Z jakich powodów opłaca się studiować geodezję?

Problem braku konkretnych kompetencji wśród przyszłych absolwentów należy do najczęściej dyskutowanych problemów w ostatnim czasie. Na pierwszy ogień krytyki rzucani są w większości studenci kierunków społecznych, takich jak filozofia czy psychologia. Zarzuca im się brak fachowości, ogólnikowe nastawienie do pracy, czasem nawet… lenistwo.

geodeci w pracy

Autor: Alissa Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Praktyka okazuje się bardziej skomplikowana niż lapidarny podział na nieefektywne nauki humanistyczne i perspektywiczne kierunki dla umysłów ścisłych i przyrodniczych. Wymieniony podział z każdym kolejnym rokiem traci rację bytu. Kolejni magistrowie politechnik zderzają się coraz częściej z tym samym problemem co ich pobratymcy z humanistycznych uczelni – brakiem etatu w wyuczonym zawodzie. Zwykłe dyplomy, choćby z wynikiem bardzo dobrym, nie wystarczają. Sukces w profesji – nie tylko uczącej się akademickiej braci – ma wielu ojców.

Nie wszyscy absolwenci politechnik opuszczą uczelnię jako obeznani specjaliści, podbudowani konkretną wiedzą. Nie wszyscy z inżynierów posiadają zdolność do kreatywnego myślenia, otwartego na wymuszoną decyzję w chwili rynkowego niepowodzenia. Nowych i kolejnych magistrów społeczników wyróżnia na ich tle gotowość do przyswojenia różnych dziedzin.

Interesujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, wcześniejsza strona (http://wolplanposadzki.pl/naprawa-dachow-plaskich/) także przedstawia cenne źródło informacji, które odnosi się do podnoszonej tematyki.

Lepiej niż „ściśli” umieją udoskonalać swoje umiejętności, które wymusza na nich rynek pracy.

Ludzie z sektora IT na przedzie z informatykami i technologami, czy innowacyjne umysły po specjalistycznych kursach nie narzekają na brak ofert. Jakkolwiek informatycy i tzw. przebojowi przyszli przedsiębiorcy mogą spać spokojnie, tak ogrom absolwentów takich kierunków jak geodezja, budownictwo czy logistyka nie znajduje się w korzystnej sytuacji. Oczywiście biorąc pod uwagę, że nie są to elitarne ścieżki kształcenia, jak jeszcze przed laty.

Zobacz ten link – to naprawdę świetna propozycja, która na pewno bardzo Cię zaciekawi. Nie czekaj więc i sprawdź już teraz!

Z kierunkowych ofert politechnik największych miast Polski korzystają aktualnie dziesiątki tysięcy studentów zaocznych. Każdego roku tytuł magistra uzyskują następne tysiące geodetów, budowlańców, logistyków, elektrotechników. Napędzają oni szkolnictwo zawodowe, ale raczej nie każdy z nich rozpocznie pracę w wymarzonym zawodzie, choćby na 1/2 etatu. Uznane fabryki, zakłady produkcyjne, a przede wszystkim prywatne firmy mają przeważnie sprawdzoną kadrę, która nieprędko dopuści studentów do pracy.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Należy po kolei zaplanować czynności, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania wnętrz powinniśmy podjąć bardzo wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem i z zakupami nie należy.

Odpowiedni strój do pracy – ważne kwestie

W wszelkiej pracy istotne są przede wszystkim kompetencje, ale istnieje także inna ważna sprawa, która często zostaje poruszna jeśli chodzi o właściwy ubiór. Każdy z nas zapewne zna termin ‘dresscode’, czyli zasady odnoszące się naszej prezencji w pracy, jednakże nie tylko estetyka jest tu znacząca, a to, co się liczy to przede wszystkim bezpieczeństwo zatrudnionego.

Jakiego typu wyposażenie znajdziemy w halach magazynowych

Magazyn jest miejscem, używanym do gromadzenia i trzymania rozmaitych przedmiotów i ładunków. Jego charakter będzie różnicować się w zależności od rodzaju przechowywanych towarów. Na przykład przy przechowywaniu artykułów spożywczych, które należy trzymać w chłodzie, przechowuje się je w magazynach o niskiej temperaturze. Będą to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego te drugie charakteryzują się znacznie niższą temperaturą wewnątrz.

Zastosowanie żurawi na budowie

Świetnie pamiętamy krajobraz naszej ojczyzny przed finałami Mistrzostw Europy w futbolu w zeszłym roku. Polska była jednym wielkim placem budowlanym. Postawiliśmy nowe, imponujące areny sportowe w miastach, które miały przyjmować najpopularniejszych piłkarzy starego lądu. Budowaliśmy kolejne odcinki autostrad, a także przygotowywaliśmy pomieszczenia użytku publicznego, takie jak dworce. Oprócz tego, powstało mnóstwo nowych hoteli i restauracji, gotowych na przyjęcie kibiców futbolu z całego globu.

Budowa domu, czyli o jakiego typu elementach trzeba pamiętać, by wszystko się udało

Budowa domu związana jest z koniecznością przeprowadzenia ściśle określonych prac. Pierwszym etapem jest rzecz jasna wybór projektu domu, następnie jego budowa oraz etap prac wykończeniowych.Zaczynając budowę domu, trzeba oczywiście w pierwszej kolejności uzyskać pozwolenie na prowadzenie prac budowlanych. Dopiero kiedy pozwolenie zostanie wydane będzie można pomyśleć o wybraniu projekty domów Białystok, które ma do zaoferowania. Projekty domów Białystok, które może zaproponować postawią nas przed obowiązkiem podjęcia decyzji, jakiego rodzaju dom planujemy wybudować. Pracownie architektoniczne mają bowiem do zaproponowania swoim klientom najróżniejsze projekty domów.