W jaki sposób przyjąć do pracy pracobiorcę z Ukrainy?

Liczba Ukraińców pracujących w naszym kraju bezustannie wzrasta. Są konieczni polskiej gospodarce oraz cenieni m.in. za pracowitość.

rzut - firma

Autor: Gobierno de Chile
Źródło: http://www.flickr.com
Z ich zatrudnieniem łączy się kilka ponadprogramowych obowiązków.
Obywatele Ukrainy pragnący pracować w Polsce przynależą do wspólnoty cudzoziemców zza wschodniej granicy, którzy podlegają trochę łatwiejszym procedurom legalizacji zatrudnienia w naszym kraju. Do tego samego grona należą też pracownicy z Rosji, Białorusi jak też Gruzji. Aby legalnie zaangażować pracobiorcę z Ukrainy musimy złożyć w odpowiednim dla siedziby firmy PUP dokument o nazwie: deklaracja o zamyśle powierzenia przeprowadzania pracy obcokrajowcowi.

Czy masz chęć przejrzeć kolejne teksty? Zatem zachęcamy do kliknięcia w link – pod nim oczekuje na Ciebie autorska strona www (https://super-edu.pl/korepetycje).

Gdy powiatowy urząd pracy zarejestruje daną deklarację, wtenczas chlebodawca może je odebrać i od tej chwili legalnie zaangażować pracobiorcę z Ukrainy. Nie jest przy tym niezbędny tak zwany test rynku pracy. Wpis deklaracji zajmuje urzędom niekiedy jeden dzień, czasami o wiele dłużej. Na podstawie takiego pisma pracownicy z Ukrainy mogą starać się o wizę roboczą. Dogłębne informacje na temat wiz dla Ukraińców odnajdują się na stronie polskiej ambasady w Kijowie. Cudzoziemca można w naszej ojczyźnie zatrudnić tylko na podstawie umowy na piśmie, szczególnie umowy o pracę bądź też w oparciu o umowę cywilnoprawną.

Pracownika cudzoziemca zatrudnionego na umowę o pracę powinno się normalnie, tak samo jak polskiego pracobiorcę, zameldować w ciągu 7 dni do ubezpieczenia Drukiem ZUS ZUA, z owym odstępstwem, że zamiast numeru PESEL trzeba wbić numer paszportu. Mieszkańca Ukrainy przynależy dodatkowo zameldować w miejscu pobytu wedle typowej procedury.

, , ,

Related posts

Reklamowanie się w autobusach linii 28

Każdy już pojął, że reklama jest dźwignią handlu. Codziennie ze wszystkich stron jesteśmy wręcz zasypywani różnego typu reklamami. Kiedy odpalamy rano telewizor. Kiedy mkniemy do pracy samochodem i słuchamy radia. Nawet, gdy decydujemy się wyruszyć do pracy autobusem, nie dość, że w drodze na przystanek możemy zauważyć wiele reklam, to jeszcze na wiacie przystanku zauważymy kolejną reklamę. A do tego dochodzą jeszcze reklamy w samym autobusie.

Poszukiwanie zatrudnienia – gdzie obecnie powinno się poszukiwać ogłoszeń o pracę?

Każda praca jest dobra. Szczególnie, jeśli jesteśmy bezrobotni. Wtedy nie przebieramy tylko bierzemy, co akurat dostanie się w ręce. Najistotniejsze jednak jest to, że wcale nie trzeba być kimś bezrobotnym. Otóż wystarczy tylko trochę się rozejrzeć, żeby zauważyć, że jest praca. Niestety wielu ludzi myśli, że brak pracy. Najczęściej są to osoby, którym po prostu robić się nie chce. Jednak, jeśli choć trochę włożyłyby wysiłku przy poszukiwaniu pracy, to udałoby im się znaleźć zajęcie bardzo szybko.

Gdzie zdobyć dodatkowe pieniądze bez dużych opłat dodatkowych?

Nie da się zataić zjawiska, że w naszym życiu w szeregu przypadków przytrafiają się sytuacje, kiedy zaczyna nam brakować pieniędzy. Mimo iż uniwersalnie przyjęło się mówić, iż nie są one najistotniejsze, to jednak ich niedostatek jest przez nas wyjątkowo mocno odczuwalny. Z uwagi na taki stan spraw wykonujemy z naszej strony rozległe wysiłki, aby posiadać ich realnie jak największą ilość. Najczęściej drogą do urzeczywistnienia takiego założenia jest pozyskanie wyjątkowo lukratywnego miejsca zatrudnienia, dzięki któremu będziemy w stanie generować duże dochody finansowe.

Jeden procent Twojego podatku jest nadzwyczaj kluczowy dla fundacji, albo stowarzyszenia

Każdy pracownik jest zmuszony do rozliczenia się z otrzymanego przychodu. Do zakończenia kwietnia każdy musi przesłać, lub donieść do Urzędu Skarbowego wypełnioną deklarację podatkową, która zawiera informacje o zdobytym przychodzie, przychodzie oraz wszystkich opłaconych składkach.
Relewantną sprawą jest posłane 1% podatku dochodowego dla wybranej przez nas instytucji pożytku społecznego.

Latest posts

Perspektywa realności jest zależna od miejsca zamieszkania. To niezaprzeczalny fakt, a często i nie brany pod uwagę

Zabawne jest to, jak jak bardzo może się różnić nasza perspektywa zależnieod miejsca w którym mieszkamy.
Mieszkańcy dużych miast, starsi i młodsi funkcjonująnieco odmiennie niż ludzie mieszkający na wsi. To raczej normalne zjawisko, ale bardziej zastanawiające jest to, że mieszkańcy dużych miast marzą o tym, aby wyprowadzić się na wieś, i odwrotnie, mieszkańcy wsi z zazdrością patrzą na tych, co mieszkają w mieście szeregu możliwości.

Płytki wyborne do każdego rodzaju pomieszczenia w mieszkaniu

Jeżeli masz chęć wyselekcjonować do swojego mieszkania odpowiednie płytki musisz mieć na uwadze, iż współcześnie na rynku jest ogromny dobór, co sprawia, że często trudno zdecydować nam się na stosowny rodzaj glazury. Płytki różnią się od siebie formatem, formą, kolorem i strukturą, co sprawia, że do każdego miejsca należy wybrać ich odmienny rodzaj. Wszystkie płytki podłogowe muszą jednakże wyróżniać się odpornością na eksploatację, a także nie mogą bardzo łatwo się wycierać. Jeśli będą one odporne, wówczas to będą nam służyć przez wiele lat i nie będziemy musieć się kłopotać, iż przy najmniejszym uderzeniu ulegną one unicestwieniu.