Jak bardzo różnią się wideodomofony od domofonów czyli które z tych urządzeń będzie najlepsze do instalacji w furtce.

Spora liczba osób mieszkających w swoim domu doświadczyła zapewne kiedyś problemu, że ktoś zadzwonił do bramy i trzeba było wychodzić przed dom żeby zobaczyć kto to jest. Wprawdzie w dużej mierze ten problem rozwiązują domofony, lecz nadal jedynie w nich słychać odwiedzającego, a nie da rady się go zobaczyć. Dopiero rozpowszechnienie się wideodomofonów dało pełną swobodę w tym zakresie. Bo za pomocą tego urządzenia nie tylko można kogoś słyszeć i otworzyć mu furtkę, ale także zobaczyć, kto przyszedł. W praktyce zasada działania wideodomofonów jest bardzo podobna, jak funkcjonowanie klasycznych domofonów.

Jedyną, ale bardzo ważną różnicą będzie obecność kamery i niewielkiego wyświetlacza do podglądania tego, co dzieje się przed bramą.

Jeżeli uważasz, że informacje zawarte w tym wpisie są absorbujące, sprawdź też ten odnośnik – to treść (http://dkrm.com.pl/kontakt/), na której znajdziesz zbliżone tematy.

Wideodomofony zyskują szybko na popularności, głównie z tego powodu, że w ostatnich latach mocno spadła ich cena. Obecnie elektroniczne urządzenia są coraz tańsze, i dzięki temu bardzo zwiększa się obszar ich zastosowań.

Wideodomofony nowej generacji

Autor: Zach Klein
Źródło: http://www.flickr.com/photos/zachklein/4600543/

Klasyczny wideodomofon genway złożony jest z kilku głównych elementów. Najważniejszym z nich jest instalowana nad bramą(polecamy ogrodzenia systemowe) kamera. Obecnie kamerki mogą mieć dużą rozdzielczość i umożliwiają przesyłanie kolorowego obrazu, przez co obraz jest bardziej wyraźny. Kamery często umieszcza się za osłoną z twardego szkła lub plastiku, powinny być one także montowane w takim miejscu, żeby były chronione przed atmosferycznymi czynnikami. Brzy bramie znajduje się także druga część urządzenia, czyli typowy domofon z głośnikiem i mikrofonem, które umożliwiają porozumiewanie się z mieszkańcami domu. Dokładnie taki sam zestaw należy zamontować w domu, ale dodatkowo wyposażony on będzie w nieduży monitor LCD. W zależności od wersji urządzenia może on mieć od trzech do nawet dziesięciu

Jakość kamery i wyświetlacza mają największe znaczenie, jeżeli chodzi o cały zestaw, i one także mają znaczący wpływ na końcowy koszt urządzenia. Praktycznie każdy kupiony wideodomofon genway musi zostać jeszcze dobrze zainstalowany, jeżeli wszystko wykona się tak jak pisze w instrukcji, to urządzenie będzie długo i bezawaryjnie pracować.

, ,

Related posts

Taśma klejąca z nadrukiem – najbardziej uniwersalny towar, który posiada właściwie każdy człowiek w swoim mieszkaniu.

W współczesnych czasach jest wiele przedmiotów, które posiadają bardzo wszechstronne zastosowanie. Są one dla jednostek, czymś normalnym i oczywistym, ponieważ większości z nich zdaje się jakby istniały od zawsze. Dlatego też rzeczy te nie są w żaden sposób doceniane aż do chwili, kiedy są niezbędne a okazuje się, że nie ma ich w mieszkaniu. Wtenczas dopiero wychodzi, że nie można się bez nich obejść.

W co powinno się wyposażyć się przed odnawianiem domu?

Nie da się zanegować zjawiska, że nasze własne mieszkanie jest miejscem, o które chcemy zadbać najbardziej jak tylko umiemy. To właśnie tam bowiem spędzamy największa ilość swojego czasu w czasie całego życia, dlatego też posiadanie komfortowych warunków wydaje się być pod każdym względem umotywowane. W związku z takim stanem rzeczy czynimy z naszej strony wszelkie wysiłki, aby nasze domowe powierzchnie mogły prezentować się atrakcyjnie wzrokowo i jednocześnie funkcjonalnie.

Inteligentne ogrzewanie – marzenie Krakowian na zimniejsze dni…

Gusta, również co do pogody, mamy bardzo różne. Jedni z nas kochają lato, inni wiosnę, a jeszcze inni zimę. Znaczna część społeczeństwa jednak nienawidzi, kiedy jest zimno. Wtedy narzekamy, iż nie mamy na nic ochoty, czas na dworze spędza się niemiło. Uwielbiamy za to schować się w przytulnym mieszkaniu, zaszyć przy kominku albo pod kocem z ciepłą herbatą oraz książką. W takich chwilach cieszymy się, że memy swój azyl, miejsce, które chroni nas od niezbyt przyjemnej rzeczywistości. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, kiedy mamy świetne i sprawne inteligentne ogrzewanie kraków.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.