W jaki sposób wybrać właściwy gatunek drewna na taras?

Powierzchnię tarasów z drewna tworzy się oczywiście z odpowiednich desek tarasowych. Nieco mniej oczywisty jest wybór konkretnych desek, które chcielibyśmy wykorzystać na konstrukcję tarasu.

taras

Autor: Biuro Projektów ARCHON+
Źródło: Biuro Projektów ARCHON+

Jest tak z tego powodu, że jest ich bardzo wiele. Do wyboru posiadamy m.in. drewno polskie czy drewno egzotyczne. Możemy również wykończyć taras termodrewnem. Aktualnie deski tarasowe mogą cieszyć się dużą renomą. Interesującym wzorem jest drzewo poddawane obróbce termicznej, co sprawia, że surowiec ten posiada większą odporność na oddziaływanie czynników pogodowych. Na rynku moglibyśmy spotkać surowiec z elementami mocującymi. Na tarasie doskonale sprawdzi się również drewno twarde o jak największej konsystencji. Musi to być drewno odporne na działanie warunków meteorologicznych. Z gatunków egzotycznych do zastosowań zewnętrznych dobrze by było wykorzystać lapacho, cumaru czy bangkirai. Posiadają one bardzo dużą liczbę substancji oleistych, dlatego też nie chłoną wody ani nie podlegają inwazji grzybów czy też pleśni.
obrót nieruchomościami

Autor: Tim Pierce
Źródło: http://www.flickr.com
Twarde egzotyczne drewno jest także wytrzymałe na tarcie, zatem taras wykonany z takich gatunków drzewa może być wykonany również równo z poziomem ziemi.

Niniejszy tekst wydaje się nieprawdopodobnie zajmujący? Jeżeli tak, to zobacz również inne polecane (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-pożarowa/klapy-przeciwpożarowe/) treści, gdyż są tak samo ciekawe oraz wciągną Cię zupełnie.

Z innej strony nagromadzony piach nie zniszczy szybko powierzchni. Z drzew europejskich stosowane są deski pochodzące z modrzewia syberyjskiego i sosny górskiej. Jeżeli chodzi o drewno pochodzące z drzewek rosnących na dalekiej północy, to posiada ono niezwykle małe roczne przyrosty, zatem jest stabilne oraz twarde.

Odcień srebrnoszary naturalnie patynującego modrzewia syberyjskiego jest przez dużą ilość osób uważany za najśliczniejszy odcień drewnianego tarasu. Wśród dużej ilości różnorodnych rodzajów, najczęściej stosuje się m.in. jesion, świerk czy sosnę. Znacznie korzystniej sprawdzą się gatunki liściaste.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.