Urządzamy otwarte mieszkanie

Otwarta konstrukcja mieszkania to hit mody w ostatnich 10 latach. Dużo lokali to praktycznie jeden olbrzymi hall, w którym znajdują się strefy: aneks kuchenny, jadalnia, strefa wypoczynkowa. Stanowi to trudność dla osób projektujących pomieszczenia. Styl skandynawski w nowoczesnej aranżacji to niezwykle fajne rozwiązanie w takim przypadku.

nowoczesna kuchnia

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego w przypadku przestrzeni to przede wszystkim ładne poukładanie tych stref, wielkie, otwarte przestrzenie, jasna kolorystyka – biele, szarości, naturalne tworzywa – albo te, które są z recyklingu. Niesamowicie w takich wnętrzach wyglądają wszelkie odcienie naturalnego drewna – brązy, jasne odcienie np. sosny, szklane, przeźroczyste tafle szkła, wielkie lustra, betonowe ściany pozostawione w stanie surowym. Pomysłów wnętrzarskich, które można wykonać wybierając styl skandynawski w nowoczesnej aranżacji można wymienić setki. Ja może opiszę moje ulubione.

Zapewne zaciekawi Cię następująca strona, odnajdziesz w tamtym miejscu dużo interesujących danych. Miej na uwadze, że jest na bieżąco aktualizowana.

Najulubieńsza – surowa, ściana z betonu. Stanowczo mój hit, szczególnie w wykończeniu łazienki wygląda zjawiskowo. By stworzyć taki efekt, albo pozostawiamy ściany w stanie surowym, albo na tynk dajemy tzw. tynk ozdobny – wyrównujemy tym sposobem ubytki, zakrywamy przebarwienia i zyskujemy rewelacyjny efekt. Idealnie wygląda to w kontraście z białą ceramiką łazienkową.

Aranżacja wnętrz apartamentu

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną rzecz, którą kocham w tym stylu są wielkie, otwarte wnętrza z oszklonymi ścianami. Pokoje tym sposobem są bardzo jasne. Okna najlepiej wyglądają, kiedy osłonimy je białymi, lejącymi się woalowymi firankami. Jednak, żeby przestrzeń nie była zbyt smutna, polecam dodatkowo zainwestować w kilka pojedynczych gadżetów w mocnych odcieniach.

Ten serwis internetowy wiercenia geotermalne ma fascynujące informacje na omawiany wątek, więc, jeżeli ta problematyka Cię absorbuje, to sprawdź to koniecznie.

Jak się prezentują ujrzysz na stronie: czytaj na blogu Lovingit

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Dotacje na lokale nie pomagają

Państwo co kilka lat wprowadza programy, które mają pomóc w kupieniu nieruchomości. Codziennie mnóstwo osób stara się o swoje mieszkanie. Obecnie program Mieszkania dla Młodych przeznaczony jest wyłącznie dla ludzi mających zdolność kredytową. Niestety rząd nie pomógł większości.

Jakie elementy wyposażenie winy mieć popularne współcześnie inteligentne domy?

W danym czasie w każdym aspekcie życia się stawia na wygodę. Z tego powodu się tworzy mnóstwo użytecznych rzeczy, które pomagają w codziennych obowiązkach.

O ergonomii koniecznie trzeba pamiętać w szczególności przy wyposażaniu kuchni oraz łazienki. W danym czasie techniczne osiągnięcia pomagają multum uciążliwych prac zautomatyzować.

Intrygujący artykuł finansowy na rynku – mbiznes konto

Na rynku finansowym ciągle pojawiają się różnorodne nowe artykuły finansowe. Jednym z nich jest współczesne, pomysłowe mbiznes konto ofiarowane dla firm i przedsiębiorstw. Konta firmowe z reguły trochę odróżniają się od kont osobistych, albowiem są one dobrane do potrzeb działalności gospodarczych i firm.

Komfort i oszczędność miejsca, czyli funkcjonalne i stylowe schody strychowe

Zdarzają się momenty w naszym życiu kiedy kierujemy się nie tyle modą, ale także funkcjonalnością. Np. gdy w budynku ostatnia kondygnacja zaplanowana jest na przestrzeń użytkową, a nie chcemy zbytecznie przeznaczać większej sumy pieniędzy na schody z drewna. Wówczas wyśmienitym wyborem będzie montaż rozkładanych schodów, zamiast schodów stałych.