Jak zrobić samodzielnie dobre zdjęcia

Robienie sesji zdjęciowej samej sobie nastręcza wiele kłopotów nawet komuś, kto z aparatem fotograficznym jest oswojony, a co dopiero nowicjuszom. Przedstawiamy kilka porad, które powinny uprościć przebrnięcie przez pierwsze sesje i wypracowanie osobistych sposobów fotografowania.

Nie ma to, jak umówić się w kilkuosobowej gromady na sesję fotograficzną. Nie każdy jednak ma podobne warunki a także możliwości – a dobre zdjęcia pragnie posiadać każdy. Musimy więc samemu chwycić za aparat.
sigma s 150-600

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Dobór przyrządu. Dzisiaj jest on oczywisty – nabywamy aparat cyfrowy. Posiada on tę przewagę nad aparatem klasycznym, zwanym również analogowym, iż nie musimy wywoływać filmu jak też robić z niego odbitek. Aparat klasyczny ma jeszcze tę wadę, iż efekt naszej pracy widzimy dopiero po czasie. . Rezultat pracy na sprzęcie cyfrowym widzimy bezzwłocznie, a w dodatku możemy go jeszcze polepszyć w komputerze. Ogromną zaletą cyfrowych aparatów jest także możliwość podłączenia ich do telewizora. Dzięki temu możemy znacznie lepiej zauważać, co będzie na fotografii. Można więc przybrać właściwą pozycję, ustawić się tak, jak chcemy. Mamy również pewność, że w kadrze pomieściło się to, co miało się pomieścić. Przy wyborze miejmy na uwadze, iż im wyższy model aparatu, tym więcej ma możliwości. Praktycznie każdym z nich możemy wykonać dobre fotografie, a nawet te proste cyfrówki kompaktowe przynoszą o wiele więcej możności niż idiotkamery czyli ich odpowiedniki w świecie przyrządów klasycznych. Najtańsze z nich możemy kupić już za ok. 500 zł, natomiast za ok. 1000 zł kupimy już całkiem niezły aparat kompaktowy z wyższej półki, posiadający wiele funkcji typowych dla profesjonalnych lustrzanek. Jeżeli stawiamy na profesjonalny przyrząd, ważny jest obiektyw. Rekomenduję obiektyw sigma 50/1.4 – -> zobacz więcej.
Tło. Jeśli boimy się, iż na zdjęciu zostanie zidentyfikowane nasze mieszkanie, najodpowiedniej zrobić fotografie na tle jednokolorowych zasłonek, pustej ściany etc. Jeśli jednakże nie obawiamy się zademonstrować własnego mieszkania, wyszukajmy najładniejszego zakątka w domu. Dobrze jest również posprzątać na planie. Nic tak nie szpeci dobrych fotografii, jak chaos, jaki panuje w tle.
sigma 50/1.4
Oświetlenie. Od właściwego światła zależy w dużej mierze jakość fotografii. Podstawowa wytyczna: zdjęcia robimy zgodnie z biegiem padania światła – nigdy na odwrót. Nie stawajmy zatem na tle okna w ciągu dnia, bo postać nie będzie odpowiednio zauważalna. Musimy również uważać, jeśli robimy zdjęcia mając okno z boku. Nazbyt intensywne światło wpadające przez okno (zapoznaj się z ofertą profil transportowo montażowy: https://metal-plast.pl/oferta/profil-transportowo-montazowy/) może prześwietlić cząstkę fotografii, podczas gdy inna jego część – zostająca w cieniu – zostanie niedoświetlona. Nie należy zatem wykonywać fotografii w pomieszczeniu, do którego wpadają promienie słoneczne, bowiem wtedy rezultat ten będzie gwarantowany. Okno powinno znajdować się vis-a-vis fotografowanej osoby. Dobrze jest jednak zadbać o dodatkowe sztuczne światło, bo zazwyczaj ilość światła wpadająca przez nasze okna jest za mała. Sztuczne światło najprościej otrzymać z lampy błyskowej.

Miejmy na uwadze jednak, że zasięg większości lamp błyskowych wbudowanych w aparat nie przekracza 5 m. Do doświetlenia zdjęcia za dnia to starczy, lecz jeśli robimy fotografie w nocy, praktycznie zawsze będzie to zbyt mało.
Na koniec trzeba wspomnieć o tym jak ważny jest dobry obiektyw. Rekomendowane obiektywy to m.in. sigma s 150-600 – przeczytaj informacje.

Related posts

Pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Dowiedz się, w jakich miejscach znaleźć właściwe części zamienne oraz dlaczego wybrać pilot uniwersalny

Twój pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Nie złość się, wystarczy wybrać się do sklepu z częściami zamiennymi, aby szybko rozprawić się z kłopotem. Sprzedawca pomoże ci wybrać odpowiedni produkt, a ty będziesz mógł na nowo cieszyć się oglądaniem ulubionych programów. Szczególnie warte uwagi są piloty uniwersalne. Z jakich racji?

Odkurzacz centralny – czy warto?

System centralnego odkurzania pozwala nie tylko szybciej, dokładniej i wygodniej posprzątać domek niż tradycyjny odkurzacz. Jest do tego niemal zupełnie bezgłośny oraz usuwa z pomieszczeń wszelkie, wręcz najdrobniejsze zanieczyszczenia, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku alergików.
Centralne odkurzacze z początku montowano w pensjonatach czy też obiektach przemysłowych.

W jaki sposób prawidłowo wybrać oświetlenie do naszego mieszkania?

Spora część z nas dobrze wie, że wykonanie szeroko pojmowanych działań remontowych w naszym miejscu zamieszkania to zadanie, jakie w wielu przypadkach spędza nam sen z powiek. Liczba detalów wyposażenia domu, która musi zostać przez nas wyłoniona oraz zakupiona może nam wydawać się ogromna. Rzecz dodatkowo komplikuje się, kiedy pierwszy raz wprowadzamy się do nowego mieszkania i koniecznie musimy na nowo urządzić wszelkie pomieszczenia.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.