Urządzamy otwarte mieszkanie

Otwarta konstrukcja mieszkania to hit mody w ostatnich 10 latach. Dużo lokali to praktycznie jeden olbrzymi hall, w którym znajdują się strefy: aneks kuchenny, jadalnia, strefa wypoczynkowa. Stanowi to trudność dla osób projektujących pomieszczenia. Styl skandynawski w nowoczesnej aranżacji to niezwykle fajne rozwiązanie w takim przypadku.

nowoczesna kuchnia

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego w przypadku przestrzeni to przede wszystkim ładne poukładanie tych stref, wielkie, otwarte przestrzenie, jasna kolorystyka – biele, szarości, naturalne tworzywa – albo te, które są z recyklingu. Niesamowicie w takich wnętrzach wyglądają wszelkie odcienie naturalnego drewna – brązy, jasne odcienie np. sosny, szklane, przeźroczyste tafle szkła, wielkie lustra, betonowe ściany pozostawione w stanie surowym. Pomysłów wnętrzarskich, które można wykonać wybierając styl skandynawski w nowoczesnej aranżacji można wymienić setki. Ja może opiszę moje ulubione.

Zapewne zaciekawi Cię następująca strona, odnajdziesz w tamtym miejscu dużo interesujących danych. Miej na uwadze, że jest na bieżąco aktualizowana.

Najulubieńsza – surowa, ściana z betonu. Stanowczo mój hit, szczególnie w wykończeniu łazienki wygląda zjawiskowo. By stworzyć taki efekt, albo pozostawiamy ściany w stanie surowym, albo na tynk dajemy tzw. tynk ozdobny – wyrównujemy tym sposobem ubytki, zakrywamy przebarwienia i zyskujemy rewelacyjny efekt. Idealnie wygląda to w kontraście z białą ceramiką łazienkową.

Aranżacja wnętrz apartamentu

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną rzecz, którą kocham w tym stylu są wielkie, otwarte wnętrza z oszklonymi ścianami. Pokoje tym sposobem są bardzo jasne. Okna najlepiej wyglądają, kiedy osłonimy je białymi, lejącymi się woalowymi firankami. Jednak, żeby przestrzeń nie była zbyt smutna, polecam dodatkowo zainwestować w kilka pojedynczych gadżetów w mocnych odcieniach.

Ten serwis internetowy wiercenia geotermalne ma fascynujące informacje na omawiany wątek, więc, jeżeli ta problematyka Cię absorbuje, to sprawdź to koniecznie.

Jak się prezentują ujrzysz na stronie: czytaj na blogu Lovingit

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Czym w praktyce może zajmować się przemysł elektromaszynowy?

Jeżeli nie masz pewności, jakimi pracami w rzeczywistości mogą zajmować się firmy działające w ramach przemysłu elektromaszynowego, to warto wiedzieć, że jest to taka gałąź gospodarki, która obejmuje szeroki zakres różnego rodzaju działań.

Ciekawy sposób na odchudzanie za pomocą lasera

Podczas przeprowadzania co poniektórych kuracji odchudzających, wykorzystuje się czasem technologię zimnego lasera, który zmniejsza cellulIT oraz tkankę tłuszczową.
Jego działanie jest oparte na biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych oraz na rozbijaniu trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe.