Dlaczego w naszych domach występuje czasem wilgoć?

Odpadający tynk, przebarwienia ścian, plamy pleśni czy nawet inwazja insektów – to wszystko może być spowodowane nadmierną wilgocią w domu i może być nie tylko powodem pogorszenia się stanu technicznego domu, ale też zdrowia mieszkańców.
Nadmierna wilgoć w domu to zazwyczaj występujące zjawisko w obiektach nie ocieplanych oraz budowlach starszej daty.

Dostaje się do wnętrz z zewnątrz, razem z powietrzem, dla przykładu przez nieszczelne okna albo czasami przez dziurawy dach. Często przyczyną jest również za intensywna kondensacja pary wodnej. Pojawia się także czasami po zalaniu nieruchomości, niekoniecznie w wyniku powodzi. Może to być dla przykładu zalanie ściekami sanitarnymi albo wodą opadową. Może ono nastąpić ze względu na choćby wad technicznych lub awarii instalacji wodnej. Do wilgotności w znacznym stopniu może przyczyniać się niepoprawnie zrobiona izolacja przeciwwilgociowa fundamentów oraz ścian lub niedostateczne ich docieplenie.
dom - stykówka

Autor: Hugh Llewelyn
Źródło: http://www.flickr.com

Zbieraniu się wilgotności ponadto niezwykle sprzyja obecność wykładzin. Wilgoć w domu jest również swoistym efektem ubocznym realizowanych przez nas codziennie czynności. Największa ilość pary wodnej wydziela się w takiej sytuacji, gdy suszymy bieliznę, gotujemy, myjemy się albo kąpiemy w wannie. W najwyższym stopniu zawilgocenie zagraża łazienkom czy też suszarniom. Tam właśnie zazwyczaj mają miejsce problemy z nieszczelnym albo niepoprawnie zrobionym systemem wentylacji, które są jedną z częstych przyczyn nadmiaru wilgoci w domu. Znaczny poziom wilgotności może również grozić drewnianym częściom budynku.

Równie zajmujące artykuły są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeżeli pragniesz je poznać – zobacz pod linkiem ekskluzywne schody drewniane, który jest tutaj.

To, jaki poziom wilgotności jest w pomieszczeniu akceptowalny, jest zależne od wysokości temperatury w danym miejscu i od obecnego w tamtym miejscu ciśnienia atmosferycznego.

Dla przykładu w pomieszczeniu, gdzie temperatura równa się ok. 26 stopni, poziom zawilgocenia nie powinien przekraczać 55%, natomiast tam, gdzie jest 20-22 stopni, może mieć 30-65 procent.

, ,

Related posts

Latest posts

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Należy po kolei zaplanować czynności, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania wnętrz powinniśmy podjąć bardzo wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem i z zakupami nie należy.

Odpowiedni strój do pracy – ważne kwestie

W wszelkiej pracy istotne są przede wszystkim kompetencje, ale istnieje także inna ważna sprawa, która często zostaje poruszna jeśli chodzi o właściwy ubiór. Każdy z nas zapewne zna termin ‘dresscode’, czyli zasady odnoszące się naszej prezencji w pracy, jednakże nie tylko estetyka jest tu znacząca, a to, co się liczy to przede wszystkim bezpieczeństwo zatrudnionego.

Jakiego typu wyposażenie znajdziemy w halach magazynowych

Magazyn jest miejscem, używanym do gromadzenia i trzymania rozmaitych przedmiotów i ładunków. Jego charakter będzie różnicować się w zależności od rodzaju przechowywanych towarów. Na przykład przy przechowywaniu artykułów spożywczych, które należy trzymać w chłodzie, przechowuje się je w magazynach o niskiej temperaturze. Będą to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego te drugie charakteryzują się znacznie niższą temperaturą wewnątrz.

Zastosowanie żurawi na budowie

Świetnie pamiętamy krajobraz naszej ojczyzny przed finałami Mistrzostw Europy w futbolu w zeszłym roku. Polska była jednym wielkim placem budowlanym. Postawiliśmy nowe, imponujące areny sportowe w miastach, które miały przyjmować najpopularniejszych piłkarzy starego lądu. Budowaliśmy kolejne odcinki autostrad, a także przygotowywaliśmy pomieszczenia użytku publicznego, takie jak dworce. Oprócz tego, powstało mnóstwo nowych hoteli i restauracji, gotowych na przyjęcie kibiców futbolu z całego globu.

Budowa domu, czyli o jakiego typu elementach trzeba pamiętać, by wszystko się udało

Budowa domu związana jest z koniecznością przeprowadzenia ściśle określonych prac. Pierwszym etapem jest rzecz jasna wybór projektu domu, następnie jego budowa oraz etap prac wykończeniowych.Zaczynając budowę domu, trzeba oczywiście w pierwszej kolejności uzyskać pozwolenie na prowadzenie prac budowlanych. Dopiero kiedy pozwolenie zostanie wydane będzie można pomyśleć o wybraniu projekty domów Białystok, które ma do zaoferowania. Projekty domów Białystok, które może zaproponować postawią nas przed obowiązkiem podjęcia decyzji, jakiego rodzaju dom planujemy wybudować. Pracownie architektoniczne mają bowiem do zaproponowania swoim klientom najróżniejsze projekty domów.