Nowe pojęcia, jakie nie są nam obce, lecz jakich definicji nie znamy. Poniżej przykłady tego typu zagadnień

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z rożnymi pojęciami, które pojawiły się nie tak dawno, najczęściej są to angielskie nazwy. Nie każdy ma świadomość o co w tym chodzi, więc często mamy tym problem. Postaramy się wyjaśnić trzy bardzo interesujące pojęcia, które wciąż krążą w obiegu.

Na wstępie powiedzmy co to jest mem? Postaramy się najpierw przedstawić to zagadnienie bardziej naukowo. W memetyce jest to określenie jednostki ewolucji kulturowej, podobna do genu, gdzie jest on jednostką ewolucji biologicznej. Nazwę tą zapoczątkował biolog Richard Dawkins. Memy powielają się za sprawą naśladownictwa, natomiast w procesie ich rozprzestrzeniania się funkcjonuje dobór naturalny.

Namawiamy Cię do zajrzenia do kolejnego postu na zbliżony temat – tam znajdziesz ważne informacje. Zatem idź do serwisu internet wrocław i ciesz się tym.

Mówiąc inaczej, memy to proste rysunki z komentarzem, które często funkcjonują w ramach jakichś wydarzeń, chociaż często pojawiają się komentując politykę, sport czy inne powszechne wydarzenia. Te fajniejsze są powielane oraz udostępniane dalej, na przykład w ramach portali społecznościowych, tam rzeczywiście oddziałuje tu reguła replikacji, niektóre memy zaś przepadają gdzieś w zakamarkach internetu.

Następne zagadnienie jest także interesujące, ale odnosi się do zawodu.

Jeśli zaciekawił Cię ten wątek, to oceń inne równie ciekawe strony, które posiadają nie mniej ważne informacje.

copywriter

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Kto to jest copywriter oraz jakie ma copywriter zarobki? Copywriter to po prostu człowiek od słowa, od dobrych sloganów oraz haseł do reklam, ale także od pisania dłuższych i krótszych artykułów. Właściwie to zadania dla copywritera są bardzo różnorodne, często nawet nie pisze on tekstu, a zapisuje pomysły, jakie później przesyła osobie zlecającej. Copywriter zarobki ma różnorodne, zależnie czy jest zatrudniony na własną rękę, w niewielkiej albo też dużej agencji reklamowej.

analityka

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com

Następne równie ciekawe zagadnienie to metoda swot. Jest to jedna z najpopularniejszych heurystycznych praktyk analitycznych, która pomaga w uporządkowaniu informacji. Jest coraz bardziej powszechna także w polskich przedsiębiorstwach i organizacjach. Jest stosowana w wielu obszarach planowania strategicznego jako bardzo wszechstronne narzędzie pierwszego etapu analizy strategicznej. Dajmy na to w naukach ekonomicznych jest używana do analizy wewnętrznego i zewnętrznego środowiska konkretnej organizacji, lecz także do analizy konkretnego projektu albo pomysłu biznesowego.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.