Krótka prezentacja najnowszych procesorów, jakie się pojawiły w ostatnich miesiącach dla platform serwerowych.

Wielu osobom komputery kojarzą się z normalnymi laptopami albo PC-tami, jakie w większości domów i biur będą się znajdować. Lecz w zastosowaniach przemysłowych wykorzystuje się także różnego rodzaju serwery, na których instalowane jest oprogramowanie użytkowe.

intel xeon e5-1620

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
internetowy

Autor: Matt Eagles
Źródło: http://www.flickr.com
Takie serwery mogą kosztować dużo więcej, niż normalne komputery, lecz to wynika z faktu, że posiadają dużo lepsze jakościowo komponenty, dedykowane do tego, aby radzić sobie w przemysłowych zastosowaniach. Na przykład producenci procesorów przeznaczają do nich specjalne serie, trochę się jednak różniące od tego, co się instaluje w zwykłych komputerach. Na przykład w ostatnim czasie Intel zaproponował nową serię serwerowych okładów, pośród których najtańszą wersją jest intel xeon e5-1620 – jak Twoja opinia o intel xeon e5-1650?.
pudełko na prezent

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
Ten właśnie układ przeznaczony jest do konfiguracji jedno-procesorowej, tak samo jak jego mocniejszy brat czyli intel xeon e5-1650. Obie te konstrukcje są niezwykle wydajne, posiadają dużą rdzeni rdzeni i podręcznej pamięci i wszystko wskazuje na to, że będą często kupowane przez klientów. Z kolei do maszyn z dwoma procesorami przeznaczony jest układ intel xeon e5-2620 – Ceneo.

Jeśli szukasz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod adresem (http://rfid.zone/czy-mozna-identyfikowac-siano/), tutaj także na pewno będzie dokładnie to, czego poszukujesz.

Podobnie jak jego wcześniej prezentowani bracia ma on bardzo mocne parametry, przez co powinien doskonale sobie poradzić w biznesowych zastosowaniach.

Jeśli ktoś potrzebował nie będzie aż tak mocnej jednostki, to może się zdecydować na układ intel z77. Komputer skonfigurowany na nim bez żadnego problemu da sobie radę z obsłużeniem oprogramowania nawet w średniej wielkości firmie.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.