Jaki klimatyzator powinniśmy kupić mając na względzie wielkość pomieszczenia?

Chcąc wybrać odpowiedni klimatyzator, musimy sugerować się nie tylko wielkością konkretnego pomieszczenia, ale też liczbą sprzętów elektrycznych w konkretnym miejscu, liczbą będących tam ludzi, a przede wszystkim nasłonecznieniem pomieszczenia i jakością izolacji ścian.

W upalne letnie dni, kiedy temperatura wewnątrz naprawdę mało różni się od tej na dworze, najskuteczniejszym sposobem na zapewnienie komfortu przebywającym wewnątrz mieszkania ludziom jest zakup klimatyzacji. Wybierając klimatyzatory pokojowe musimy się kierować nie tylko wielkością konkretnego pokoju, ale też ilością będących tam urządzeń elektrycznych i liczbą przebywających tam ludzi. Dla uproszczenia najczęściej bierze się, że komputer emituje około 150W energii termicznej, tak jak telewizor.

Uzyskanie innych informacji na rozpatrywany tu temat jest dla Ciebie kwestią nie cierpiącą zwłoki? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten link oraz tam zdobądź ważne info (http://www.smartvent.pl/smartbox/smartbox-h/).

Wieża stereo wydziela około 50W energii cieplnej, natomiast człowiek od 100 do 200 wat energii cieplnej.

Dźwigi

Autor: InsideLab
Źródło: InsideLab
Mając powyższe na uwadze, jak również konkretne warunki danego pokoju (izolacja ścian, nasłonecznienie), warto dobrać klimatyzator pokojowy przyjmując, że w typowych uwarunkowaniach będziemy potrzebować ok. 1 kW mocy chłodniczej na 10 m kw. (dla pomieszczeń o średniej wysokości 2,5 metra). Jeśli pomieszczenia są bardzo nasłonecznione, to powinniśmy zdecydować się na klimatyzator pokojowy o mocy około 30% większej, niż standardowa przeznaczona do wymaganej powierzchni pomieszczenia. W każdym przypadku umieszczamy klimatyzator w taki sposób, żeby powietrze wydmuchiwane nie było zwrócone na takie miejsca, w których spędzamy wiele czasu.

Chodzi tu dla przykładu o stoły, łóżka czy kanapy. Należy mieć świadomość tego, że najnowsze klimatyzatory pokojowe mają niezwykle duży zakres regulacji kierunków wydmuchiwanego powietrza.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.