O czym pamiętać należy podczas projektowania i budowy garażu, jak wybrać najlepszy projekt.

Odpowiednio wykonany garaż służył będzie przez długie lata, z tego też powodu warto poświęcić parę chwil na jego właściwy wybór. Po pierwsze garaże służą w charakterze miejsc parkingowych, ale także w roli miejsc na przetrzymywanie sprzętu i narzędzi, czy jako warsztaty. Dlatego też warto ich budowę dokładnie przemyśleć i zastanowić się nad wszystkimi potrzebami. Znacznie prościej będzie na etapie stawiania całości zaprojektować wszystko zgodnie z potrzebami, niż za kilka lat robić niewielką rewolucję i wymyślić sobie jakąś rozbudowę.

murowany garaż

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com

Budowa garażu murowanego zacząć się powinna od znalezienia odpowiedniego projektu. Garaż często stanowi integralną część budynku, i wówczas buduje się wszystko jako jedną bryłę, a może również być zupełnie niezależnym obiektem. Wybór najlepszej opcji w dużym stopniu będzie uzależniony od wielkości działki i preferencji właściciela, każda opcja będzie posiadać jakieś wady i zalety, i przed ostatecznym wyborem warto wszystko odpowiednio przemyśleć. Podstawową regułą podczas wybierania lokalizacji na garaż powinna być łatwość dojechania, prowadząca do niego droga powinna być twarda. Dlatego też znacznie lepiej będzie zrezygnować z garażu gdzieś na tyłach domu, gdzie będzie trzeba jechać wokół całego budynku, na pewno lepiej będzie wtedy wybudować oddzielny garaż.

Ciekawy artykuł? Jeżeli tak uważasz, to tak samo wciągające kwestie znajdziesz także we wpisie, który jest tu.

W takiej sytuacji należy jedynie pamiętać o tym, żeby swoim kształtem i wykończeniem nawiązywał do budynku mieszkalnego, najlepiej jeśli zaprojektuje go to samo biuro architektoniczne, co dom.

brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając garaż murowany należy się liczyć ze znacznie wyższymi wydatkami, ponieważ ogólny koszt tego typu projektu może wynieść nawet pięćdziesiąt tysięcy złotych, ale jednocześnie znacznie większego komfortu użytkowania.

Zobacz tu, sprawdź ofertę (https://tarasfactory.pl/article/szkolenie-2017/) naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo atrakcyjne ceny, więc nie będziesz żałować!

Koszty te są orientacyjne i znacznie się mogą wahać w zależności od użytych rozwiązań i materiałów. Na przykład jeśli ktoś zdecyduje się na wiśniowski bramy segmentowe z automatycznym sterowaniem, to do całej wyceny będzie trzeba kolejne parę tysięcy dorzucić.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jakiego rodzaju zawiasy będą najlepsze do monatażu bramy?

Ogólnie wiadomo, że jest to element konieczny do dowolnej bramy. To od zawiasów zależy poprawna funkcjonalność bramy oraz długość jej działania. To powoduje, że są one niezwykle istotne, zatem wybór ich musi być przemyślany.
Najczęściej do wyboru posiadamy zawiasy regulowane, które określane są również śrubowymi i zawiasy toczone.