Wilgoć w murach to duży problem i powinniśmy zrobić to, co w naszej mocy, żeby się ją wyeliminować

Walka z wilgocią z budynku to ważna sprawa. Należy wtedy podejść do problemu profesjonalnie.
Jeżeli wilgoć w naszym budynku jest niewielka, to można po prostu zakupić urządzenia, które będą ściągały jej nadmiar.

klimatyzacja

Źródło: pixabay.com
osuszanie budynków

Źródło: http://e-link24.pl/

Postawimy je w pomieszczeniach i gotowe. Jeżeli jednak wilgoć jest duża i ciągnie od gruntów, to powinniśmy wytoczyć ciężką broń do tej walki. Kiedy woda weszła już na ściany, to niezbędne będzie ich osuszenie. Można to zrobić na kilka sposobów. Da się okopać fundamenty i założyć drenaż lub postawić na bardziej nowoczesne rozwiązania, które polegać będą na zainstalowaniu sprzętów, które emitują fale elektromagnetyczne i dzięki temu odprowadzają wilgoć na powrót do gruntów. Nie trzeba będzie wtedy niczego kopać. urządzenie działa bezprzewodowo. Nie jest więc naruszana struktura domu i nie trzeba ubiegać się o jakiekolwiek pozwolenie na remont (wykończenia mieszkań poznań) z urzędu. Jednakże jeśli już zalało nam podpiwniczoną część domu i potrzebne będzie szybkie osuszanie budynków, to powinniśmy wezwać fachowców. Przyjeżdża wówczas ekipa z najlepszym sprzętem (do odpompowania wody oraz osuszenia pomieszczeń). Tylko po zakończeniu tej pracy, możemy zacząć zastanawiać się, co zrobić, aby uchronić się przed następnymi zalaniami. Warto porozmawiać z fachowcami i wysłuchać, jakie mają dla nas rozwiązanie.

Nie zapominajmy, że osuszanie domu po zalaniu jest refundowane przez spółki ubezpieczeniowe. Wówczas nasza ekipa musi zrobić wymagany protokół, który będzie przekazany ubezpieczycielowi.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jakiego rodzaju zawiasy będą najlepsze do monatażu bramy?

Ogólnie wiadomo, że jest to element konieczny do dowolnej bramy. To od zawiasów zależy poprawna funkcjonalność bramy oraz długość jej działania. To powoduje, że są one niezwykle istotne, zatem wybór ich musi być przemyślany.
Najczęściej do wyboru posiadamy zawiasy regulowane, które określane są również śrubowymi i zawiasy toczone.