Dach – reperować czy wymienić

Systematyczna kontrola dachu to jeden z głównych obowiązków posiadacza domu. W przypadku jakichkolwiek problemów trzeba podjąć decyzję, reperacja czy całościowa wymiana. Dach jest miejscem najbardziej narażonym na takie zagrożenia jak gwałtowne opady atmosferyczne, wichura czy mikroby. Tak jak każda inna rzecz i dach nieśmiertelny nie jest. Warto jest więc o tym pamiętać. Gdy z dachem dzieje się coś alarmującego, dobrze jest zatrudnić dekarza, który ustali, czy nieodzowna będzie reperacja czy też całkowita wymiana dachu.

Ocieplenie domu

Autor: University of Salford Press Office
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba mieć na względzie, że wszelkie roboty na dachu należy zgłosić odpowiednim urzędom zgodnie z regulacjami budowlanymi. (ocieplenie poddasza pianką) Bez zgody właściwego urzędu możliwym jest tylko naprawianie na nawierzchni dachu niedużych nieszczelności. Zgłoszenie trzeba złożyć co minimum jeden miesiąc przed planowanym terminem przeprowadzenia robót na blankiecie pobranym z urzędu bądź jego strony www. Trzeba w nim wskazać rodzaj, obszar i sposób realizowania robót i czas ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia trzeba dołączyć deklarację o prawie do dysponowania posiadłością na cele budowlane (heliodon – generalne wykonawstwo kraków) – .

Pozwolenie na budowę będzie nieodzowne, kiedy przy okazji remontu dachu zechcemy odmienić jego konstrukcję, podnieść budynek, zaadaptować poddasze na cele mieszkalne, dobudować kolejne pokoje albo wstawić okna dachowe. Prace te wykraczają poza zakres renowacji domu i stanowią przebudowę. Jeżeli dach często przecieka, natomiast z racji wilgoci tworzy się groźny dla zdrowia grzyb lub jeśli dach jest uszkadzany poprzez szkodniki, trzeba zastanowić sdach – czym jest blachodachówka panelowa -nad jego wymianą. Jeżeli mamy dach kryty dachówką, wymiany wymagają tylko zepsute fragmenty, nie będzie tu konieczności wymiany wszystkich.

Gdy jednak konieczna jest naprawa więźby albo odgrzybianie koniecznie może być zdjęcie całego pokrycia. W bardzo starych budowlach, w których dach osłonięty jest papą, warto pomyśleć o zerwaniu wiekowej papy i ułożeniu nowej aniżeli naprawiać jej elementy. Wykonalne jest również położenie nowej na starą – unikniesz wtedy kłopotliwego zdzierania.

Trudniejsza sytuacja występuje jeśli dach pokryty jest blachodachówką bądź gontem bitumicznym, bo w każdym z tych przypadków konieczna będzie wymiana pełnego pokrycia. Przy okazji wskazane jest zrealizować ocieplenie dachu pianką – .

, , , ,

Related posts

Budowa domu – w jaki sposób podejmować najważniejsze decyzje dotyczące tej inwestycji, by zyskać gwarancję satysfakcji?

Budowa domu to niezwykle poważna inwestycja, która generuje ogromne koszty. Wiele osób, które decydują się na taki krok, zaciąga kredyty hipoteczne albo wydaje oszczędności swojego życia. Nie należy się z tego względu dziwić, że każdą decyzję chcą dokładnie przemyśleć, ponieważ świetnie zdają sobie sprawę z tego, że może ona wywierać wielki wpływ na efekt ostateczny budowy.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne używane w dzisiejszych czasach przy budowie płaskich dachów.

Większość osób które budują swój dom decyduje się na typowy dach ze spadem, dachy płaskie zupełnie w Polsce nie zyskały uznania. Wynika to z naleciałości z minionej epoki, kiedy największym problemem dachów tego typu było zachowanie szczelności. Dziś że obecne technologie kompleksowo rozwiązały ten problem, to jednak przekonanie o złych cechach dachów płaskich cały czas funkcjonuje wśród projektantów domów, i liczba takich projektów bez przerwy jest niewielka.

Ponadczasowe elewacje dla własnego domu

O pięknie naszych domów świadczy nie tylko jego wnętrze, ale również starannie wykonana elewacja, która powinna być dopasowana do stylu posesji. Fasady naszych domów przeważnie pokrywają zewnętrzne tynki cienkowarstwowe. Są one bardzo dekoracyjne i doskonale osłaniają warstwę izolacyjną. Polacy szczególnie polubili tynki kolorowe. Pokaźna paleta barw pozwala na wymyślne, oryginalne rozwiązania. Bez problemu można je dopasować do dachu oraz drzwi.

Zasilacz led powinien być zawsze montowany

Lampy led powinny mieć ciągle stały prąd

Może się okazać, że wartość prądu jaka będzie docierała do jakiegoś urządzenia, przemienia się w momencie jego działania, czyli czasami będzie niższa, a czasem wyższa.

Mieszkanie marzeń w zasięgu twojej ręki.

Dom czy mieszkanie to coś o wiele więcej niż cztery ściany oraz dodatki, to najważniejsze miejsce spędzania czasu z rodziną, relaksu a także momentu naładowania się pozytywną energią. Gdy więc mamy stresującą pracę jest to doskonałe miejsce aby się wyciszyć. Często dom ewoluuje razem z domownikami, modyfikuje się oraz przeobraża w miarę jak i my dorastamy. Wystrój wnętrz wywiera olbrzymi wpływ na nasz humor oraz odwrotnie – wnętrza a także ich struktura mają wpływ na nasze życie.

Producent basenów pomoże nam dopasować coś odpowiedniego

Kiedy chcemy postawić basen, to nie ma znaczenia jak spora jest nasza luźna powierzchnia, w której pragniemy go umieścić. Wystarczy, że obejrzymy przeróżne projekty basenów, a na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie, co będzie nam odpowiadało zarówno pod kątem wielkości, kształtu, jak i głębokości. Warto tu pamiętać też o tym, że takie projekty obejmują baseny zamknięte, jak i otwarte, więc musimy się zastanowić, które z nich chcemy oraz jakie rozwiązania okażą się dla nas tu najlepsze.

Latest posts

Jakiego rodzaju zawiasy będą najlepsze do monatażu bramy?

Ogólnie wiadomo, że jest to element konieczny do dowolnej bramy. To od zawiasów zależy poprawna funkcjonalność bramy oraz długość jej działania. To powoduje, że są one niezwykle istotne, zatem wybór ich musi być przemyślany.
Najczęściej do wyboru posiadamy zawiasy regulowane, które określane są również śrubowymi i zawiasy toczone.