Projektant schodów

Budowa domu związane jest z wieloma decyzjami. Wybór projektu, stylu budynku, metrażu domu, to czy powinien być parterowy czy piętrowy, to tylko niektóre z nich. Jeżeli wybierzemy dom piętrowy, dochodzi jeszcze kolejny wybór, a mianowicie schody.

Jaka forma jest najlepsza?

Jak każdy element wystroju muszą one być dobrane do stylu domu. Powinniśmy zacząć od wyboru ich bryły. Możemy zdecydować się na najpopularniejsze schody zakręcające w jednym miejscu, a możemy wybrać na przykład schody spiralne. Zastanówmy się jednak nad ich użytecznością i potrzebami domowników. Jeżeli mamy małe dzieci, schody w takiej formie mogą stanowić zagrożenie – ale możemy to w łatwy sposób rozwiązać – planując pokój dla dziecka na parterze. Spiralne schody są bardzo efektowne, są lekkie i dodają pomieszczeniu nowoczesności. Zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na metalowe.

schody

Autor: InterAkcja Robert Turski
Źródło: http://www.flickr.com

Drewniane czy metalowe

Kolejna sprawa to materiał, z jakiego schody będą wykonane. Drewno jest bardzo klasyczne i generalnie typowe schody drewniane projekt SD będą pasowały do każdego wnętrza. Nie będą go dominowały, będą raczej wyglądały dyskretnie. Schody metalowe są bardziej wyszukane, i będą zwracały uwagę.

Jeśli wciąż nie udało Ci się wyszukać nic ciekawego, to sprawdź pod tym linkiem (https://dzwigmar.pl/realizacje), tu z pewnością odnajdziesz to, co będzie dla Ciebie teraz użyteczne.

Można wykorzystać je jako element dekoracyjny w domu. Możemy także wybrać takie schody, które stopnie będą miały drewniane, a balustradę z metalu lub szkła – to bardzo interesujące połączenie.

Dopasuj schody do podłóg

Ważny jest też kolor.ekstra źródło (www.creoconcept.pl/pl/wszystkie-realizacje)Musimy pamiętać, że schody powinno się dobrać do koloru podłogi. Ciemne podłogi i schody mogą pomniejszyć wnętrze. Jeżeli lubimy światło i przestrzeń o wiele lepszym wyborem będą jasne kolory.

Niezależnie od tego, co wybierzemy trzeba zwrócić uwagę na to by schody i balustrady ) pasowały do projektu całego domu. Do nowoczesnych wnętrz dobierajmy nowoczesne schody, do wnętrz retro lub bardziej rustykalnych – możemy wybrać rzeźbione drewniane. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeśli mamy problem z podjęciem takiej decyzji, zawsze możemy poprosić o pomoc dekoratora wnętrz, który wymyśli kilka różnych aranżacji. Na pewno ułatwi nam to podjęcie ostatecznej decyzji

, , , , , , , ,

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozważających instalację kominka w swoim salonie zadaje sobie pytanie - czy warto? Kominek to nie jedynie oszczędne źródło ogrzewania lecz również bez wątpliwości ozdoba, która zagwarantuje interesującą atmosferę a także klimat w salonie.
Postawienie kominka łączy się z pewnymi kosztami i mnóstwo właścicieli domków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy na pewno warto postawić kominek.

Dobre drabiny do każego domu

Dobrze wyposażony budynek czasem potrzebuje szeroko ogromu narzędzi, jakie mogą co jakiś pora okazać się konieczne. Wiele z nich przydać może się choćby przy okazji rozlicznych remontów, bądź również zmian dekoracji.