Jak bardzo różnią się wideodomofony od domofonów czyli które z tych urządzeń będzie najlepsze do instalacji w furtce.

Spora liczba osób mieszkających w swoim domu doświadczyła zapewne kiedyś problemu, że ktoś zadzwonił do bramy i trzeba było wychodzić przed dom żeby zobaczyć kto to jest. Wprawdzie w dużej mierze ten problem rozwiązują domofony, lecz nadal jedynie w nich słychać odwiedzającego, a nie da rady się go zobaczyć. Dopiero rozpowszechnienie się wideodomofonów dało pełną swobodę w tym zakresie. Bo za pomocą tego urządzenia nie tylko można kogoś słyszeć i otworzyć mu furtkę, ale także zobaczyć, kto przyszedł. W praktyce zasada działania wideodomofonów jest bardzo podobna, jak funkcjonowanie klasycznych domofonów.

Jedyną, ale bardzo ważną różnicą będzie obecność kamery i niewielkiego wyświetlacza do podglądania tego, co dzieje się przed bramą.

Jeżeli uważasz, że informacje zawarte w tym wpisie są absorbujące, sprawdź też ten odnośnik – to treść (http://dkrm.com.pl/kontakt/), na której znajdziesz zbliżone tematy.

Wideodomofony zyskują szybko na popularności, głównie z tego powodu, że w ostatnich latach mocno spadła ich cena. Obecnie elektroniczne urządzenia są coraz tańsze, i dzięki temu bardzo zwiększa się obszar ich zastosowań.

Wideodomofony nowej generacji

Autor: Zach Klein
Źródło: http://www.flickr.com/photos/zachklein/4600543/

Klasyczny wideodomofon genway złożony jest z kilku głównych elementów. Najważniejszym z nich jest instalowana nad bramą(polecamy ogrodzenia systemowe) kamera. Obecnie kamerki mogą mieć dużą rozdzielczość i umożliwiają przesyłanie kolorowego obrazu, przez co obraz jest bardziej wyraźny. Kamery często umieszcza się za osłoną z twardego szkła lub plastiku, powinny być one także montowane w takim miejscu, żeby były chronione przed atmosferycznymi czynnikami. Brzy bramie znajduje się także druga część urządzenia, czyli typowy domofon z głośnikiem i mikrofonem, które umożliwiają porozumiewanie się z mieszkańcami domu. Dokładnie taki sam zestaw należy zamontować w domu, ale dodatkowo wyposażony on będzie w nieduży monitor LCD. W zależności od wersji urządzenia może on mieć od trzech do nawet dziesięciu

Jakość kamery i wyświetlacza mają największe znaczenie, jeżeli chodzi o cały zestaw, i one także mają znaczący wpływ na końcowy koszt urządzenia. Praktycznie każdy kupiony wideodomofon genway musi zostać jeszcze dobrze zainstalowany, jeżeli wszystko wykona się tak jak pisze w instrukcji, to urządzenie będzie długo i bezawaryjnie pracować.

, ,

Related posts

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Wykorzystanie pustaków w pracach budowlanych

Pustaki, są w aktualnych czasach bardzo często wykorzystywane w budownictwie. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż wytwarzane są one z bardzo dobrej jakości materiału, poprzez co są one odporne na oddziaływanie czynników innego typu, ale również można bez problemu na ten materiał kłaść inny materiał, jak przykładowo styropian do ocieplenia obiektu. Gwarantują one także niezwykle dobry poziom wentylacji, co jest niezwykle ważne, gdyż w taki sposób wewnątrz obiektu powietrze jest świeże i to rzecz jasna także jest niezwykle ważne.

Jak zdecydować się na solidne drzwi do domu?

Drzwi w naszych wnętrzach powinny nie tylko komponować się z aranżacją pomieszczenia, ale również być praktyczne. Jak nabyć idealny model?
Ważne jest staranne zmierzenie otworu drzwiowego i wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi zakupimy w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm.

Kupno brodzika w korzystnej kwocie.

Komfortowa łazienka jest podstawą doskonale urządzonych wnętrz. Elegancki salon, zmysłowa sypialnia lub ergonomiczna kuchnia, to tylko część każdego projektu. Uzupełnieniem jest oczywiście dobrze urządzona łazienka. Oczywiście gdy kubatura tego pomieszczenia pozwala na dowolną aranżację zaś koszt nie gra żadnej roli, łatwiej jest dobrze wyposażyć łazienkę. Ale gdy ważny jest każda złotówka, albo gdy trzeba pomieścić dużo sprzętów na rzeczywiście małej powierzchni to jest prawdziwa umiejętność.

Z jakich surowców zbudować swój dom?

Kiedy właśnie stawiasz nowy dom, wtedy bez wątpliwości czeka Cię wiele istotnych decyzji – od nich przede wszystkim zależy to, czy uda Ci się wyrobić w założonym na budowę domu budżecie. Jeżeli zastanawiasz się, jakiego surowca użyć do budowy własnego domu, wtedy kategorycznie możemy doradzić Ci cegłę ceramiczną. Wprawdzie parę lat temu cegła wyszła z mody, jednakże teraz stopniowo wraca do łask.

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozpatrujących montaż kominka w swym salonie wymierza sobie pytanie - czy na pewno się opłaca? Kominek to nie wyłącznie oszczędne źródło ogrzewania ale również bez wątpliwości dekoracja, która zapewni atrakcyjną aurę a także nastrój w salonie.
Postawienie kominka wiąże się z pewnymi wydatkami i dużo posiadaczy budynków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy opłaci się zbudować kominek.

Indywidualny charakter mieszkania

Dekorowanie wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Trzeba znać siebie i własne potrzeby, aby stworzyć środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli nieskrępowani. Zazwyczaj każdy z domowników ma całkowicie inne wyczucie piękna, a w związku z tym inne wymagania. Inne wymagania od wnętrza mieszkalnego ma rodzina z wieloma dziećmi, osoby samotne, a inne młode małżeństwo, czy para z dzieckiem.

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Telefony komórkowe opanowały nas całkowicie

Nie znajdziemy osoby, która nie byłaby w posiadaniu takiego aparatu. Są to gadżety rzeczywiście przydatne i większość z nas nie wychodzi z domu bez nich.
Kłopot zaczyna się wówczas, gdy idziemy do pracy.