Skuteczny sposób zabezpieczenia danych w komputerze

Bezpieczeństwo informacji komputerowych jest dla mnóstwa firm oraz instytucji kwestią kluczową. To na dyskach trzymane są bardzo istotne informacje, dotyczące m.in. klientów firmy, księgowości czy bieżących projektów. Jeżeli byłyby przechowywane tylko na pojedynczym dysku, a ten uległby uszkodzeniu, może to grozić bardzo znacznymi następstwami.

oświetlenie

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też informatycy rekomendują używanie narzędzia jakie, choć system operacyjny komputera „widzi” jako jeden dysk, w praktyce jest złożony z od paru do nawet kilku setek dysków twardych. Narzędzie to określane jest jako macierz dyskowa oraz jest istotnym elementem pamięci masowych. Macierz jest wykorzystywana do administrowania i udostępniania informacji, które są przetwarzane przez daną spółkę czy też instytucję. Używanie macierzy dyskowych może zagwarantować bezpieczeństwo danych przez ich kopiowanie. Macierze te są sprzedawane w opcji do montażu wewnątrz serwerów lub w wersji zewnętrznej. Poszczególne dyski połączone są w tak zwane grupy RAID, a dowolna z nich jest podzielona na tak zwane partycje.
Osoby odpowiadające za jakiekolwiek rozbudowane środowisko IT, powinny (jeśli jeszcze tego nie zrobiły), zdecydować się na wykorzystanie takiego rozwiązania.

Jeżeli demonstrowana tutaj kwestia to Twoje hobby – wyraź opinię (http://www.sklep.doko.pl/pl/p/Puszka-podtynkowa-podwojna-2x60mm-P2x60N-SIMET/14302) na jej temat. Twoje zdanie bez wątpienia dla autora się liczy.

Wcielenie go w życie na pierwszym etapie planowania infrastruktury, pozwoli na zminimalizowanie ewentualnych kłopotów przy jego późniejszej rozbudowie. Kolejną poza bezpieczeństwem, zaletą wynikającą ze stosowania macierzy, jest możliwość korzystania z wieloprotokołowego dostępu do magazynowanych informacji.

Jeszcze odmienną zaletą jest redukcja obciążenia procesora serwera oraz niezwykle łatwa administracja całym systemem, a ewentualna późniejsza jego rozbudowa jest transparentna dla reszty tego systemu.

, ,

Related posts

Pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Dowiedz się, w jakich miejscach znaleźć właściwe części zamienne oraz dlaczego wybrać pilot uniwersalny

Twój pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Nie złość się, wystarczy wybrać się do sklepu z częściami zamiennymi, aby szybko rozprawić się z kłopotem. Sprzedawca pomoże ci wybrać odpowiedni produkt, a ty będziesz mógł na nowo cieszyć się oglądaniem ulubionych programów. Szczególnie warte uwagi są piloty uniwersalne. Z jakich racji?

Odkurzacz centralny – czy warto?

System centralnego odkurzania pozwala nie tylko szybciej, dokładniej i wygodniej posprzątać domek niż tradycyjny odkurzacz. Jest do tego niemal zupełnie bezgłośny oraz usuwa z pomieszczeń wszelkie, wręcz najdrobniejsze zanieczyszczenia, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku alergików.
Centralne odkurzacze z początku montowano w pensjonatach czy też obiektach przemysłowych.

W jaki sposób prawidłowo wybrać oświetlenie do naszego mieszkania?

Spora część z nas dobrze wie, że wykonanie szeroko pojmowanych działań remontowych w naszym miejscu zamieszkania to zadanie, jakie w wielu przypadkach spędza nam sen z powiek. Liczba detalów wyposażenia domu, która musi zostać przez nas wyłoniona oraz zakupiona może nam wydawać się ogromna. Rzecz dodatkowo komplikuje się, kiedy pierwszy raz wprowadzamy się do nowego mieszkania i koniecznie musimy na nowo urządzić wszelkie pomieszczenia.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.