Z jakiego powodu nowoczesne instalacje, choć dość kosztowne, mogą przynieść duże oszczędności przy użytkowaniu.

Budynki inteligentne nie są już żadną nowinką. Wykorzystanie zautomatyzowanych układów i centralnie obsługiwanych układów to niemalże norma w dużej części stawianych obecnie obiektów publicznych i często także w jednorodzinnych domach. Bramy z automatycznym sterowaniem, oświetlenie, klimatyzacja czy rolety przede wszystkim oszczędzą czas, zapewniają komfort i wygodę używania.

Inteligentny dom

Autor: Inplus PR
Źródło: Inplus PR
Od pewnego czasu kładziony jest także nacisk na projektowanie tych instalacji w taki sposób, by ich działanie przyczyniało się do dużych oszczędności w użytkowaniu budynku oraz wodnych i cieplnych zasobów. Jednym słowem, inteligentny budynek to również budynek proekologiczny. Dla przykładu, sterowanie roletami pozwala zarządzać energią ze słońca jaka jest dostarczana do wnętrza pomieszczenia. Pomaga obniżać wydatki wiążące się z ogrzewaniem lub schładzaniem pomieszczeń. To samo dotyczy sterowania klimatyzacją w budynku. Odpowiednio rozmieszczone czujniki przekazują sygnał do uruchomienia bądź odłączenia instalacji w przypadku gdy temperatura na zewnątrz i w budynku osiąga konkretną wartość – wejdź i sprawdź.

Instalacje w takim budynku mogą być obsługiwane przewodowo, za pomocą naściennych sterowników umieszczonych blisko instalacji, albo zdalnie, drogą radiową i za pomocą pilota. Niektóre z nich wymagają pewnego udziału człowieka, który będzie decydował o jakiej porze opuszczać żaluzje (zobacz: żaluzje drewniane warszawa) czy uruchomić klimatyzację.

Będzie nam miło, jeżeli przeznaczył kilka bezcennych minut i przeczytał kolejny post na ten temat. Pod podanym linkiem oczekuje na Ciebie ciekawy artykuł (http://www.francke-art.pl/meble-metalowe/szafki-nocne/stylowe/).

Inne są tak skonstruowane, że tak naprawdę nie będą wymagać nawet udziału człowieka, żeby całkowicie samodzielnie działać zgodnie z zaprogramowanymi danymi.

Pełna automatyka pozwala na takie zaprogramowanie układów, żeby odpowiednio podnosiły lub opuszczały roletę, gdy zbyt mocno świeci słońce albo na zewnątrz zmniejsza się temperatura. Nowoczesne czujniki radzą sobie z tym doskonale, sprawiając że człowiek absolutnie nie musi tym martwić. Pomimo stosunkowo dużych kosztów zastosowania takich rozwiązań, największą ich zaletą jest bardzo duża oszczędność kosztów użytkowania budynku. Nie do przecenienia jest również bezpieczeństwo, jakie daje zdalne zarządzanie wszystkim podczas nieobecności właścicieli.

, , ,

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozważających instalację kominka w swoim salonie zadaje sobie pytanie - czy warto? Kominek to nie jedynie oszczędne źródło ogrzewania lecz również bez wątpliwości ozdoba, która zagwarantuje interesującą atmosferę a także klimat w salonie.
Postawienie kominka łączy się z pewnymi kosztami i mnóstwo właścicieli domków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy na pewno warto postawić kominek.

Projektowanie przemysłowe okazuje się być naprawdę pomocne

Dzisiaj bardzo ciężko w przedsiębiorstwach okazuje być się obejść bez wiedzy, jaką proponuje nam it. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby była ona prowadzona na odpowiednim poziomie, a informatycy, którzy będą dla nas pracować, muszą okazać się być prawdziwymi specjalistami.
Czy zainteresuje nas wsparcie it?
Obowiązkowo powinniśmy zaznaczyć, któremu Informatykowi powierzyć dział informatyczny własnej działalności, tak żebyśmy uzyskiwali gwarancję, że wszystko będzie świetnie funkcjonowało.

Istotna rola komputera w życiu człowieka

Współcześnie zapewne trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez komputera. Współczesne komputery zachwycają współczesnymi funkcjami, markowym wyglądem i kreacyjnym designem, dodatkowo nie wolno odmówić im rozległej praktyczności.

Jakie klimatyzatory są znakomitym rozwiązaniem dla firmy?

Propozycja sprzętów klimatyzacyjnych firmy Fujitsu jest bardzo obszerna.
Duża ilość wersji, jakich oznakowanie dla osób nie związanych z branżą klimatyzacyjną może być nieco myląca (dla przykładu ASYG09LE i ASYG09LT to dwa odmienne modele pod kątem tak designu, jak i parametrów pracy), niezwykle komplikuje podjęcie decyzji, jaki klimatyzator czy też system klimatyzacji nabyć.