Mikrotechnologia

Mikrotechnologia i ogromne postępy ogólnie w technologii i tworzywach pozwoliły dać nam całkiem nowych narzędzi, zupełnie pionierskich materiałów do różnych zastosowań. Klasycznym przykładem są uważane za jednorazowe, choć tak naprawdę wcale nie tak słabe reklamówki, które co dzień da się kupić w supermarkecie za kilka groszy, przenieść w nich kupione rzeczy do auta czy do domu, a potem wykorzystać do czegoś innego.

osiedle

Autor: Mermaid Properties
Źródło: Mermaid Properties

Niezwykle tania rzecz, oczywiście bardziej nietrwała niż materiałowe siatki czy ręcznie robione wiklinowe kosze, z którymi chadzało się po zakupy dekady temu, jednak cały czas w zasięgu ręki, przydatne również do mnóstwa pozostałych zastosowań.
To oczywiście jedynie przykład, jaki każdy zna ze swojego życia. Ale materiały sztuczne, niedrogie materiały kompozytowe i cała masa innych materiałów, jakich przyroda żadną miarą nie była w stanie nam dostarczyć, jest obecna w naszej codzienności i w tym momencie bardzo ciężko byłoby sobie bez nich poradzić.

Jeśli czujesz, że ta notka może być Twoim zdaniem za skąpa, to zamieszczony tu (https://zawiesiawroclaw.pl/category/wciagarki-lancuchowe) tekst zapewne przypadnie Ci do gustu. Kliknij i sprawdź!

Tego typu zastosowaniem są nawierzchnie poliuretanowe, które stosowane są przykładowo na boiskach dla dzieci. Mają, w stosunku do wielu innych materiałów w takim zastosowaniu, same zalety: są odporne na uszkodzenia, odporne na wilgoć, bezpieczne dla maluchów. Nietrudno je czyścić, bardzo łatwo umieścić na nich linie boiska, czego nie można powiedzieć ani o piasku czy żwirze, ani o murawie. To prawda, murawa jest używana na boiskach do piłki nożnej, ale gdy poduma się o wysiłku wymaganym do jej utrzymania i tego, co mogą z trawą zrobić rzesze maluchów, strach oblatuje każdego zarządcę osiedlowego.

W skrócie: nawierzchnie poliuretanowe to jedna z najlepszych propozycji do użycia jako nawierzchnie na place zabaw. Rzecz jasna do placów, nawet wyposażonych w syntetyczną nawierzchnię, stosuje się także inne materiały, w zależności od tego, czy jest to kort, boisko – (rewelacyjnej jakości nawierzchnia przepuszczalna) do futbolu czy też do koszykówki, a także tego, czy boisko jest zabudowane czy nie. Tak czy siak w dziedzinie placów zabaw poliuretan jest zwyczajnie jednym z najdoskonalszych materiałów. Choć starsi mogą myśleć: jak z tego poliuretanu ulepić babkę czy odpowiednik zamku z piasku? Kiedy ja miałem ich lata… Tylko że to już nie te czasy.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jakiego rodzaju zawiasy będą najlepsze do monatażu bramy?

Ogólnie wiadomo, że jest to element konieczny do dowolnej bramy. To od zawiasów zależy poprawna funkcjonalność bramy oraz długość jej działania. To powoduje, że są one niezwykle istotne, zatem wybór ich musi być przemyślany.
Najczęściej do wyboru posiadamy zawiasy regulowane, które określane są również śrubowymi i zawiasy toczone.