Z jakich powodów opłaca się studiować geodezję?

Problem braku konkretnych kompetencji wśród przyszłych absolwentów należy do najczęściej dyskutowanych problemów w ostatnim czasie. Na pierwszy ogień krytyki rzucani są w większości studenci kierunków społecznych, takich jak filozofia czy psychologia. Zarzuca im się brak fachowości, ogólnikowe nastawienie do pracy, czasem nawet… lenistwo.

geodeci w pracy

Autor: Alissa Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Praktyka okazuje się bardziej skomplikowana niż lapidarny podział na nieefektywne nauki humanistyczne i perspektywiczne kierunki dla umysłów ścisłych i przyrodniczych. Wymieniony podział z każdym kolejnym rokiem traci rację bytu. Kolejni magistrowie politechnik zderzają się coraz częściej z tym samym problemem co ich pobratymcy z humanistycznych uczelni – brakiem etatu w wyuczonym zawodzie. Zwykłe dyplomy, choćby z wynikiem bardzo dobrym, nie wystarczają. Sukces w profesji – nie tylko uczącej się akademickiej braci – ma wielu ojców.

Nie wszyscy absolwenci politechnik opuszczą uczelnię jako obeznani specjaliści, podbudowani konkretną wiedzą. Nie wszyscy z inżynierów posiadają zdolność do kreatywnego myślenia, otwartego na wymuszoną decyzję w chwili rynkowego niepowodzenia. Nowych i kolejnych magistrów społeczników wyróżnia na ich tle gotowość do przyswojenia różnych dziedzin.

Interesujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, wcześniejsza strona (http://wolplanposadzki.pl/naprawa-dachow-plaskich/) także przedstawia cenne źródło informacji, które odnosi się do podnoszonej tematyki.

Lepiej niż „ściśli” umieją udoskonalać swoje umiejętności, które wymusza na nich rynek pracy.

Ludzie z sektora IT na przedzie z informatykami i technologami, czy innowacyjne umysły po specjalistycznych kursach nie narzekają na brak ofert. Jakkolwiek informatycy i tzw. przebojowi przyszli przedsiębiorcy mogą spać spokojnie, tak ogrom absolwentów takich kierunków jak geodezja, budownictwo czy logistyka nie znajduje się w korzystnej sytuacji. Oczywiście biorąc pod uwagę, że nie są to elitarne ścieżki kształcenia, jak jeszcze przed laty.

Zobacz ten link – to naprawdę świetna propozycja, która na pewno bardzo Cię zaciekawi. Nie czekaj więc i sprawdź już teraz!

Z kierunkowych ofert politechnik największych miast Polski korzystają aktualnie dziesiątki tysięcy studentów zaocznych. Każdego roku tytuł magistra uzyskują następne tysiące geodetów, budowlańców, logistyków, elektrotechników. Napędzają oni szkolnictwo zawodowe, ale raczej nie każdy z nich rozpocznie pracę w wymarzonym zawodzie, choćby na 1/2 etatu. Uznane fabryki, zakłady produkcyjne, a przede wszystkim prywatne firmy mają przeważnie sprawdzoną kadrę, która nieprędko dopuści studentów do pracy.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozważających instalację kominka w swoim salonie zadaje sobie pytanie - czy warto? Kominek to nie jedynie oszczędne źródło ogrzewania lecz również bez wątpliwości ozdoba, która zagwarantuje interesującą atmosferę a także klimat w salonie.
Postawienie kominka łączy się z pewnymi kosztami i mnóstwo właścicieli domków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy na pewno warto postawić kominek.

Projektowanie przemysłowe okazuje się być naprawdę pomocne

Dzisiaj bardzo ciężko w przedsiębiorstwach okazuje być się obejść bez wiedzy, jaką proponuje nam it. Dlatego powinniśmy zadbać o to, aby była ona prowadzona na odpowiednim poziomie, a informatycy, którzy będą dla nas pracować, muszą okazać się być prawdziwymi specjalistami.
Czy zainteresuje nas wsparcie it?
Obowiązkowo powinniśmy zaznaczyć, któremu Informatykowi powierzyć dział informatyczny własnej działalności, tak żebyśmy uzyskiwali gwarancję, że wszystko będzie świetnie funkcjonowało.

Kamień dekoracyjny ma szansę wiele zmienić

Czy należy wykorzystać kamień dekoracyjny?

Pragnąc mieć gwarancję, że w czasie budowania domu wszystko będzie robione na odpowiednim poziomie i będzie się świetnie prezentować, musimy sprawdzić, z czego możemy korzystać i co powinniśmy zastosować.

Istotna rola komputera w życiu człowieka

Współcześnie zapewne trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez komputera. Współczesne komputery zachwycają współczesnymi funkcjami, markowym wyglądem i kreacyjnym designem, dodatkowo nie wolno odmówić im rozległej praktyczności.