Stabilizowanie gruntów przy pomocy różnorodnych działań geotechnicznych

Odpowiednie ustabilizowanie gruntu, na którym znajdywać się będzie nowa budowla to podstawa przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Różne lokalizacje wymuszają zastosowania odmiennych technik oraz nowoczesnych materiałów.

paliwo

Autor: Qtea
Źródło: http://www.flickr.com
Geotechnika w ciągu ostatnich lat poczyniła niesamowite wręcz kroki na przód. Obecnie możliwe jest wzniesienie dowolnej budowli praktycznie na każdego rodzaju podłożu.
Zagęszczanie gruntów to proces bez którego rozwój nowoczesnego budownictwa nie byłby możliwy. Geotechnolodzy co roku opracowują coraz lepsze sposoby na zagęszczanie gruntów. W efekcie tego procesu podstawa jest znacznie bardziej odporny na osypywanie, działanie dynamicznie zmieniających się warunków atmosferycznych, wody, późniejsze odkształcenia budowli itd.zagęszczenie gruntów. Bez zagęszczania gruntów wzniesienie konstrukcji, która byłaby bezpieczną i wpisywała się w całościowe wymogi oraz normy budowlane byłoby nie do wykonania.

inwestycja

Autor: Jackie Bese
Źródło: http://www.flickr.com
Najpowszechniej używanym materiałem przy procesie zagęszczania gruntów są popioły lotne. Są to pozostałości powstające w trakcie spalania zróżnicowanych paliw –popiołki lotne. Zakłady ciepłownicze codziennie ze swoich kominów emitują spore ilości popiołów lotnych. Są one częściowo zbierane przez filtry, a następnie wykorzystywane do zagęszczania gruntów. Popioły lotne stanowią standardowy dodatek do mieszanin betonowych rozprowadzanych podczas prac budowlanych.

Na rynku prosperuje wiele specjalistycznych spółek zajmujących się zarówno zagęszczaniem gruntów i dostarczaniem najróżniejszych materiałów – popioły lotne to zaledwie pojedynczy przykład. Bez tego rodzaju uzupełnień współczesne materiały budowlane bardzo traciłyby na swoim potencjale.

, , ,

Related posts

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Wykorzystanie pustaków w pracach budowlanych

Pustaki, są w aktualnych czasach bardzo często wykorzystywane w budownictwie. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż wytwarzane są one z bardzo dobrej jakości materiału, poprzez co są one odporne na oddziaływanie czynników innego typu, ale również można bez problemu na ten materiał kłaść inny materiał, jak przykładowo styropian do ocieplenia obiektu. Gwarantują one także niezwykle dobry poziom wentylacji, co jest niezwykle ważne, gdyż w taki sposób wewnątrz obiektu powietrze jest świeże i to rzecz jasna także jest niezwykle ważne.

Jak zdecydować się na solidne drzwi do domu?

Drzwi w naszych wnętrzach powinny nie tylko komponować się z aranżacją pomieszczenia, ale również być praktyczne. Jak nabyć idealny model?
Ważne jest staranne zmierzenie otworu drzwiowego i wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi zakupimy w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm.

Kupno brodzika w korzystnej kwocie.

Komfortowa łazienka jest podstawą doskonale urządzonych wnętrz. Elegancki salon, zmysłowa sypialnia lub ergonomiczna kuchnia, to tylko część każdego projektu. Uzupełnieniem jest oczywiście dobrze urządzona łazienka. Oczywiście gdy kubatura tego pomieszczenia pozwala na dowolną aranżację zaś koszt nie gra żadnej roli, łatwiej jest dobrze wyposażyć łazienkę. Ale gdy ważny jest każda złotówka, albo gdy trzeba pomieścić dużo sprzętów na rzeczywiście małej powierzchni to jest prawdziwa umiejętność.

Z jakich surowców zbudować swój dom?

Kiedy właśnie stawiasz nowy dom, wtedy bez wątpliwości czeka Cię wiele istotnych decyzji – od nich przede wszystkim zależy to, czy uda Ci się wyrobić w założonym na budowę domu budżecie. Jeżeli zastanawiasz się, jakiego surowca użyć do budowy własnego domu, wtedy kategorycznie możemy doradzić Ci cegłę ceramiczną. Wprawdzie parę lat temu cegła wyszła z mody, jednakże teraz stopniowo wraca do łask.

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozpatrujących montaż kominka w swym salonie wymierza sobie pytanie - czy na pewno się opłaca? Kominek to nie wyłącznie oszczędne źródło ogrzewania ale również bez wątpliwości dekoracja, która zapewni atrakcyjną aurę a także nastrój w salonie.
Postawienie kominka wiąże się z pewnymi wydatkami i dużo posiadaczy budynków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy opłaci się zbudować kominek.

Indywidualny charakter mieszkania

Dekorowanie wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Trzeba znać siebie i własne potrzeby, aby stworzyć środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli nieskrępowani. Zazwyczaj każdy z domowników ma całkowicie inne wyczucie piękna, a w związku z tym inne wymagania. Inne wymagania od wnętrza mieszkalnego ma rodzina z wieloma dziećmi, osoby samotne, a inne młode małżeństwo, czy para z dzieckiem.

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Telefony komórkowe opanowały nas całkowicie

Nie znajdziemy osoby, która nie byłaby w posiadaniu takiego aparatu. Są to gadżety rzeczywiście przydatne i większość z nas nie wychodzi z domu bez nich.
Kłopot zaczyna się wówczas, gdy idziemy do pracy.