Wszystko, co z bazami danych związane jest

Wszyscy wiemy, że jeżeli chcemy zdobyć jakąś wiedzę, to trzeba uczyć się nowych rzeczy. Identycznie jest w chwili, kiedy mamy ochotę poznać jakieś prawidłowości przy dużej zbiorowości danych. Nie jest łatwo wyciągnąć wnioski, kiedy mamy bardzo dużo danych. Jednak big data to nie problem, kiedy będziemy mieć wokół siebie ludzi znających się na integrowaniu i analizowaniu danych. Dzięki zgranej grupie osób będziemy mogli bez większych kłopotów doprowadzić do tego, że udostępnione dane będą przebogatym źródłem wiedzy.

Z tego powodu kiedy faktycznie posiadamy dużo danych to najlepiej by wzięli się za ich obróbkę profesjonaliści, czyli osoby, które naprawdę wiedzą o co chodzi. To sprawi, że po pewnym czasie zaczniemy korzystać z nowo zdobytej wiedzy, wiedzy, która została stworzona na podstawie zbioru danych – więcej tu.

Czy szukasz teraz czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na stronę, która niewątpliwie wyda się Tobie ekscytująca. Dotyczy ona zbliżonej tematyki.

Co można zrobić z danymi?

analityka danych

Autor: Przemek Zawadzki
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już posiadamy zbiór pewnych danych powinniśmy zająć się jego analizowaniem. Nie można ogarnąć tego bez planu, bo trzeba wiedzieć, co chce się robić i po, co się to będzie robić. Za to wszystko odpowiadają analitycy. Cała ich analityka danych polega na po pierwsze zgromadzeniu danych, jeśli nie otrzymali już zbioru pewnych danych. Następny krok polega na ich analizie i wykorzystaniu lub przygotowaniu do profesjonalnego wykorzystania. A ponieważ jesteśmy torpedowani ogromną ilością danych najczęściej już sami nie wiemy, w co wierzyć i nie za bardzo wiemy na podstawie, których danych wyciągać wnioski.

przechowywanie danych

Źródło: flickr.com

Ale my przeciętni Kowalscy nie mamy obowiązku się, aż tak szczegółowo roztrząsać. Najistotniejsze, by byli w stanie to ogarnąć analitycy danych. To pozwala na uporządkowanie wielu danych pod konkretnym kątem, a co za tym idzie są w stanie też odrzucić dane, które nie pasują do konkretnej zbiorowości. Odpowiednia selekcja danych jest niesamowicie ważnym elementem zawodu analityka. Cała praca to również odpowiednia integracja danych. Do tego niezbędne są odpowiednie technologie informatyczne. Pozwalają one gromadzenie faktycznie dużej ilości danych w jedynym zbiorze. Najczęściej integrowane są dane z różnych firm.

Więcej informacji –

, , ,

Related posts

Pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Dowiedz się, w jakich miejscach znaleźć właściwe części zamienne oraz dlaczego wybrać pilot uniwersalny

Twój pilot od TV odmówił posłuszeństwa? Nie złość się, wystarczy wybrać się do sklepu z częściami zamiennymi, aby szybko rozprawić się z kłopotem. Sprzedawca pomoże ci wybrać odpowiedni produkt, a ty będziesz mógł na nowo cieszyć się oglądaniem ulubionych programów. Szczególnie warte uwagi są piloty uniwersalne. Z jakich racji?

Odkurzacz centralny – czy warto?

System centralnego odkurzania pozwala nie tylko szybciej, dokładniej i wygodniej posprzątać domek niż tradycyjny odkurzacz. Jest do tego niemal zupełnie bezgłośny oraz usuwa z pomieszczeń wszelkie, wręcz najdrobniejsze zanieczyszczenia, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku alergików.
Centralne odkurzacze z początku montowano w pensjonatach czy też obiektach przemysłowych.

W jaki sposób prawidłowo wybrać oświetlenie do naszego mieszkania?

Spora część z nas dobrze wie, że wykonanie szeroko pojmowanych działań remontowych w naszym miejscu zamieszkania to zadanie, jakie w wielu przypadkach spędza nam sen z powiek. Liczba detalów wyposażenia domu, która musi zostać przez nas wyłoniona oraz zakupiona może nam wydawać się ogromna. Rzecz dodatkowo komplikuje się, kiedy pierwszy raz wprowadzamy się do nowego mieszkania i koniecznie musimy na nowo urządzić wszelkie pomieszczenia.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.