W czasie renowacji bez rusztowania nic nie zrobimy

Przez cały rok na osiedlach zauważamy to samo zjawisko. Są nim rzecz jasna pnące się w górę rusztowania, za pomocą których ociepla się budynki przed nadejściem srogiej zimy, lub maluje na wiosnę.

wiatraki

Autor: phault
Źródło: http://www.flickr.com
Stanowi to już obrazek tak dobrze nam znany, że chyba mało kto może wyobrazić sobie blokowiska bez wysokich stelaży.
Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym dlaczego tak naprawdę robi się takie rzeczy. Rusztowania Plettac od lat ustawia się przy blokach podczas różnych pracach wykończeniowych, bądź ociepleniowych. Im wyższa budowla, tym trudniejsze byłoby wykonanie jakichkolwiek prac renowacyjnych bez pomocy rusztowań.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym portalu artykuł? Kliknij zatem dodatkowo tutaj i sprawdź więcej info domowy klimatyzator na omawiany problem!

Remonty na wysokości są bardzo niebezpieczne i każdy, kto ma je wykonać musi przejść konkretne przeszkolenie i stosować się do wszelkich norm bezpieczeństwa. Zwykłe malowanie budynku może skończyć się tragedią, jeśli osoba, która ma się tym zająć nie zachowa ostrożności i nie dostosuje się do zasad w kwestii BHP. Rusztowania BAUTEC – (rusztowania łódź) Plettac każdego roku umożliwiają wielu firmom także ocieplanie budynków. Jest to zabieg stosowany zwłaszcza w przypadku budynków nieco starszych, które nie trzymają już ciepła w dostatecznym stopniu. Generuje to oczywiście dodatkowe koszty dla mieszkańców, ponieważ muszą oni wydać więcej pieniędzy na ogrzanie swoich mieszkań. Żaden z nas nie lubi przepłacać, a spółdzielnie mieszkaniowe mają obowiązek zapewnić ludziom właściwe warunki do funkcjonowania – na nie przekłada się chociażby wspomniany ciepły kąt. Ocieplanie to droga inwestycja, ale jest konieczna w przypadku starych budynków i na pewno jej koszty nie przewyższą kosztów, które zostałyby poniesione, gdyby ocieplenie nie zostało wykonane.

Nie udałoby się zrobić tego, gdyby nie rusztowania, które choć zostały wynalezione wieki temu – nadal są bezkonkurencyjne gdy chodzi o tego rodzaju prace. Każda szanująca się firma wykończeniowa musi mieć taki sprzęt, bo bez rusztowania ani rusz.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozważających instalację kominka w swoim salonie zadaje sobie pytanie - czy warto? Kominek to nie jedynie oszczędne źródło ogrzewania lecz również bez wątpliwości ozdoba, która zagwarantuje interesującą atmosferę a także klimat w salonie.
Postawienie kominka łączy się z pewnymi kosztami i mnóstwo właścicieli domków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy na pewno warto postawić kominek.

Dobre drabiny do każego domu

Dobrze wyposażony budynek czasem potrzebuje szeroko ogromu narzędzi, jakie mogą co jakiś pora okazać się konieczne. Wiele z nich przydać może się choćby przy okazji rozlicznych remontów, bądź również zmian dekoracji.