Dlaczego w naszych domach pojawia się wilgoć?

Remont mieszkania albo domu jest w każdym przypadku znacznym wyzwaniem, znaczy także duże wydatki i znaczący stres, zaś sam zakres czynności bywa często nie dający się w żaden sposób przewidzieć, a czas może się ciągnąć niemalże w nieskończoność.

LK660 rzut

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Nie inaczej jest z remontem samego stropu. Należałoby to wykonać raz, a dobrze. Keramzyt Leca, zatem inaczej mówiąc lekkie kruszywo ceramiczne, daje taką właśnie okazję.
Wilgoć w domu bierze się z dworu – z różnorodnych przecieków w nieszczelnym pokryciu dachowym lub z podciągania z gruntu, gdyż fundamenty lub podłoga zostały w nieodpowiedni sposób zaizolowane. Może także pochodzić ze środka – ludzie produkują jej znaczne ilości.

Jeżeli studiujesz przedstawiany tekst, to znaczy, że niesamowicie Cię zafascynował. Skoro tak, to przekonaj się sam (https://dawsystem.pl/), że inne strony również mają istotne informacje.

I właśnie dlatego też poprawnie funkcjonująca wentylacja powinna eliminować zawilgocone powietrze. Za duża wilgoć, niezależnie na jej pochodzenie, umożliwia rozwój bardzo groźnych dla ludzi grzybów pleśniowych. Prawidłowa, właściwa wilgotność powietrza w domu to 30-65%, przy temperaturze 20-22 stopni Celsjusza. Gdy jest wysoka, jest większa dla przykładu niż 80% oraz utrzymuje się przez kilka dni, pojawiają się czynniki sprzyjające rozwojowi grzybów czy pleśni.

Mostki termiczne
Te rosną najkorzystniej w temp. 30 stopni Celsjusza, jednak nie przeszkadza im specjalnie żadna występująca w budynku. Mają stosunkowo małe wymogi pokarmowe oraz znaczne zdolności dostosowania się, mogą przykładowo rozwijać się niemalże na jakimkolwiek podłożu: wykonanym z drewna, na tkaninach czy też na tynkach. Zauważymy je w takiej sytuacji, gdy na ścianach pojawiają się zielone, czarne lub brunatne wykwity, a w mieszkaniu odczujemy dość przykry zatęchły zapach, którego niestety nie można by przewietrzyć.

Ich unoszące się w otoczeniu zarodniki wywołują bardzo groźne schorzenia układu oddechowego, bóle mięśni, alergię i bóle stawów, a poza tym duże znużenie, nieżyt nosa, kłopoty z nabieraniem powietrza oraz wiele innego rodzaju dolegliwości, aż po nowotwory żołądka, przełyku.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.