Przed wyznaczeniem terminu rozpoczęcia prac związanych z elewacją domu trzeba poznać kilka istotnych faktów

Wykonanie elewacji budynku mieszkalnego wydaje się być dość istotne. Trzeba jednak wybrać najlepszy materiał i sposób wykonania.
Regularnie spotykanym typem elewacji w naszym kraju wydaje się być tynk.

plac budowy

Autor: SuSanA Secretariat
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta na szkle

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jednak myli się ten, kto mówi, że istnieje tylko jeden typ tynku. Mamy ich przynajmniej kilka. Poza tynkiem da się również zamówić elewację z kamienia czy drewna. Jednak wróćmy do początku. Dobrze położona elewacja to ważna najważniejsza sprawa. Powinniśmy więc znaleźć doświadczonych specjalistów. Nie wolno w tej sprawie oszczędzać. Za nasze sknerstwo będziemy musieli później zapłacić podwójnie, kiedy będziemy musieli po pewnym czasie poprawiać fuszerki pierwszej ekipy. Zatem od razu weźmy się do sprawy, jak należy. Jeśli postawimy na tynk, to możemy wybrać przykładowo akrylowy, mineralny albo silikonowy. Pierwszy jest dosyć elastyczny, ale słabo przepuszcza parę. Z tego powodu nie zaleca się go na domy, które były ocieplone wełną mineralną. Drugi jest dość tani.

Sprawdź jakie istotne źródło (http://www.bonie.pl/realizacje) zostało naszą inspiracją. Nie będziesz żałował i z radością przeczytasz wpisy o tym ciekawym temacie. Wejdź w podany link.

Jednak nie ma predyspozycji do trzymania na dłużej Koloru. Dlatego często robi się go w białym albo gołębim kolorze. I ostatni to tynk silikonowy. Jest on niesamowicie wytrzymały na zabrudzenia, dlatego stosuje się go najczęściej na budynkach, które są blisko tras szybkiego ruchu albo rejonów przemysłowych.

Miejmy na uwadze to, by decyzję o wyborze elewacji bardzo dokładnie przedyskutować. Są to dosyć duże sumy i inwestycję takiego typu robi się na bardzo długi czas. Musimy także przemyśleć sprawę pięknego koloru, który będzie pasował do dachu.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jakiego rodzaju zawiasy będą najlepsze do monatażu bramy?

Ogólnie wiadomo, że jest to element konieczny do dowolnej bramy. To od zawiasów zależy poprawna funkcjonalność bramy oraz długość jej działania. To powoduje, że są one niezwykle istotne, zatem wybór ich musi być przemyślany.
Najczęściej do wyboru posiadamy zawiasy regulowane, które określane są również śrubowymi i zawiasy toczone.