Dlaczego w naszych domach pojawia się wilgoć?

Remont mieszkania albo domu jest w każdym przypadku znacznym wyzwaniem, znaczy także duże wydatki i znaczący stres, zaś sam zakres czynności bywa często nie dający się w żaden sposób przewidzieć, a czas może się ciągnąć niemalże w nieskończoność.

LK660 rzut

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Nie inaczej jest z remontem samego stropu. Należałoby to wykonać raz, a dobrze. Keramzyt Leca, zatem inaczej mówiąc lekkie kruszywo ceramiczne, daje taką właśnie okazję.
Wilgoć w domu bierze się z dworu – z różnorodnych przecieków w nieszczelnym pokryciu dachowym lub z podciągania z gruntu, gdyż fundamenty lub podłoga zostały w nieodpowiedni sposób zaizolowane. Może także pochodzić ze środka – ludzie produkują jej znaczne ilości.

Jeżeli studiujesz przedstawiany tekst, to znaczy, że niesamowicie Cię zafascynował. Skoro tak, to przekonaj się sam (https://dawsystem.pl/), że inne strony również mają istotne informacje.

I właśnie dlatego też poprawnie funkcjonująca wentylacja powinna eliminować zawilgocone powietrze. Za duża wilgoć, niezależnie na jej pochodzenie, umożliwia rozwój bardzo groźnych dla ludzi grzybów pleśniowych. Prawidłowa, właściwa wilgotność powietrza w domu to 30-65%, przy temperaturze 20-22 stopni Celsjusza. Gdy jest wysoka, jest większa dla przykładu niż 80% oraz utrzymuje się przez kilka dni, pojawiają się czynniki sprzyjające rozwojowi grzybów czy pleśni.

Mostki termiczne
Te rosną najkorzystniej w temp. 30 stopni Celsjusza, jednak nie przeszkadza im specjalnie żadna występująca w budynku. Mają stosunkowo małe wymogi pokarmowe oraz znaczne zdolności dostosowania się, mogą przykładowo rozwijać się niemalże na jakimkolwiek podłożu: wykonanym z drewna, na tkaninach czy też na tynkach. Zauważymy je w takiej sytuacji, gdy na ścianach pojawiają się zielone, czarne lub brunatne wykwity, a w mieszkaniu odczujemy dość przykry zatęchły zapach, którego niestety nie można by przewietrzyć.

Ich unoszące się w otoczeniu zarodniki wywołują bardzo groźne schorzenia układu oddechowego, bóle mięśni, alergię i bóle stawów, a poza tym duże znużenie, nieżyt nosa, kłopoty z nabieraniem powietrza oraz wiele innego rodzaju dolegliwości, aż po nowotwory żołądka, przełyku.

, , ,

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozważających instalację kominka w swoim salonie zadaje sobie pytanie - czy warto? Kominek to nie jedynie oszczędne źródło ogrzewania lecz również bez wątpliwości ozdoba, która zagwarantuje interesującą atmosferę a także klimat w salonie.
Postawienie kominka łączy się z pewnymi kosztami i mnóstwo właścicieli domków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy na pewno warto postawić kominek.

Projektowanie przemysłowe okazuje się być naprawdę pomocne

Dzisiaj bardzo ciężko w przedsiębiorstwach okazuje być się obejść bez wiedzy, jaką proponuje nam it. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby była ona prowadzona na odpowiednim poziomie, a informatycy, którzy będą dla nas pracować, muszą okazać się być prawdziwymi specjalistami.
Czy zainteresuje nas wsparcie it?
Obowiązkowo powinniśmy zaznaczyć, któremu Informatykowi powierzyć dział informatyczny własnej działalności, tak żebyśmy uzyskiwali gwarancję, że wszystko będzie świetnie funkcjonowało.

Istotna rola komputera w życiu człowieka

Współcześnie zapewne trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez komputera. Współczesne komputery zachwycają współczesnymi funkcjami, markowym wyglądem i kreacyjnym designem, dodatkowo nie wolno odmówić im rozległej praktyczności.

Jakie klimatyzatory są znakomitym rozwiązaniem dla firmy?

Propozycja sprzętów klimatyzacyjnych firmy Fujitsu jest bardzo obszerna.
Duża ilość wersji, jakich oznakowanie dla osób nie związanych z branżą klimatyzacyjną może być nieco myląca (dla przykładu ASYG09LE i ASYG09LT to dwa odmienne modele pod kątem tak designu, jak i parametrów pracy), niezwykle komplikuje podjęcie decyzji, jaki klimatyzator czy też system klimatyzacji nabyć.