Kiedy może się przydawać popularny ostatnio domowy osuszacz powietrza?

Panująca w domu wilgotność powinna być na właściwym poziomie. Od niej to właśnie w bardzo dużej mierze jest zależne nasze samopoczucie. Kiedy jest ona za wysoka, może to prowadzić do dolegliwości górnych dróg oddechowych, czasem rozdrażnienia czy też bólu głowy.

W najgorszym wypadku, gdy obecna w budynku wilgoć będzie się utrzymywała przez stosunkowo długi czas, może poza tym się pojawić grzyb na ścianach w naszym domu. Jego likwidacja nie jest niestety już tak prosta. Jeżeli zastanawiasz się, jak uniknąć tego typu sytuacji, warto wiedzieć, że jest na to znakomity sposób: domowy osuszacz powietrza. Warto ponadto wiedzieć, że poziom wilgoci powietrza w jakichkolwiek obiektach pozbawionych świeżego powietrza uregulowany jest polską normą PN-B-03421:1978. Najlepiej dla nas, jednak także dla biblioteczki, mebli czy też naszego sprzętu komputerowego jest wtedy, kiedy wilgotność w mieszkaniu utrzymuje się w przedziale 40 – 60%. miejsca, które są wyjątkowo podatne na zawilgocenia to te, w których występują kłopoty z wentylowaniem, więc takie miejsca jak łazienki czy pomieszczenia do suszenia prania.
cegły klinkierowe

Autor: Röben
Źródło: Röben

Poziom zawilgocenia powietrza można sprawdzić przy pomocy higrometru, którego najmniej skomplikowane modele kosztują zaledwie parę złotych.

Chciałbyś odnaleźć coś innego na omawiany na tej stronie wątek? Kliknij tu – ta wiarygodna witryna (https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/) z pewnością rzuci nowe światło.

Przykładowo higrometry z zegarem kosztują kilkanaście złotych. Możemy również nabyć tzw. stacje pogodowe, które z wyjątkiem udostępniania informacji w odniesieniu do zawilgocenia powietrza, będą nam też mówić o ciśnieniu atmosferycznym oraz temperaturze. Bardzo ważną kwestią przy wybieraniu urządzenia do osuszania powietrza, to jego wydajność. Możemy się także spotkać z określeniem tego typu jak wydolność. Wartość tę powinniśmy odnaleźć na jakimkolwiek modelu takiego typu urządzeń.

Jest ona wyrażona w litrach na 24 godziny lub litrach na godzinę. Do stosunkowo niewielkich mieszkań mających ok. 40 metrów kwadratowych wystarczy nabyć domowy osuszacz powietrza mający wydajność około 10 l/24h.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Szukamy danych odnośnie budowania nieruchomości

Rozpoczynając teraz budowę domu, należy wcześniej poradzić się w wielu trudnych kwestiach specjalistów. Eksperci mogą zarekomendować serwis taki jak budowa domu online, dzięki czemu wiele spraw stanie się natychmiast oczywiste.

Koncert w plenerze? Już teraz zacznij współpracę z firmą obsługującą imprezy

W dzisiejszych czasach mnóstwo imprez masowych odbywa się poza ogromnymi arenami, halami, czy salami koncertowymi. Ludzie w trakcie wczasów uwielbiają imprezy plenerowe, gdzie przestrzeń w żaden sposób nie jest ograniczona. Nie ulega wątpliwości, że jest to gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem firmy przygotowujące tego rodzaju imprezy muszą zatroszczyć się o wszystkie niuanse.