Krótka prezentacja najnowszych procesorów, jakie się pojawiły w ostatnich miesiącach dla platform serwerowych.

Wielu osobom komputery kojarzą się z normalnymi laptopami albo PC-tami, jakie w większości domów i biur będą się znajdować. Lecz w zastosowaniach przemysłowych wykorzystuje się także różnego rodzaju serwery, na których instalowane jest oprogramowanie użytkowe.

intel xeon e5-1620

Autor: Technolux
Źródło: Technolux
internetowy

Autor: Matt Eagles
Źródło: http://www.flickr.com
Takie serwery mogą kosztować dużo więcej, niż normalne komputery, lecz to wynika z faktu, że posiadają dużo lepsze jakościowo komponenty, dedykowane do tego, aby radzić sobie w przemysłowych zastosowaniach. Na przykład producenci procesorów przeznaczają do nich specjalne serie, trochę się jednak różniące od tego, co się instaluje w zwykłych komputerach. Na przykład w ostatnim czasie Intel zaproponował nową serię serwerowych okładów, pośród których najtańszą wersją jest intel xeon e5-1620 – jak Twoja opinia o intel xeon e5-1650?.
pudełko na prezent

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
Ten właśnie układ przeznaczony jest do konfiguracji jedno-procesorowej, tak samo jak jego mocniejszy brat czyli intel xeon e5-1650. Obie te konstrukcje są niezwykle wydajne, posiadają dużą rdzeni rdzeni i podręcznej pamięci i wszystko wskazuje na to, że będą często kupowane przez klientów. Z kolei do maszyn z dwoma procesorami przeznaczony jest układ intel xeon e5-2620 – Ceneo.

Jeśli szukasz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod adresem (http://rfid.zone/czy-mozna-identyfikowac-siano/), tutaj także na pewno będzie dokładnie to, czego poszukujesz.

Podobnie jak jego wcześniej prezentowani bracia ma on bardzo mocne parametry, przez co powinien doskonale sobie poradzić w biznesowych zastosowaniach.

Jeśli ktoś potrzebował nie będzie aż tak mocnej jednostki, to może się zdecydować na układ intel z77. Komputer skonfigurowany na nim bez żadnego problemu da sobie radę z obsłużeniem oprogramowania nawet w średniej wielkości firmie.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakiego rodzaju zawiasy będą najlepsze do monatażu bramy?

Ogólnie wiadomo, że jest to element konieczny do dowolnej bramy. To od zawiasów zależy poprawna funkcjonalność bramy oraz długość jej działania. To powoduje, że są one niezwykle istotne, zatem wybór ich musi być przemyślany.
Najczęściej do wyboru posiadamy zawiasy regulowane, które określane są również śrubowymi i zawiasy toczone.