Tensometry – w jakich celach są stosowane i na jakich zasadach działają

Tensometry są częściami wielu urządzeń, nie tylko wag, lecz również różnego rodzaju sprzętów służących do pomiaru naprężeń lub pomiarów wagowych. Ich funkcją jest pomiar drgań, a dzięki swoim niedużym gabarytom znakomicie pełnią swoją rolę.
Gdzie jeszcze mogą być spotykane?

W układach automatyki, jakie muszą wykonać pomiary wagowe, np.

Jeśli znajdujące się w tym artykule wiadomości przykuwają Twój wzrok, to dodatkowo zerknij na omówienie (http://www.polnet.pl/pl/drob/systemy_pojenia/systemy_dzwonowe), które przeczytasz, kiedy klikniesz ten odnośnik.

w zbiornikach mieszalniczych, by zgadzała się ilość składników lub na platformach najazdowych, ponieważ nie może okazać się, iż ciężar jest za duży i przez to miały miejsce uszkodzenia. Jest wiele rodzajów tensometrów, jakie dobiera się podług potrzeb danego sprzętu oraz wymagań pomiarowych w firmach takich jak komes.pl. Do nadzwyczaj często kupowanych tensometrów zaliczają się tensometry oporowe.

Dlaczego? W pierwszej kolejności z tego powodu, że mają dużą czułość oraz można dzięki temu uzyskać niezrównanie szczegółowe wyniki, a

deformacje

Autor: Mike Beauregard
Źródło: http://www.flickr.com

do tego są odporne na drgania i mają niewielkie gabaryty, przez co można je zastosować w każdych warunkach. Na temat tensometrów przeczytasz też na stronie źródła artykułu .

Trzeba oprócz tego dodać, że są odporne również na inne zakłócenia wywołane ciężkimi warunkami pracy, m.in. wysoką temp. czy ciśnieniem, dlatego z pewnością będziesz usatysfakcjonowany z ich pracy.

pomiary drgań

Autor: sunny mama
Źródło: http://www.flickr.com

Na czym polega działanie tensometrów oporowych? Ich funkcjonowanie jest uzależnione od typu tensometru, np. w przypadku tensometru oporowego cała jego praca opiera się na przymiotach fizycznych, jakie posiada drut metalowy. Ważne są też zastosowane technologie oraz tworzywa, z jakich są zbudowane, wpływające w znacznej mierze na precyzyjność wykonywanych pomiarów. Poza samymi urządzeniami istotną rolę odgrywa oprogramowanie używane do wizualizacji pomiarów lub archiwizacji informacji, by móc zapoznać się z wynikami w każdym momencie, gdy będą nam potrzebne. Dzięki programom można także właściwie skonfigurować współdziałające z tensometrami systemy, aby uzyskać pożądane pomiary i móc wykorzystać je w dalszych działaniach w określonym zakładzie.

Jeżeli wobec tego jesteś zainteresowany pomiarami drgań, musisz wykorzystać przedstawione powyżej narzędzie. Skorzystaj ze wsparcia fachowców, gdy nie masz pewności co do wyboru produktu, a wszystko będzie działać, jak trzeba. Wybieraj asortyment renomowanych firm, zapewniających wysoką jakość produktów i pomoc w razie wystąpienia jakichkolwiek kłopotów.

Related posts

Latest posts

Dotacje na lokale nie pomagają

Państwo co kilka lat wprowadza programy, które mają pomóc w kupieniu nieruchomości. Codziennie mnóstwo osób stara się o swoje mieszkanie. Obecnie program Mieszkania dla Młodych przeznaczony jest wyłącznie dla ludzi mających zdolność kredytową. Niestety rząd nie pomógł większości.

Jakie elementy wyposażenie winy mieć popularne współcześnie inteligentne domy?

W danym czasie w każdym aspekcie życia się stawia na wygodę. Z tego powodu się tworzy mnóstwo użytecznych rzeczy, które pomagają w codziennych obowiązkach.

O ergonomii koniecznie trzeba pamiętać w szczególności przy wyposażaniu kuchni oraz łazienki. W danym czasie techniczne osiągnięcia pomagają multum uciążliwych prac zautomatyzować.

Intrygujący artykuł finansowy na rynku – mbiznes konto

Na rynku finansowym ciągle pojawiają się różnorodne nowe artykuły finansowe. Jednym z nich jest współczesne, pomysłowe mbiznes konto ofiarowane dla firm i przedsiębiorstw. Konta firmowe z reguły trochę odróżniają się od kont osobistych, albowiem są one dobrane do potrzeb działalności gospodarczych i firm.

Komfort i oszczędność miejsca, czyli funkcjonalne i stylowe schody strychowe

Zdarzają się momenty w naszym życiu kiedy kierujemy się nie tyle modą, ale także funkcjonalnością. Np. gdy w budynku ostatnia kondygnacja zaplanowana jest na przestrzeń użytkową, a nie chcemy zbytecznie przeznaczać większej sumy pieniędzy na schody z drewna. Wówczas wyśmienitym wyborem będzie montaż rozkładanych schodów, zamiast schodów stałych.