Skuteczny sposób zabezpieczenia danych w komputerze

Bezpieczeństwo informacji komputerowych jest dla mnóstwa firm oraz instytucji kwestią kluczową. To na dyskach trzymane są bardzo istotne informacje, dotyczące m.in. klientów firmy, księgowości czy bieżących projektów. Jeżeli byłyby przechowywane tylko na pojedynczym dysku, a ten uległby uszkodzeniu, może to grozić bardzo znacznymi następstwami.

oświetlenie

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też informatycy rekomendują używanie narzędzia jakie, choć system operacyjny komputera „widzi” jako jeden dysk, w praktyce jest złożony z od paru do nawet kilku setek dysków twardych. Narzędzie to określane jest jako macierz dyskowa oraz jest istotnym elementem pamięci masowych. Macierz jest wykorzystywana do administrowania i udostępniania informacji, które są przetwarzane przez daną spółkę czy też instytucję. Używanie macierzy dyskowych może zagwarantować bezpieczeństwo danych przez ich kopiowanie. Macierze te są sprzedawane w opcji do montażu wewnątrz serwerów lub w wersji zewnętrznej. Poszczególne dyski połączone są w tak zwane grupy RAID, a dowolna z nich jest podzielona na tak zwane partycje.
Osoby odpowiadające za jakiekolwiek rozbudowane środowisko IT, powinny (jeśli jeszcze tego nie zrobiły), zdecydować się na wykorzystanie takiego rozwiązania.

Jeżeli demonstrowana tutaj kwestia to Twoje hobby – wyraź opinię (http://www.sklep.doko.pl/pl/p/Puszka-podtynkowa-podwojna-2x60mm-P2x60N-SIMET/14302) na jej temat. Twoje zdanie bez wątpienia dla autora się liczy.

Wcielenie go w życie na pierwszym etapie planowania infrastruktury, pozwoli na zminimalizowanie ewentualnych kłopotów przy jego późniejszej rozbudowie. Kolejną poza bezpieczeństwem, zaletą wynikającą ze stosowania macierzy, jest możliwość korzystania z wieloprotokołowego dostępu do magazynowanych informacji.

Jeszcze odmienną zaletą jest redukcja obciążenia procesora serwera oraz niezwykle łatwa administracja całym systemem, a ewentualna późniejsza jego rozbudowa jest transparentna dla reszty tego systemu.

, ,

Related posts

W jakim celu trzeba kupić etui na smartphona?

Nowoczesne komórki w dużym stopniu różnią się od tych, jakich używaliśmy jeszcze niewiele lat temu. Powinno się ich bardzo pilnować oraz dbać, aby nie spadły na ziemię, bo to może wskazywać na ich koniec. Znakomitą ochronę dla każdego smartphone może zapewniać etui.

Telefony komórkowe opanowały nas całkowicie

Nie znajdziemy osoby, która nie byłaby w posiadaniu takiego aparatu. Są to gadżety rzeczywiście przydatne i większość z nas nie wychodzi z domu bez nich.
Kłopot zaczyna się wówczas, gdy idziemy do pracy.

Filmowanie z powietrza rozmaitych obiektów

Filmowanie dronem budzi uznanie niezwykłymi ujęciami, ciekawą perspektywą, oraz innym spojrzeniem na kamerowany, bądź fotografowany cel.
Wybierając ów rodzaj pamiątki każdy posiada gwarancję doskonałych ujęć, które będą niesamowitą pamiątką na dużo lat.

PROD19

Kiedy chcemy kupić nowy komputer zastanawiamy się czy wybrać komputer stacjonarny, komputer osobisty czy może notebooka. Najczęściej późniejszy wybór jest pomiędzy tymi dwoma ostatnimi możliwościami. Jeżeli chodzi o laptopy, to faktycznie jest ich sporo. Musimy sporo się nagłowić w czasie wybierania, ale najsensowniejsza będzie sprawdzona firma Samsung Laptopy, tej firmy to naprawdę dobry wybór. Nie można do niczego się przyczepić.

Co zrobić, gdy nasz komputer zaczyna się psuć? Czy opłaca się wtedy udać się do serwisu?

Przychodzi taki czas, że każdy sprzęt elektroniczny odmawia posłuszeństwa, najgorzej gdy dzieje się to w najbardziej niedogodnym czasie, wtedy gdy jest nam najbardziej potrzebny. Obecnie na miano tego typu niezbędnego, acz awaryjnego sprzętu zasługuje komputer. Korzysta z niego sporo osób, jest potrzebnej w każdej dziedzinie, używamy go w domach, na całym świecie w wielu miejscach palą się monitory, na których wyświetlają się mniej lub bardziej ważne informacje.

Latest posts

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Należy po kolei zaplanować czynności, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania wnętrz powinniśmy podjąć bardzo wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem i z zakupami nie należy.

Odpowiedni strój do pracy – ważne kwestie

W wszelkiej pracy istotne są przede wszystkim kompetencje, ale istnieje także inna ważna sprawa, która często zostaje poruszna jeśli chodzi o właściwy ubiór. Każdy z nas zapewne zna termin ‘dresscode’, czyli zasady odnoszące się naszej prezencji w pracy, jednakże nie tylko estetyka jest tu znacząca, a to, co się liczy to przede wszystkim bezpieczeństwo zatrudnionego.

Jakiego typu wyposażenie znajdziemy w halach magazynowych

Magazyn jest miejscem, używanym do gromadzenia i trzymania rozmaitych przedmiotów i ładunków. Jego charakter będzie różnicować się w zależności od rodzaju przechowywanych towarów. Na przykład przy przechowywaniu artykułów spożywczych, które należy trzymać w chłodzie, przechowuje się je w magazynach o niskiej temperaturze. Będą to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego te drugie charakteryzują się znacznie niższą temperaturą wewnątrz.

Zastosowanie żurawi na budowie

Świetnie pamiętamy krajobraz naszej ojczyzny przed finałami Mistrzostw Europy w futbolu w zeszłym roku. Polska była jednym wielkim placem budowlanym. Postawiliśmy nowe, imponujące areny sportowe w miastach, które miały przyjmować najpopularniejszych piłkarzy starego lądu. Budowaliśmy kolejne odcinki autostrad, a także przygotowywaliśmy pomieszczenia użytku publicznego, takie jak dworce. Oprócz tego, powstało mnóstwo nowych hoteli i restauracji, gotowych na przyjęcie kibiców futbolu z całego globu.

Budowa domu, czyli o jakiego typu elementach trzeba pamiętać, by wszystko się udało

Budowa domu związana jest z koniecznością przeprowadzenia ściśle określonych prac. Pierwszym etapem jest rzecz jasna wybór projektu domu, następnie jego budowa oraz etap prac wykończeniowych.Zaczynając budowę domu, trzeba oczywiście w pierwszej kolejności uzyskać pozwolenie na prowadzenie prac budowlanych. Dopiero kiedy pozwolenie zostanie wydane będzie można pomyśleć o wybraniu projekty domów Białystok, które ma do zaoferowania. Projekty domów Białystok, które może zaproponować postawią nas przed obowiązkiem podjęcia decyzji, jakiego rodzaju dom planujemy wybudować. Pracownie architektoniczne mają bowiem do zaproponowania swoim klientom najróżniejsze projekty domów.