Kabina prysznicowa w łazience

Inspiracje w aranżowaniu mieszkań zmieniają się prawie tak samo szybko co trendy w modzie. Naturalnie, nie oznacza to, że raz na rok musimy zrobić remont w łazience, żeby być na topie. Byłoby to po pierwsze bardzo kosztowne, po drugie wyjątkowo uciążliwe. Chyba nikt nie lubi remontów. Wystarczy jednak zaaranżować łazienkę zgodnie z modą i zostawić sobie możliwość zmiany wystroju prostym sposobem, na przykład zmieniając dekoracyjne akcesoria.

Jak myślisz? Czy znajdziesz dane na przedstawiany temat? Zapewne tak – przejdź po tym linku i odszukaj informacje tutaj.

mała łazienka

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK

Tego typu elementy jak płytki ceramiczne, gdy je właściwie dobierzemy nie wyjdą z mody prędko a przy okazji stanowić będą doskonałą bazę do eksponowania akcesoriów. Pamiętajmy tylko, aby być ostrożnym podczas remontu. Delikatnie wnieśmy do łazienki takie sprzęty jak pralka (by dowiedzieć się więcej, popatrz tu: Pralki Gorenje) czy stojące szafeczki.

Czy zaciekawiłyby Cię bonusy na tenże temat? Zapraszamy do przeczytania kolejnego tekstu. Tam zaznajomisz się z wszystkimi detalami.

Istnieje ryzyko, że porysują powierzchnię podczas wnoszenia.

łazienka

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com

Kabiny prysznicowe produkowane są w wielu rozmiarach, bywają szklane lub zrobione z pleksi, zatem każdy znajdzie dla siebie coś ładnego i w dobrej cenie. Oczywiście, musimy nastawić się na trochę rozgardiaszu i rumoru w trakcie remontu łazienki, ale na pewno warto. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Najodpowiedniejsza dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka nie mająca brodzika – montowana bezpośrednio na podłodze – by nie trzeba było podnosić nóg przy wchodzeniu do niej. Żeby można było postawić tego typu kabinę potrzebne jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi – żeby| woda spływała do odpływu, a nie wylewała się na łazienkę. Warto zlecić przebudowę sprawdzonemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie wykonane na świetnym poziomie.

Ostatni problem pojawia się w dylemacie – wanny czy kabiny prysznicowe? Oczywiste jest, że prysznic to więcej miejsca i mniejsze zużycie wody. Lecz poczciwa wanna też wykazuje całą masę plusów, szczególnie, kiedy wychowujemy dzieci. A nie pragnąłbyś się rozłożyć w bąbelkowej kąpieli z lekturą po trudnym dniu harówki… Interesujące są wanny narożne, zastępujące standardowe owalne.

To już musi być wyłącznie twoja, osobista decyzja. Rozwiązanie może być zależne od charakteru pozostałych części mieszkania, lecz możesz też postawić na ekstrawaganckie zmiksowanie designów. Przekonaj się sam: jadalnia i kuchnia utrzymane w ultra użytecznej formie, z przewagą metali, srebra i szkła, za to sypialnie i łazienki zaprojektowane jako komfortowe pomieszczenia z zastosowaniem ciepłych kolorów, puchu i łagodnych kształtów. Ciekawym rozwiązaniem jest także środkowa droga, czyli wyposażenie łazienki w zarazem praktycznym jak i miłym stylu retro. Dlaczego by nie kupić sobie wykonanej z brązu umywalki, pasującej baterii łazienkowej (zobacz w tym miejscu) i całej armatury w manierze prosto z epoki wiktoriańskiej? Nie ma się co dziwić, bidety także mogą okazać się małym dziełem sztuki…

Trzeba zastanowić się nad tym rozwiązaniem, kiedy któryś z naszych bliskich ma kłopot, by dać sobie radę z używaniem wanny. Oczywiście, przebudowa łączy się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest istotne i nie ma co mówić, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy zanim coś się stanie i nie pozwólmy, by wydarzył się jakiś wypadek. Jeśli mądrze to rozplanujemy, to uda nam się zmieścić w kwocie, jaka nas nie zrujnuje, a nasz dom stanie się przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.

, , , , , , ,

Related posts

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Wykorzystanie pustaków w pracach budowlanych

Pustaki, są w aktualnych czasach bardzo często wykorzystywane w budownictwie. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż wytwarzane są one z bardzo dobrej jakości materiału, poprzez co są one odporne na oddziaływanie czynników innego typu, ale również można bez problemu na ten materiał kłaść inny materiał, jak przykładowo styropian do ocieplenia obiektu. Gwarantują one także niezwykle dobry poziom wentylacji, co jest niezwykle ważne, gdyż w taki sposób wewnątrz obiektu powietrze jest świeże i to rzecz jasna także jest niezwykle ważne.

Jak zdecydować się na solidne drzwi do domu?

Drzwi w naszych wnętrzach powinny nie tylko komponować się z aranżacją pomieszczenia, ale również być praktyczne. Jak nabyć idealny model?
Ważne jest staranne zmierzenie otworu drzwiowego i wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi zakupimy w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm.

Kupno brodzika w korzystnej kwocie.

Komfortowa łazienka jest podstawą doskonale urządzonych wnętrz. Elegancki salon, zmysłowa sypialnia lub ergonomiczna kuchnia, to tylko część każdego projektu. Uzupełnieniem jest oczywiście dobrze urządzona łazienka. Oczywiście gdy kubatura tego pomieszczenia pozwala na dowolną aranżację zaś koszt nie gra żadnej roli, łatwiej jest dobrze wyposażyć łazienkę. Ale gdy ważny jest każda złotówka, albo gdy trzeba pomieścić dużo sprzętów na rzeczywiście małej powierzchni to jest prawdziwa umiejętność.

Z jakich surowców zbudować swój dom?

Kiedy właśnie stawiasz nowy dom, wtedy bez wątpliwości czeka Cię wiele istotnych decyzji – od nich przede wszystkim zależy to, czy uda Ci się wyrobić w założonym na budowę domu budżecie. Jeżeli zastanawiasz się, jakiego surowca użyć do budowy własnego domu, wtedy kategorycznie możemy doradzić Ci cegłę ceramiczną. Wprawdzie parę lat temu cegła wyszła z mody, jednakże teraz stopniowo wraca do łask.

Latest posts

Kominek, czy warto postawić?

Dużo osób rozpatrujących montaż kominka w swym salonie wymierza sobie pytanie - czy na pewno się opłaca? Kominek to nie wyłącznie oszczędne źródło ogrzewania ale również bez wątpliwości dekoracja, która zapewni atrakcyjną aurę a także nastrój w salonie.
Postawienie kominka wiąże się z pewnymi wydatkami i dużo posiadaczy budynków jednorodzinnych wymierza sobie pytanie - czy opłaci się zbudować kominek.

Indywidualny charakter mieszkania

Dekorowanie wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Trzeba znać siebie i własne potrzeby, aby stworzyć środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli nieskrępowani. Zazwyczaj każdy z domowników ma całkowicie inne wyczucie piękna, a w związku z tym inne wymagania. Inne wymagania od wnętrza mieszkalnego ma rodzina z wieloma dziećmi, osoby samotne, a inne młode małżeństwo, czy para z dzieckiem.

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Telefony komórkowe opanowały nas całkowicie

Nie znajdziemy osoby, która nie byłaby w posiadaniu takiego aparatu. Są to gadżety rzeczywiście przydatne i większość z nas nie wychodzi z domu bez nich.
Kłopot zaczyna się wówczas, gdy idziemy do pracy.