Czym pompować oponę: powietrzem czy też azotem? Przeczytaj więcej na ten temat z tego artykułu.

Jeszcze do niedawna kwestia pompowania kół była bezdyskusyjna. Nikt nawet się nie zastanawiał, czy koła można wypełnić innym związkiem chemicznym aniżeli powietrze. Lecz od paru lat, coraz częściej możesz spotkać się z pompowaniem opon azotem.

zyski

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com
schody drewniane

Autor: Philipp Abel
Źródło: http://www.flickr.com
grill

Źródło: grow-mat.pl
Od paru lat jest to temat dyskusyjny, często podważający zasadność wypełniania tymże pierwiastkiem ogumienia w zwyczajnych samochodach osobowych. Kierowcy zastanawiają się, czy to nie jest następny wymysł tylko po to, ażeby zedrzeć z klienta pieniądze. Wszak do tej pory używano jedynie zwyczajnego powietrza a nikomu to nie szkodziło pełna oferta na stronie. Otóż okazuje się, że ten zabieg ma wiele zbawiennych dla ogumienia plusów. Zwyczajne powietrze, jakim pompujemy opony wchodzi z oponą w reakcję, co sprawia jej szybsze twardnienie.

Podoba Ci się tego rodzaju artykuł? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna prasowanie kraków także z pewnością wpadnie Ci w oko!

Używając typowego kompresora, bez trudu możemy wpompować do środka gumy pozostałości oleju, wilgoć lub inne zanieczyszczenia. Oddziałują one także na żywotność opony. Kolejną zaletą jest fakt, iż koła napompowane azotem trzymają właściwe ciśnienie do 3 razy dłużej niż te ze zwyczajnym powietrzem. Nie musimy chyba przypominać, iż należyte ciśnienie w oponie powiększa jej żywotność oraz minimalizuje zużycie benzyny.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta sprawa, koniecznie sprawdź link a dowiesz się znacznie większą ilość danych, które na pewno wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Prezentowana nowość ma jednak spore wady. Tą największą jest cena. Serwisy automobilowe za takową usługę życzą sobie blisko 20 zł, a jak każdy wie, pompowanie powietrzem nie kosztuje nas nic. Wypełnianie opon to wyjście, jakie zwiększy mobilność Twego pojazdu. Przestój wywołany utratą ciśnienia to dawne czasy sprawdź informacje na tej stronie. Opona wypełniona elastomerem zachowuje wszelakie parametry a także właściwości opony pneumatycznej, albowiem dwu składnik ustawiany będzie w takich samych stosunkach jak rekomendowane ciśnienie w oponie.

Ogumienie przeznaczane do wypełnienia pracuje nie tylko na śmietniskach i w recyklingu, ale często w rolnictwie jak też przy pracach powiązanych z utrzymaniem terenów miejskich przykładowo utrzymują nawierzchnie parkowe (wykaszanie trawników).

, , , ,

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozważających instalację kominka w swoim salonie zadaje sobie pytanie - czy warto? Kominek to nie jedynie oszczędne źródło ogrzewania lecz również bez wątpliwości ozdoba, która zagwarantuje interesującą atmosferę a także klimat w salonie.
Postawienie kominka łączy się z pewnymi kosztami i mnóstwo właścicieli domków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy na pewno warto postawić kominek.

Projektowanie przemysłowe okazuje się być naprawdę pomocne

Dzisiaj bardzo ciężko w przedsiębiorstwach okazuje być się obejść bez wiedzy, jaką proponuje nam it. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby była ona prowadzona na odpowiednim poziomie, a informatycy, którzy będą dla nas pracować, muszą okazać się być prawdziwymi specjalistami.
Czy zainteresuje nas wsparcie it?
Obowiązkowo powinniśmy zaznaczyć, któremu Informatykowi powierzyć dział informatyczny własnej działalności, tak żebyśmy uzyskiwali gwarancję, że wszystko będzie świetnie funkcjonowało.

Istotna rola komputera w życiu człowieka

Współcześnie zapewne trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez komputera. Współczesne komputery zachwycają współczesnymi funkcjami, markowym wyglądem i kreacyjnym designem, dodatkowo nie wolno odmówić im rozległej praktyczności.

Jakie klimatyzatory są znakomitym rozwiązaniem dla firmy?

Propozycja sprzętów klimatyzacyjnych firmy Fujitsu jest bardzo obszerna.
Duża ilość wersji, jakich oznakowanie dla osób nie związanych z branżą klimatyzacyjną może być nieco myląca (dla przykładu ASYG09LE i ASYG09LT to dwa odmienne modele pod kątem tak designu, jak i parametrów pracy), niezwykle komplikuje podjęcie decyzji, jaki klimatyzator czy też system klimatyzacji nabyć.