Drobne i zaskakujące sposoby uszczelniania domów gwarancją ograniczenia wydatków na energię

Wysokie faktury za energię są często wynikiem nieprawidłowej izolacji termicznej naszego lokum. Całe szczęście, można zminimalizować koszty, stosując materiały termoizolacyjne. Na rynku budowlanym królują podstawowe tworzywa, jak wełna mineralna, styropian, polistyren ekstrudowany XPS, płyty PIR, czy keramzyt.

Wcześniej wymienione materiały termoizolacyjne (więcej: materiały termoizolacyjne) są przeznaczone do podstawowej izolacji termicznej domu.

budynek

Autor: Elendol
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje jednak możliwość, aby zająć się uzupełniającą izolację cieplną podłogi, czy framug okiennych. Tutaj doskonały okaże się na pewno filc techniczny (filc techniczny). Jest to materiał wykonany najczęściej z włókniny naturalnej. Stosuje się go w rozmaitych sektorach przemysłu. W budownictwie ma różnorodne przeznaczenia. Między innymi może służyć jako wykładzina izolacyjna i tłumiąca hałas, do wytwarzania uszczelek, czy podkładek chroniących podłogę przed otarciami, zabezpieczających nóżki mebli.

białe meble

Autor: Johan Hansson
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosowany pod wykładzinami lub panelami, nie tylko tłumi hałas, ale i dociepla pomieszczenie i koryguje nierówności podłoża. Odgrywa to dużą rolę, w urządzaniu pokoików dziecięcych.

Nie czekaj dłużej – kliknij tutaj – zobaczysz tam uwagi z serwisu dotyczące tej tematyki, one też na pewno bardzo Cię zaabsorbują.

Dzięki dodatkowo ocieplonej podłodze, dzieci bawiąc się, nie odczują chłodu. Jeśli na warstwie filcu położymy wykładzinę, na dodatek nadamy podłożu odpowiednią miękkość. Szczelne framugi drzwiowe i okienne też są gwarancją mniejszych wydatków dotyczących ogrzewania domu. W tej sytuacji również, filc techniczny będzie niezwykle pomocny. Jeśli posiadamy stare, drewniane framugi, na pewno sporym ich mankamentem jest utrata ciepła. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku całkowita wymiana okien, ale jeśli nasz stan kieszeni jest ograniczony, możemy zawsze chociaż je uszczelnić.

Zobacz ten artykuł, to również stanowi świetne źródło (http://www.dekordia.pl/produkty/lista-kategoria-klinkier/lista-producent-cerrad-new-design) opisywanego zagadnienia. Nie zwlekaj i kliknij a z pewnością nie pożałujesz.

Na rynku są dostępne samoprzylepne uszczelki filcowe, które wspaniale się nadają w tym celu.

Bardzo nowoczesnym materiałem termoizolacyjnym popularnym w sprzedaży, będą taśmy teflonowe. Są odporne na działanie wody, mają dużą tolerancję na szeroki zakres temperatur. Taśmy teflonowe mają nienaruszoną strukturę od -260 do +260°C , więc będą bardzo praktyczne przy zabezpieczaniu i uszczelnianiu instalacji cieplnej oraz wodnej. Warto znać: FHU GAMBIA.
Wydawałoby się, że używanie filcu, uszczelek, czy taśm zabezpieczających, to bardzo drobne zabiegi wykończeniowe,a używane materiały termoizolacyjne nie mają większego znaczenia dla komfortu lokatorów. Okazuje się, że zyski jakie mamy z troski o najmniejsze szczegóły, bardzo przewyższają koszty zakupionych materiałów.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakiego rodzaju zawiasy będą najlepsze do monatażu bramy?

Ogólnie wiadomo, że jest to element konieczny do dowolnej bramy. To od zawiasów zależy poprawna funkcjonalność bramy oraz długość jej działania. To powoduje, że są one niezwykle istotne, zatem wybór ich musi być przemyślany.
Najczęściej do wyboru posiadamy zawiasy regulowane, które określane są również śrubowymi i zawiasy toczone.