Prawidłowo stworzone stanowisko pracy wydaje się być niezwykle ważne dla naszego zdrowia

Ci, którzy siedzą przed komputerem, zdają sobie sprawę z tego, że prawidłowo zaprojektowane stanowisko pracy składa się zazwyczaj z krzesła.
Ślęczenie wiele godzin przed ekranem komputera jest trudną próbą dla naszych pleców.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Genetycznie nasz organizm nie jest przyzwyczajony do tego typu pozycji. Zatem skłonność do prowadzenia siedzącego trybu życia zwykle odbija się na wszystkich negatywnie. Po pewnym czasie zaczynają odczuwać trudności z kręgosłupem oraz boli ich głowa. Jest to spowodowane tym, że mają kiepsko dostosowane miejsce pracy. W pracy z laptopem ważne wydaje się być krzesło. Musi być ono dobrze dostosowane do naszego wzrostu.

Nie wahaj się! odwiedź nasz polecany serwis internetowy i powiedz o nim wszystkim. Wszyscy odniesiecie korzyść! To istotne, by dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Powinno mieć też w odpowiedni sposób ustawiony zagłówek. Jest to o tyle istotne, że wówczas niekiedy będziemy mogli oprzeć o niego głowę. Tym samym damy odpocząć naszemu karkowi i szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być również właściwie wyprofilowane w okolicy krzyżowej. I rzecz jasna musi posiadać podłokietniki. Bez tego trudno nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy. Powinno też mieć silikonowe kółka. Powinny się lekko kręcić. Krzesło nie może ciężkawo odsuwać się od biurka. Przez to we wszystkich korporacjach zwykle widzimy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy komputerze każdy powinien dosięgać stopami do ziemi.

Jeżeli jesteśmy niskiego wzrostu i nogi nam wiszą, to należy zakupić podnóżek. Będzie to wówczas idealny komplet do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez kłopotów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nas już męczyć.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jakiego rodzaju zawiasy będą najlepsze do monatażu bramy?

Ogólnie wiadomo, że jest to element konieczny do dowolnej bramy. To od zawiasów zależy poprawna funkcjonalność bramy oraz długość jej działania. To powoduje, że są one niezwykle istotne, zatem wybór ich musi być przemyślany.
Najczęściej do wyboru posiadamy zawiasy regulowane, które określane są również śrubowymi i zawiasy toczone.