Wybierz na wakacyjną wycieczkę do Wrocławia. Odwiedź najciekawsze miejsca w mieście!

W słoneczne dni opłaci się zabrać torbę i wyruszyć na wyprawę po jednym z najpiękniejszych miast w Polsce! Zobacz to miejsce i przekonaj się dlaczego jest tak wychwalane.

Miejsca, w których nie może Cię nie być

Konstrukcje stalowe są powszechnie używane przy różnego typu budowach

Autor: glasseyes view
Źródło: http://www.flickr.com

Fantazja ludzka nie ma granic, właśnie dzięki temu mamy możliwość podziwiać i używać wielu różnorodnych dzieł współczesnej architektury (kliknij tutaj). Architekci w swoich pomysłach próbują użyć przeróżnych materiałów. Wybierając się do Wrocławia należy koniecznie zobaczyć Halę Ludową. W 2006 r. została wciągnięta na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jak również wzięta za jedno z największych osiągnięć budownictwa XX wieku. W środku Hali wyodrębniono przestrzeń dla Centrum Poznawczego, gdzie można poznać jej historię czy przyczynę istnienia. Ze względów swojej obszernośći jest punktem rozlicznych występów czy imprez. Przy Hali położona jest największa z fontann w kraju, a otacza ją malowniczy Park Szczytnicki.

Jeżeli jesteś zdania, że informacje umieszczone w tym artykule są warte Twojej uwagi, kliknij tutaj – ten użyteczny serwis (http://dkrm.com.pl/dekarstwo-wroclaw-dkrm/) też Cię zaciekawi!

Rozłożona jest na powierzchni 1 ha, uzbrojona w 800 punktów świetlnych i 300 dysz wodnych – w trakcie pokazów robi niezapomniane wrażenie. Wrocław w swoim dorobku ma również interesujące konstrukcje stalowe – nasze propozycje. W niedalekiej odległości od Hali stoi Iglica. Ta budowa waży 40 ton i ma 96 m. wysokości. Zbudowana została w trakcie przebiegu Wystawy Ziem Odzyskanych, która miała pokazać triumf zwierzchnictwa Polskiej Republiki Ludowej na terytoriach zachodnich.
Zachwyć się pięknem przyrody

Wrocław może pochwalić się najstarszym Zoo w kraju. Dodatkowo w Zoo zamieszkuje koło 12 000 stworzeń z ponad 1000 ras, więc jest to również najliczniejsze Zoo w Polsce. Czynnie uczestniczy w ratowaniu zagrożonych gatunków. Zoo ciągle stara się uatrakcyjnić swoją propozycję – z tego powodu możemy również zobaczyć tam Afrykanarium. Jest to unikalny kompleks w którym zobaczymy zwierzęta mieszkające w wodach Afryki. Składa się z 19 akwariów i zbiorników wodnych, które zamieszkują rekiny i inne duże ryby pelagiczne. By ich podziwianie było prawdziwą przyjemnością został zaprojektowany akrylowy tunel mający 18 m. Cała rozpiętośc Afrykanarium to niemalże 2 ha! Więc jeśli nie wiesz co zrobić w piękny wakacyjny dzień, koniecznie wybierz się na wypad do Wrocławia. Z pewnością pobyt w Zoo wywrze niezapomniane wrażenia.

, ,

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozpatrujących montaż kominka w swym salonie wymierza sobie pytanie - czy na pewno się opłaca? Kominek to nie wyłącznie oszczędne źródło ogrzewania ale również bez wątpliwości dekoracja, która zapewni atrakcyjną aurę a także nastrój w salonie.
Postawienie kominka wiąże się z pewnymi wydatkami i dużo posiadaczy budynków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy opłaci się zbudować kominek.

Indywidualny charakter mieszkania

Dekorowanie wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Trzeba znać siebie i własne potrzeby, aby stworzyć środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli nieskrępowani. Zazwyczaj każdy z domowników ma całkowicie inne wyczucie piękna, a w związku z tym inne wymagania. Inne wymagania od wnętrza mieszkalnego ma rodzina z wieloma dziećmi, osoby samotne, a inne młode małżeństwo, czy para z dzieckiem.

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Telefony komórkowe opanowały nas całkowicie

Nie znajdziemy osoby, która nie byłaby w posiadaniu takiego aparatu. Są to gadżety rzeczywiście przydatne i większość z nas nie wychodzi z domu bez nich.
Kłopot zaczyna się wówczas, gdy idziemy do pracy.