonymi z tyłu kółkami. Jest to wtedy taki mały pług.

Możemy na takiej szufli pracować nawet we dwie osoby, gdyż jest ona stosunkowo szeroka.
Zamawiając szuflę do odśnieżania, wcale nie musimy brać staromodnych modeli. Wybierzmy coś nowego, co odciąży nasze plecy.

, ,

Related posts

Latest posts

Sposób na działalność – czy warto wejść w branżę budowlaną?

Branża budowlana w Polsce jest trzecim największym rynkiem zaraz po przemyśle jak też handlu, w roku 2011 udział w wytwarzanym PKB wyniósł 7,06 %. W kwietniu roku 2012 w budownictwie zatrudnionych było 9 proc. ogółu pracujących w segmencie przedsiębiorstw. Jednakże to właśnie w branży budowlanej bankrutuje najwięcej firm, do listopada 2012 roku upadło, aż 259 przedsiębiorstw budowlanych. Z tej przyczyny w tym momencie dobrze jest zadać sobie pytanie czy firma budowlana to słuszny pomysł w obecnych czasach?

Własne mieszkanie dostępne na wyciągnięcie ręki

Nawet jeżeli mamy na pewno wspaniałe kontakty z rodzicami, to nadchodzi taka sytuacja w życiu każdego człowieka, iż marzy on żeby pojawić się na swoim, tam gdzie będzie mógł robić to co i gdy pragnie. Dlatego właśnie nie zmniejsza się zainteresowanie mieszkaniami, ponieważ obywatele zwyczajnie co chwilę szukają swojego miejsca na ziemi, a coraz to nowe pokolenia ludzi pragną przez zakup swojego mieszkania zaznaczyć swoją samodzielność oraz niezależność w dorosłym życiu.

Ruch w branży budowlanej

Z jednej strony Polską potrząsnął światowy kryzys. Z drugiej, dzięki środkom z Unii Europejskiej, w naszej ojczyźnie powstaje mnóstwo drogich budów, które dają zarobek tysiącom ludzi. Nasze członkostwo W Unii Europejskiej jest kołem ratunkowym dla przeróżnych instytucji użyteczności publicznej, które do tej pory nie mogły zdobyć funduszy na niezbędne remonty. Dzięki różnorakim programom ratuje się od zniszczenia zabytkowe budowle oraz centra kulturalne.

Gdy zamierzamy sprzedać mieszkanie- poznaj kilka porad

Jest wiele biur nieruchomości, do których można się zgłosić, gdy chcemy sprzedać mieszkanie. Sporo osób twierdzi, że lepszą opcją jest sprzedaż mieszkania bez pośrednika, nie musimy wtedy pokrywać kosztów prowizji za wsparcie zawodowca. Ale o wiele lepiej zdecydować się na sprzedaż mieszkania właśnie z pomocą pośrednika. Przez to, że zaniesiemy naszą ofertę do biura nieruchomości zyskamy pewność, że wszystko będzie się odbywało we właściwy sposób.

Montaż konstrukcji stalowych nie zajmuje sporo czasu

Znacznie więcej posiadamy dookoła siebie budynków, mostów oraz odmiennych konstrukcji, które uczynione są ze stali. Należy jednak pamiętać, że ona również posiada swe ograniczenia i z upływem czasu ma szansę ulegać zepsuciu, dlatego właśnie co jakiś czas powinno się przeglądać jej stan.
Montaż konstrukcji stalowych odbywa się bardzo prędko
Kiedy chcemy coś postawić prędko i równocześnie przy małym nakładzie pieniężnym, to należy się zastanowić, czy odpowiedni w danym przypadku nie okaże się być montaż konstrukcji stalowych.