Dach – reperować czy wymienić

Systematyczna kontrola dachu to jeden z głównych obowiązków posiadacza domu. W przypadku jakichkolwiek problemów trzeba podjąć decyzję, reperacja czy całościowa wymiana. Dach jest miejscem najbardziej narażonym na takie zagrożenia jak gwałtowne opady atmosferyczne, wichura czy mikroby. Tak jak każda inna rzecz i dach nieśmiertelny nie jest. Warto jest więc o tym pamiętać. Gdy z dachem dzieje się coś alarmującego, dobrze jest zatrudnić dekarza, który ustali, czy nieodzowna będzie reperacja czy też całkowita wymiana dachu.

Ocieplenie domu

Autor: University of Salford Press Office
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba mieć na względzie, że wszelkie roboty na dachu należy zgłosić odpowiednim urzędom zgodnie z regulacjami budowlanymi. (ocieplenie poddasza pianką) Bez zgody właściwego urzędu możliwym jest tylko naprawianie na nawierzchni dachu niedużych nieszczelności. Zgłoszenie trzeba złożyć co minimum jeden miesiąc przed planowanym terminem przeprowadzenia robót na blankiecie pobranym z urzędu bądź jego strony www. Trzeba w nim wskazać rodzaj, obszar i sposób realizowania robót i czas ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia trzeba dołączyć deklarację o prawie do dysponowania posiadłością na cele budowlane (heliodon – generalne wykonawstwo kraków) – .

Pozwolenie na budowę będzie nieodzowne, kiedy przy okazji remontu dachu zechcemy odmienić jego konstrukcję, podnieść budynek, zaadaptować poddasze na cele mieszkalne, dobudować kolejne pokoje albo wstawić okna dachowe. Prace te wykraczają poza zakres renowacji domu i stanowią przebudowę. Jeżeli dach często przecieka, natomiast z racji wilgoci tworzy się groźny dla zdrowia grzyb lub jeśli dach – co to blachodachówka panelowa – jest uszkadzany poprzez szkodniki, trzeba zastanowić się nad jego wymianą. Jeżeli mamy dach kryty dachówką, wymiany wymagają tylko zepsute fragmenty, nie będzie tu konieczności wymiany wszystkich.

Gdy jednak konieczna jest naprawa więźby albo odgrzybianie koniecznie może być zdjęcie całego pokrycia. W bardzo starych budowlach, w których dach osłonięty jest papą, warto pomyśleć o zerwaniu wiekowej papy i ułożeniu nowej aniżeli naprawiać jej elementy. Wykonalne jest również położenie nowej na starą – unikniesz wtedy kłopotliwego zdzierania.

Trudniejsza sytuacja występuje jeśli dach pokryty jest blachodachówką bądź gontem bitumicznym, bo w każdym z tych przypadków konieczna będzie wymiana pełnego pokrycia. Przy okazji wskazane jest zrealizować ocieplenie dachu pianką – .

, , , ,

Related posts

Budowa własnego domu – efekt wielu zmagań?

Jak jesteśmy w stanie określić budowę domu? Dzieło życia, spełnienie marzeń czy ogromny niepokój? Chyba każde z tych stwierdzeń będzie pasować idealnie. Wiemy bowiem, że dokonujemy czegoś wyjątkowego, istotnie jest to realizacja marzeń, lecz zdajemy sobie również sprawę, z jakim stresem ma to związek. Na całe szczęście, jak każda poważna sprawa również budowa domu to proces, który można zaplanować i solidnie zorganizować. Wszystko jest zależne od dobrego planu budowy.

O tym, jak istotne są cele w naszym życiu. Każdy z nas ma określoną hierarchię takich najistotniejszych życiowych wartości

Jakby tak się zastanowić, to we wszystkim istnieje jakaś hierarchia, jest pewien porządek celów i zadań, określony porządek powinności i najważniejszych naszych spraw. Ma tak każdy, nie ma tutaj wyjątku. Maja tak nawet osoby, które wzdrygają się na samą myśl o jakimś uporządkowaniu ich życia, mają tak też artyści, choć często sprawiają wrażenie ludzi, którzy nie są zorganizowani. To mit, gdyż na przykład artysta tworzy w pewnych ramach, których się trzyma. Nie licząc eksperymentów literackich, to na przykład każdy pisarz musi umieć trzymać się pewnej, obranej formy, tak aby jego dzieło było jak najbardziej atrakcyjne do czytania. Tak samo jest z innymi, bardziej przyziemnymi kwestiami.

Kupno brodzika w korzystnej kwocie.

Wygodna łazienka jest podstawą świetnie urządzonych mieszkań. Elegancki salon, zmysłowa sypialnia albo funkcjonalna kuchnia, to tylko część każdego projektu. Dopełnieniem jest właśnie dobrze urządzona łazienka. Naturalnie, że kiedy kubatura takiego pomieszczenia daje możliwość na jakąkolwiek aranżację i koszt nie gra dużej roli, nietrudno jest fajnie urządzić łazienkę. Lecz kiedy liczy się każda złotówka, albo kiedy potrzeba pomieścić wiele sprzętów na naprawdę niewielkiej powierzchni to już prawdziwa sztuka.

Trzeba konfrontować urządzenia i sprawdzić, który jest najlepszy

Każda rzecz posiada inne użycie kiedy porównamy parę materiałów tego identycznego typu, to przekonamy się, że nawet jeżeli wyglądają one identycznie, to mimo wszystko ma możliwość się okazać, że mają wykorzystanie w zupełnie innych miejscach, a co się z tym łączy, że bez wątpienia musimy niesamowicie rzetelnie obejrzeć, czy dany produkt wypełni nasze pragnienia i czy naprawdę się idealnie do nas nadaje, czy być może mimo wszystko powinniśmy się rozejrzeć za jakimś kolejnym typem, który dużo lepiej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.

Latest posts

Wrocław – dobre miejsce na biuro firmy

Każda większa działalność gospodarcza musi posiadać biuro, to niepodlegający dyskusji fakt. To jasne, że żaden biznesmen nie zainteresuje się przedsiębiorstwem, które przyjmuje ludzi w kawiarni. Porządne biuro w dobrej lokalizacji to teraz niebagatelny koszt, więc najlepszym rozwiązaniem staje się znalezienie biura do wynajęcia.

Jakim sposobem przygotować się do zakupu pierwszego mieszkania?

Znacząca część z nas pragnie posiadać własne mieszkanie. Jest to bowiem nasza normalna kolej rzeczy, jaka ma miejsce wspólnie z naszym dojrzewaniem oraz stawaniem się coraz w wyższym stopniu niezależnymi. W dniu dzisiejszym sposobności otrzymania pierwszego mieszkania są niezmiernie duże, dlatego też bez kłopotu musimy odnaleźć coś dla siebie. Niemniej jednak w wielu przypadkach nie wiemy, które sposoby najlepiej wykorzystać, aby w niedługim czasie stać się posiadaczami użytecznego mieszkania.

Na co należy zwrócić uwagę przy kupnie nowego mieszkania w Warszawie?

Obecnie osoby poszukujące swojego mieszkania zwracają uwagę już nie tylko na koszty. Nabywcy mieszkań zanim podejmą decyzję rozpatrują różnorodne możliwości na rynku. Interesujące klientów nowe mieszkania Warszawa Bielany muszą posiadać zatem zdecydowanie więcej atutów niż tylko niewielka cena. Dzieje się tak głównie przez wzgląd na fakt, iż współcześnie nowych mieszkań na rynku gwarantowanych przez deweloperów jest bardzo dużo, a dodatkowo ich ceny spadają, co daje klientom o wiele większe możliwości w kwestii odnalezienia swojego własnego idealnego mieszkania.

Zamieszkaj we Wrocławiu

Aktualna tendencja na rynku nieruchomości jest niezwykle opłacalna dla klientów, w związku z tym warto teraz sprawić sobie własne mieszkanie. Wartości lokali w stolicy Dolnego Śląska kurczą się w podobnym tempie, jak w reszcie Polski, co powinno cię zachęcić mieszkania we Wrocławiu. W tym treściwym artykule zaprezentuję parę spraw, na które powinieneś koniecznie uważać. Wrocław ma wiele plusów, nęcących do osiedlenia tutaj, ale ma także parę wad.

Zmieniamy miejsce zamieszkania

Pomimo wygórowanych cen Warszawa nadal jest celem emigracji Polaków po studiach. Warszawa nadal mocno wyróżnia się od pozostałych miast naszego kraju (oczywiście, w dobrym tego słowa znaczeniu!) pod względem zarobków i możliwości rozwoju osobistego. Siedziby wielkich firm daje bardzo wiele miejsc pewnej pracy, dla ludzi zarówno z branży informatycznej, a także i dla tych z wykształceniem mniej technicznym - np. Księgowych czy ekonomistów.