Z jakiego powodu nowoczesne instalacje, choć dość kosztowne, mogą przynieść duże oszczędności przy użytkowaniu.

Budynki inteligentne nie są już żadną nowinką. Wykorzystanie zautomatyzowanych układów i centralnie obsługiwanych układów to niemalże norma w dużej części stawianych obecnie obiektów publicznych i często także w jednorodzinnych domach. Bramy z automatycznym sterowaniem, oświetlenie, klimatyzacja czy rolety przede wszystkim oszczędzą czas, zapewniają komfort i wygodę używania.

Inteligentny dom

Autor: Inplus PR
Źródło: Inplus PR
Od pewnego czasu kładziony jest także nacisk na projektowanie tych instalacji w taki sposób, by ich działanie przyczyniało się do dużych oszczędności w użytkowaniu budynku oraz wodnych i cieplnych zasobów. Jednym słowem, inteligentny budynek to również budynek proekologiczny. Dla przykładu, sterowanie roletami pozwala zarządzać energią ze słońca jaka jest dostarczana do wnętrza pomieszczenia. Pomaga obniżać wydatki wiążące się z ogrzewaniem lub schładzaniem pomieszczeń. To samo dotyczy sterowania klimatyzacją w budynku. Odpowiednio rozmieszczone czujniki przekazują sygnał do uruchomienia bądź odłączenia instalacji w przypadku gdy temperatura na zewnątrz i w budynku osiąga konkretną wartość – wejdź i sprawdź.

Instalacje w takim budynku mogą być obsługiwane przewodowo, za pomocą naściennych sterowników umieszczonych blisko instalacji, albo zdalnie, drogą radiową i za pomocą pilota. Niektóre z nich wymagają pewnego udziału człowieka, który będzie decydował o jakiej porze opuszczać żaluzje (zobacz: żaluzje drewniane warszawa) czy uruchomić klimatyzację.

Będzie nam miło, jeżeli przeznaczył kilka bezcennych minut i przeczytał kolejny post na ten temat. Pod podanym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawy artykuł (http://www.francke-art.pl/meble-metalowe/szafki-nocne/stylowe/).

Inne są tak skonstruowane, że tak naprawdę nie będą wymagać nawet udziału człowieka, żeby całkowicie samodzielnie działać zgodnie z zaprogramowanymi danymi.

Pełna automatyka pozwala na takie zaprogramowanie układów, żeby odpowiednio podnosiły lub opuszczały roletę, gdy zbyt mocno świeci słońce albo na zewnątrz zmniejsza się temperatura. Nowoczesne czujniki radzą sobie z tym doskonale, sprawiając że człowiek absolutnie nie musi tym martwić. Pomimo stosunkowo dużych kosztów zastosowania takich rozwiązań, największą ich zaletą jest bardzo duża oszczędność kosztów użytkowania budynku. Nie do przecenienia jest również bezpieczeństwo, jakie daje zdalne zarządzanie wszystkim podczas nieobecności właścicieli.

, , ,

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozpatrujących montaż kominka w swym salonie wymierza sobie pytanie - czy na pewno się opłaca? Kominek to nie wyłącznie oszczędne źródło ogrzewania ale również bez wątpliwości dekoracja, która zapewni atrakcyjną aurę a także nastrój w salonie.
Postawienie kominka wiąże się z pewnymi wydatkami i dużo posiadaczy budynków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy opłaci się zbudować kominek.

Indywidualny charakter mieszkania

Dekorowanie wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Trzeba znać siebie i własne potrzeby, aby stworzyć środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli nieskrępowani. Zazwyczaj każdy z domowników ma całkowicie inne wyczucie piękna, a w związku z tym inne wymagania. Inne wymagania od wnętrza mieszkalnego ma rodzina z wieloma dziećmi, osoby samotne, a inne młode małżeństwo, czy para z dzieckiem.

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Telefony komórkowe opanowały nas całkowicie

Nie znajdziemy osoby, która nie byłaby w posiadaniu takiego aparatu. Są to gadżety rzeczywiście przydatne i większość z nas nie wychodzi z domu bez nich.
Kłopot zaczyna się wówczas, gdy idziemy do pracy.