Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem budowy domu

Wielu z nas marzy o własnym wspaniałym domu jednorodzinnym, w którym nie trzeba liczyć się ze zdaniem współmieszkańców budynku, jak to jest w przypadku, kiedy mieszka się w bloku lub tak zwanej szeregówce. Gdy chcemy zbudować swój domek to głównym jego plusem ma być właśnie taka niezależność i to, że będzie on wyglądał tak, jak pragniemy, bez konieczności zgodzenia się na różne kompromisy. Podstawą wybudowania jest właściwy projekt domu. Możemy zacząć od wyszukania gotowego projektu w necie lub wizyty w biurze architektonicznym, gdzie będziemy mogli zakupić taki projekt, który będzie nam najbardziej dopowiadał.

dom

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, jak sporą mamy działkę, możemy przejrzeć projekty domów jednopiętrowych, takich z przybudówką albo od razu z garażem. Jeśli nasza działka jest w rzeczywistości mała, to dobrze jest popatrzeć na projekty domów dwupiętrowych (oto one). Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych nieposiadających zbyt wielkiego terenu pod budowę. Co jeszcze istotniejsze, wszystkie te plany to projekty domów z kosztorysem, co pozwoli na dobranie właściwych materiałów i na w miarę rzetelne określenie kwoty, która będzie nam potrzebna do budowy (zweryfikuj usługi budowlane dolnośląskie z www.olszewscy.org.pl…) (to jest świetny pomysł).

Gdy jesteśmy właścicielem działki, na której planujemy postawić nasz domek, musimy wystarać się o niezbędne środki finansowe na to, by wszystko jak najszybciej wykończyć. Przecież nie możemy wyrazić zgody na to, aby budynek stał przez kilka miesięcy przykładowo bez dachu, bo może się później okazać, że opady deszczu lub też śniegu wyrządziły jakieś szkody. Jeśli nie dysponujemy dużym kapitałem, to pozostaje nam na przykład kredyt hipoteczny w banku. Kiedy mamy już konieczne środki o możemy zacząć budowę, ważkim etapem jest uzbrojenie naszej działki.

Musimy przyłączyć elektrykę, instalację wod.-kan. i ewentualnie instalację gazu. Na te wszystkie podłączenia musimy posiadać zgodę właściwych urzędów. Konieczne jest też pomyślenie nad sprawą ścieków – możemy podłączyć się pod okoliczną oczyszczalnię ścieków albo zainwestować w przydomową, ekologiczną oczyszczalnię. Oczywiście to wszystko musimy zapisać na naszym projekcie. Budowa własnego domu to duże przedsięwzięcie, trzeba przygotować się na nierzadkie wizyty w urzędach oraz dostarczenie sporej ilości dokumentów przeróżnym instytucjom. Ale wiele korzyści, które przemawiają za posiadaniem własnego domu, wynagradza wszystko.

, , ,

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozważających instalację kominka w swoim salonie zadaje sobie pytanie - czy warto? Kominek to nie jedynie oszczędne źródło ogrzewania lecz również bez wątpliwości ozdoba, która zagwarantuje interesującą atmosferę a także klimat w salonie.
Postawienie kominka łączy się z pewnymi kosztami i mnóstwo właścicieli domków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy na pewno warto postawić kominek.

Dobre drabiny do każego domu

Dobrze wyposażony budynek czasem potrzebuje szeroko ogromu narzędzi, jakie mogą co jakiś pora okazać się konieczne. Wiele z nich przydać może się choćby przy okazji rozlicznych remontów, bądź również zmian dekoracji.