Włączniki i gniazda elektryczne powinny być nie tylko stylowe, ale też łatwe w obsłudze

Rozmieszczenie gniazdek i łączników instalacyjnych, warto zaplanować na etapie projektowania instalacji oświetleniowej. Regułą jest, że włączniki umieszcza się wewnątrz pomieszczeń, po tej samej stronie co klamka od drzwi. W mniejszych pomieszczeniach jak pomieszczenie gospodarcze czy garderoba, ale też łazienka, włączniki sugeruje się zakładać przed wejściem. Aby były poręczne w obsłudze.

Włącznik światła

Autor: bonimo
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo powinny być zainstalowane 110-120 cm od poziomu podłogi. Zarówno włączniki oświetlenia, jak i kontakty różnią się wzornictwem, rolami, techniką montażu i obsługi. Występują w szerokim wachlarzu kolorów.

Kiedy szukasz pewne dane, zerknij i sprawdź informację – tutaj znajdują się jedynie atrakcyjne oferty. Upewnij się, nie zawiedziesz się.

Najpowszechniejsze są cały czas białe i kremowe. Zrobione są z różnorodnego tworzywa.

Choć bardzo często spotyka się osprzęt zrobiony z odpornego na zarysowania, tworzywa sztucznego. Można też natknąć się na włączniki zrobione ze szkła, metalu, kamienia, porcelany a nawet z drzewa. Mogą być pokryte okładzinami, np. ze skóry. Twórczość projektantów w tym temacie nie ma zasadniczo żadnych ograniczeń. Gdy pragniemy sterować światłem z kilku punktów, np. na dwupoziomowej klatce schodowej, konieczne będą trzy punkty do włączania i wyłączania oświetlenia – np. na parterze, na piętrze i na poddaszu. W takim momencie same włączniki schodowe to za mało. Instalację oświetleniową trzeba uzupełnić o łącznik krzyżowy podwójny, który dopina się między dwa włączniki schodowe. Część łączników ma tzw. ściemniacze, umożliwiające oprócz roli włączania i wyłączania światła także zmianę jego nasilenia.

Ze ściemniaczy, najczęściej korzysta się, żeby wytworzyć właściwy klimat, np. w trakcie seansu filmowego. Niektóre ściemniacze wyposażone są w odpowiednie diody, umożliwiające wizualizację poziomu światła. Ich pracą można sterować ręcznie lub przy pomocy pilota. Nabywając włącznik ze ściemniaczem, warto zobaczyć, czy zmienia on także nasilenie światła opraw energooszczędnych i diodowych rodzaju LED. Sprawdź tutaj: oferta ściemniaczy światła.

gniazdko elektryczne

Autor: Jenny Ondioline
Źródło: http://www.flickr.com
Gniazda elektryczne (zobacz konfigurator gniazdek elektrycznych) można łączyć ze sterownikami natężenia światła, ale również łącznikami czasowymi, łącznikami scenariuszy czy też tradycyjnymi wyłącznikami. Ma to sens zazwyczaj wtedy, gdy do gniazd elektrycznych włączonych jest kilka urządzeń pozostających w trybie czuwania. Aby pozbyć się niepotrzebnych nakładów, wystarczy przy pomocy przełącznika odciąć dopływ energii.

, , , ,

Related posts

Telewizja fabryczna CCTV jako system służący do osłony mienia

Telewizja fabryczna jest to system służący do kontroli wizyjnej za pomocą aparatów video podłączonych do rejestratorów obrazu oraz monitorów.
Inne nierzadko spotkane nazwy systemów telewizorni przemysłowej to np. telewizja dozorowa czy też nadzorowanie wizyjny.

Reklamowanie się w autobusach linii 28

Każdy już pojął, że reklama jest dźwignią handlu. Codziennie ze wszystkich stron jesteśmy wręcz zasypywani różnego typu reklamami. Kiedy odpalamy rano telewizor. Kiedy mkniemy do pracy samochodem i słuchamy radia. Nawet, gdy decydujemy się wyruszyć do pracy autobusem, nie dość, że w drodze na przystanek możemy zauważyć wiele reklam, to jeszcze na wiacie przystanku zauważymy kolejną reklamę. A do tego dochodzą jeszcze reklamy w samym autobusie.

Latest posts

Perspektywa realności jest zależna od miejsca zamieszkania. To niezaprzeczalny fakt, a często i nie brany pod uwagę

Zabawne jest to, jak jak bardzo może się różnić nasza perspektywa zależnieod miejsca w którym mieszkamy.
Mieszkańcy dużych miast, starsi i młodsi funkcjonująnieco odmiennie niż ludzie mieszkający na wsi. To raczej normalne zjawisko, ale bardziej zastanawiające jest to, że mieszkańcy dużych miast marzą o tym, aby wyprowadzić się na wieś, i odwrotnie, mieszkańcy wsi z zazdrością patrzą na tych, co mieszkają w mieście szeregu możliwości.

Płytki wyborne do każdego rodzaju pomieszczenia w mieszkaniu

Jeżeli masz chęć wyselekcjonować do swojego mieszkania odpowiednie płytki musisz mieć na uwadze, iż współcześnie na rynku jest ogromny dobór, co sprawia, że często trudno zdecydować nam się na stosowny rodzaj glazury. Płytki różnią się od siebie formatem, formą, kolorem i strukturą, co sprawia, że do każdego miejsca należy wybrać ich odmienny rodzaj. Wszystkie płytki podłogowe muszą jednakże wyróżniać się odpornością na eksploatację, a także nie mogą bardzo łatwo się wycierać. Jeśli będą one odporne, wówczas to będą nam służyć przez wiele lat i nie będziemy musieć się kłopotać, iż przy najmniejszym uderzeniu ulegną one unicestwieniu.