W jaki sposób wybrać właściwy gatunek drewna na taras?

Powierzchnię tarasów z drewna tworzy się oczywiście z odpowiednich desek tarasowych. Nieco mniej oczywisty jest wybór konkretnych desek, które chcielibyśmy wykorzystać na konstrukcję tarasu.

taras

Autor: Biuro Projektów ARCHON+
Źródło: Biuro Projektów ARCHON+

Jest tak z tego powodu, że jest ich bardzo wiele. Do wyboru posiadamy m.in. drewno polskie czy drewno egzotyczne. Możemy również wykończyć taras termodrewnem. Aktualnie deski tarasowe mogą cieszyć się dużą renomą. Interesującym wzorem jest drzewo poddawane obróbce termicznej, co sprawia, że surowiec ten posiada większą odporność na oddziaływanie czynników pogodowych. Na rynku moglibyśmy spotkać surowiec z elementami mocującymi. Na tarasie doskonale sprawdzi się również drewno twarde o jak największej konsystencji. Musi to być drewno odporne na działanie warunków meteorologicznych. Z gatunków egzotycznych do zastosowań zewnętrznych dobrze by było wykorzystać lapacho, cumaru czy bangkirai. Posiadają one bardzo dużą liczbę substancji oleistych, dlatego też nie chłoną wody ani nie podlegają inwazji grzybów czy też pleśni.
obrót nieruchomościami

Autor: Tim Pierce
Źródło: http://www.flickr.com
Twarde egzotyczne drewno jest także wytrzymałe na tarcie, zatem taras wykonany z takich gatunków drzewa może być wykonany również równo z poziomem ziemi.

Niniejszy tekst wydaje się nieprawdopodobnie zajmujący? Jeżeli tak, to zobacz również inne polecane (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-pożarowa/klapy-przeciwpożarowe/) treści, gdyż są tak samo ciekawe oraz wciągną Cię zupełnie.

Z innej strony nagromadzony piach nie zniszczy szybko powierzchni. Z drzew europejskich stosowane są deski pochodzące z modrzewia syberyjskiego i sosny górskiej. Jeżeli chodzi o drewno pochodzące z drzewek rosnących na dalekiej północy, to posiada ono niezwykle małe roczne przyrosty, zatem jest stabilne oraz twarde.

Odcień srebrnoszary naturalnie patynującego modrzewia syberyjskiego jest przez dużą ilość osób uważany za najśliczniejszy odcień drewnianego tarasu. Wśród dużej ilości różnorodnych rodzajów, najczęściej stosuje się m.in. jesion, świerk czy sosnę. Znacznie korzystniej sprawdzą się gatunki liściaste.

, , ,

Related posts

Latest posts

Szukamy danych odnośnie budowania nieruchomości

Rozpoczynając teraz budowę domu, należy wcześniej poradzić się w wielu trudnych kwestiach specjalistów. Eksperci mogą zarekomendować serwis taki jak budowa domu online, dzięki czemu wiele spraw stanie się natychmiast oczywiste.

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.